Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

propustnost - rychlost netu

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
kolousekkk
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

propustnost - rychlost netu

Příspěvekod kolousekkk » 8 years ago

Zdravim, v jedne vesnici resim problem, mam Alcoma 300 mbit konektivita ____________mk RB1100AHx2 __________rocket m5 --------------) rocket m5 _____________Omnitik ----------) klinet.

Bandwitch test z klienta na hranicni mk jede bezproblemu tam i zpet 40mbit. Kanaly na spoji rocketu a omnitiku rozdilne. U klienta ale internet namerim 9,9 / 9,9 presne jak dyby to rezala nejaka queue. Nikde zadnou nemam. Nevedel by nekdo kde muze byt problem? Routing je ospf. Bude to nejaka kravina se vsadim. Diky za vase prispevky
0 x
jsem lama berte ze je to tak

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 8 years ago

Jsou všude dobře slinkovaný ethernety?
0 x

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 8 years ago

Jsou všude ethernety slinkované na 100 Mbit? Není někde link 10Mbit
0 x

kolousekkk
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kolousekkk » 8 years ago

to me taky napadlo, ale to by prece bandwitchtest neficel 40 mbit ne? nicmene na omnitiku nejsou. A i je to v jinem ethernetu ne byli groove. Jinak spoj je ted na rocketech nove predtim byli dva groove proti sobe taktez jsem bandwitch test mel ok ale ten net tam proste neni, pritom je kde brat.
0 x
jsem lama berte ze je to tak

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 8 years ago

A ty elthernety když je zkontroluješ teď jsou všechny LINK 100 Mbit?
0 x

kolousekkk
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kolousekkk » 8 years ago

ano oba mk maji ve statusu link 100 mbps full duplex. jeste muzu projit rockety, ale jak rikam predtim byla pater na groove a to same cili tyhle dva bych z toho vynechal a aj rockety
0 x
jsem lama berte ze je to tak

kolousekkk
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kolousekkk » 8 years ago

jedine co mi malinko je divne tak je u toho hranicniho routeru links down 29 za 22 dni uptime , neprijde mi ze jsem 29 vytahl a zandal kabel kdyz jsem to menil.
0 x
jsem lama berte ze je to tak

kolousekkk
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kolousekkk » 8 years ago

mno tak chyba na svete na tom novem klientovi sxt je link 10 mbit pritom nastaveno je 100 :((((( , co tim ? skusim teda update sw a fw, a pak to rozslapu grrr. ach ja vedel ze to bude bejkarna
0 x
jsem lama berte ze je to tak

kolousekkk
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kolousekkk » 8 years ago

Nejsem si jistej ted, lan kabel, kdyby tam nekdo dal krizeny muze to byt duvod aby to jelo 10 mbit? proc se ptam kabel vcetne trafa je nekde za kuchyskou linkou, takze se nedostanu na konec se podiva a je tam jeste puvodni zdroj od nanostationu co chcipla. jinak pc k routeru je 100mbit , pc naprimo k sxt je bohuzel 10, takze kde je bota uz vime.
0 x
jsem lama berte ze je to tak

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 8 years ago

kolousekkk píše:Nejsem si jistej ted, lan kabel, kdyby tam nekdo dal krizeny muze to byt duvod aby to jelo 10 mbit? proc se ptam kabel vcetne trafa je nekde za kuchyskou linkou, takze se nedostanu na konec se podiva a je tam jeste puvodni zdroj od nanostationu co chcipla. jinak pc k routeru je 100mbit , pc naprimo k sxt je bohuzel 10, takze kde je bota uz vime.



Co tak si poridit měŕák na kabely kdyz uz jsme se pustili do tech internetů ? Nejaky rozumny stoji kolem 1500 ,-
0 x