❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

EoIP tunel - co to je?

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
PeterKristok
Příspěvky: 4
Registrován: 10 years ago

EoIP tunel - co to je?

Příspěvekod PeterKristok » 10 years ago

Nazdar,
som v mikrotiku a sietarine viacmenej zaciatocnik, ale vsimam si ze sa u nas vo firme dost spomina nejaky EoIP tunel a podobne.
Chcel by som sa takto na rovinu spytat, ci by mi niekto vedel vysvetlit na co to je a ako to funguje? Je to nejaky VPN alebo co?
Dakujem vopred za ochotu
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

Tak nějak. Ethernet over IP.
0 x

PeterKristok
Příspěvky: 4
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod PeterKristok » 10 years ago

A nejak podrobnejsie by sa nedalo prosim ta? :D
0 x

Uživatelský avatar
Fang
Příspěvky: 109
Registrován: 20 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fang » 10 years ago

0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

Vezme to L2 paket, obalí ho IP hlavičkou a pošle do cíle. Tam se IP hlavička utrhne a se zbytkem se zachází jako kdyby to byl lokální eth port.
0 x

PeterKristok
Příspěvky: 4
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod PeterKristok » 10 years ago

ludvik píše:Vezme to L2 paket, obalí ho IP hlavičkou a pošle do cíle. Tam se IP hlavička utrhne a se zbytkem se zachází jako kdyby to byl lokální eth port.


Aha, Ďakujem
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

a pokud tě baví studovat zdrojové kódy, tak zde je implementace pro Linux: https://github.com/katlogic/eoip
0 x