Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Raspberry Pi

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
TomiQ
Příspěvky: 79
Registrován: 7 years ago

Raspberry Pi

Příspěvekod TomiQ » 6 years ago

Zdravím,
Mám dotaz používáte raspberry pi někde v síti? Popř. na co to používáte? Jen dotaz vypadá to jako zajímavé zařízení.
1 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 6 years ago

Jako router ne (jen jedna mizerně připojená síťovka, mikrotik vyjde lépe), jako linuxový servřík "pro něco na síti" taky ne (to mám virtuálky na opravdovém serveru). Mám pár nasazení kde to slouží jako jednoduchá IP tel. ústředna (s asteriskem a někde i s GSM donglem...).
Mám to taky jako jako "tester" (dá se to ke klientovi co si stěžuje na špatně fungující inet, zkouší to rychlost, pingat... a ukládá to grafy)... I když pro tento účel se lépe hodí ALIX přes který můžu pustit veškerý uživatelův traffic (dva interface v bridge) a mít tak i graf toho, co tahá uživatel...
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

což se dá opět nahradit mikrotikem
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
David Ulman
Příspěvky: 18
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod David Ulman » 6 years ago

jen jako web server ostrov. systému. Na statistiku, měření, info

http://loupanec.sweb.cz/obr/solar.png
0 x
​Pracujme abychom žili, ale nežijme jen pro práci.

Uživatelský avatar
michnzee
Příspěvky: 189
Registrován: 11 years ago
Bydliště: Praha, Žižkov

Příspěvekod michnzee » 6 years ago

Raspi nepouzivam, spis BananaPi nebo OrangePi. Na par mistech jsem to daval jako jednoduche misto na sdileni malych souboru na lokalni siti (smb) nebo kdyz jsem si potreboval nasdilet nejake grafy (mrtg) v siti. Pres gpio piny u toho dobre funguji ruzna cidla teplot, vlhkosti nebo relatka, ale je to spis na takove hratky. Za tu celkovou nakupni cenu je to dobry, ja jsem priznivcem techto hracek ale ten realny cas "hrani" ti prakticky nikdo nezaplati ;)
0 x
::RouterLEGOboard::

Uživatelský avatar
Fang
Příspěvky: 109
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fang » 6 years ago

Používám model b doma (ten původní jedničkovej s 512MB ram) jako sekundární rekurzivní unbound dns resolver.
0 x

i4wifi
Příspěvky: 54
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod i4wifi » 6 years ago

+ jeden tip na solární napájení Raspberry
http://i4wifi.blog.cz/1605/solarni-napa ... spberry-pi
0 x

Standa99
Příspěvky: 216
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Standa99 » 6 years ago

První RPi (256MB RAM) provozuji jako pokus o meteostanici. Fyzicky využívá pouze 128MB RAM, protože při použití kamery, musí být zbylých 128MB vyčleněno pro GPU.
0 x

Uživatelský avatar
michnzee
Příspěvky: 189
Registrován: 11 years ago
Bydliště: Praha, Žižkov

Příspěvekod michnzee » 6 years ago

Standa99 píše:První RPi (256MB RAM) provozuji jako pokus o meteostanici. Fyzicky využívá pouze 128MB RAM, protože při použití kamery, musí být zbylých 128MB vyčleněno pro GPU.


pěkný ;)
0 x
::RouterLEGOboard::

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 6 years ago

Používám několik raspi2b na mini server s čtečkou s raspbianem. Naprostá spokojenost. Uptime několik let, a pokud se člověk nebojí si zkompilovat vlastní věci tak je to rockstable. :)
Teď mám v plánu jej využívat na externí alarmy na sajty.
Tzn dveře, teplota... Prostě taková levnější ezs.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

edusko
Příspěvky: 130
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod edusko » 6 years ago

pouzivame prvu verziu v kablovke kde nam posielaju jeden stream v mp3u
dalej doma to mam na kodi pozeram na tom telku tiez super vec
ak by vedel niedo pomoct potreboval by som jednoduchu app len cisto na prehravanie diakovych play listov mp3u nechem zaklad ani na xbmc ani android
0 x

edusko
Příspěvky: 130
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod edusko » 6 years ago

a som aj ochotny zaplatit niekoho kdo by mi urobil taku app
0 x

Tulamor
Příspěvky: 56
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Tulamor » 6 years ago

Omlouvám se za offtopic, ale mám na prodej Banana Pi M3 http://www.banana-pi.org/m3.html, mám k němu i case s ventilatorem a zdroj 5V 2A. Nechcete ?
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 6 years ago

Raspberry používám taky jako "přehrávač reklam" resp. reklamních videí. Neběží tam ani Xka. Na začátku se nějakým příkazem vyčerní obrazovka, potom se skriptem spouští omxplayer s videosouborem z nějakého adresáře (skript ty soubory bere postupně podle abecedy...). Stačí tedy přes SCP/SMB nalít videa a hraje to. Oproti jiným "inteligentním" přehrávačům je výhoda, že se nezobrazuje žádné OSD menu ani nic podobného.
0 x

jval
Příspěvky: 123
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod jval » 6 years ago

Jedno RPi3 mám na zimním stadionu. Po bootu naběhne chrome v režimu Kiosk fullscreen a zobrazí stránku s využitím ledu na 40" televizi, která je umístěna u vstupu. Stránka má refresh přes ajax, takže když vedoucí stadinu něco přidá/ubere, tak návštěvníci to do pár minut mohou na té televizi vidět.
0 x