má někdo zkušenost s nějakým typem optiky (stačí něco mezi 4-8 vlákny) nebo nějaké trubičky, která odolává hlodavcům. Umístění tras by bylo v kolektorech ve škole z 80. let propojujících budovy. Nevím přesně co tam za hlodavce může být, ale určitě tam něco bude
❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
Jaká optika nebo mikrotrubička chránící proti hlodavcům
-
tuner99
- Příspěvky: 65
- Registrován: 12 years ago
Jaká optika nebo mikrotrubička chránící proti hlodavcům
Ahoj,
má někdo zkušenost s nějakým typem optiky (stačí něco mezi 4-8 vlákny) nebo nějaké trubičky, která odolává hlodavcům. Umístění tras by bylo v kolektorech ve škole z 80. let propojujících budovy. Nevím přesně co tam za hlodavce může být, ale určitě tam něco bude
. Díky za info.
má někdo zkušenost s nějakým typem optiky (stačí něco mezi 4-8 vlákny) nebo nějaké trubičky, která odolává hlodavcům. Umístění tras by bylo v kolektorech ve škole z 80. let propojujících budovy. Nevím přesně co tam za hlodavce může být, ale určitě tam něco bude
0 x
-
helapc
- Příspěvky: 1012
- Registrován: 15 years ago
Zkus elekTrikarske kovove chranicky. Vyjde to podle me levneji nez armovany kabel
0 x
-
Kysa
- Příspěvky: 415
- Registrován: 12 years ago
Když nad tím přemýšlím, tak rozkousaně HDPE jsem ještě neviděl. Pokud to byla měkká izolace, hlavně pokud pod ní bylo stínění, tak do stínění se fakt pustili jako o život (izolace topenářských trubek vata + hliníková folie, ho 1,5 m od země pouze vata) , ale na HDPE jenom pár pokusů o zákus a vzdali to. Bavím se o potkanech nebo krysách (nevím co tam bylo a nehodlám to zjišťovat)
šlo o HDPE 40/33. Třeba je to pro ně moc tlustý, nebo jim to opravdu nejede
šlo o HDPE 40/33. Třeba je to pro ně moc tlustý, nebo jim to opravdu nejede
0 x
- stepan.benes
- Příspěvky: 818
- Registrován: 15 years ago
- Kontaktovat uživatele:
Stavěli jsme kdysi optiku pod obilným silem. Dole v kolektorech to vypadalo jak v povídkách Stephena Kinga. Místní elektrikář používal jednoduchou metodu - hodil kus kabelu do kolektorů. Když tam byl za týden nepoškozenej, tak hlodavcům nechutnal. Když zmizel bylo to bez šance. Btw. HDPE likvidovali bez větší námahy.
0 x
-
Kysa
- Příspěvky: 415
- Registrován: 12 years ago
Asi jsem měl zatím štěstí na zvířátka, kterým HDPE nechutnalo.
0 x
-
helapc
- Příspěvky: 1012
- Registrován: 15 years ago
Jde i o to jestli to hlodavcum prekazi. Rozkousou i beton kdyz jim stoji v ceste. Ja mam zatim jednu prhryzanou MT bylo to v brehu Nahona a udelali si na ni hnizdo, ochranou folii do vykopu pouzili na vystlani
0 x
- stepan.benes
- Příspěvky: 818
- Registrován: 15 years ago
- Kontaktovat uživatele:
Přesně tak. Ono to závisí na víc faktorech. Jestli jim to překáží, množství hlodavců, potravinová konkurence atd ... Pod tím silem se prakticky hýbala podlaha. Dávaly se tam speciální pancířový kabely a stejně jsem je už byli opravovat. V kolektorech, kde je hlodavců dost, ale ne takhle extrémní množství, jsme problémy s překousáním HDPE nebo kabelu neměli. Alespoň si nepamatuju.
0 x