Nazdar,
som v mikrotiku a sietarine viacmenej zaciatocnik, ale vsimam si ze sa u nas vo firme dost spomina nejaky EoIP tunel a podobne.
Chcel by som sa takto na rovinu spytat, ci by mi niekto vedel vysvetlit na co to je a ako to funguje? Je to nejaky VPN alebo co?
Dakujem vopred za ochotu
❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
EoIP tunel - co to je?
-
ludvik
- Příspěvky: 4448
- Registrován: 15 years ago
-
PeterKristok
- Příspěvky: 4
- Registrován: 10 years ago
- Fang
- Příspěvky: 109
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
První textový odstavec: http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Interface/EoIP
0 x
-
ludvik
- Příspěvky: 4448
- Registrován: 15 years ago
Vezme to L2 paket, obalí ho IP hlavičkou a pošle do cíle. Tam se IP hlavička utrhne a se zbytkem se zachází jako kdyby to byl lokální eth port.
0 x
-
PeterKristok
- Příspěvky: 4
- Registrován: 10 years ago
ludvik píše:Vezme to L2 paket, obalí ho IP hlavičkou a pošle do cíle. Tam se IP hlavička utrhne a se zbytkem se zachází jako kdyby to byl lokální eth port.
Aha, Ďakujem
0 x
-
ludvik
- Příspěvky: 4448
- Registrován: 15 years ago
a pokud tě baví studovat zdrojové kódy, tak zde je implementace pro Linux: https://github.com/katlogic/eoip
0 x