❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
DVĚ INTERFACE V BRIDGI ..
-
TOMIK
- Příspěvky: 341
- Registrován: 20 years ago
DVĚ INTERFACE V BRIDGI ..
Řeším těd takový problem dal jsem 2 interface do bridge a na ten bridge nastavil dhcp server ale toto nastavení nefunguje .. je v tomto nastavení nějaký figl .. musí se ještě neco donastavit ?
0 x
-
the.max
- Příspěvky: 1306
- Registrován: 18 years ago
- Bydliště: Sudetten land
- Kontaktovat uživatele:
vytvoříš bridge, přidáš do něj interfejsy, bridgi přiřadíš IPčko, nastavíš DHCP server a hotovo.
0 x
-
TOMIK
- Příspěvky: 341
- Registrován: 20 years ago
the.max píše:vytvoříš bridge, přidáš do něj interfejsy, bridgi přiřadíš IPčko, nastavíš DHCP server a hotovo.
to sem si taky myslel ale nejde me to nevim proc ....
0 x
-
the.max
- Příspěvky: 1306
- Registrován: 18 years ago
- Bydliště: Sudetten land
- Kontaktovat uživatele:
No tak to udělej znova. odeber IPčka z interfejsu, zru%š DHCP server, nezapomeň smazat i pool. odeber interfejsy z bridge, odeber i bridge, reboot a znovu.
A na jekém zařízení to děláš? Ono pokud máš nějakej board na kterém jse už switch, tak je blbost dělat softwarový bridge, místo toho použij rovnou ten switch. Data co budou procházet z portu na port nebudou potom zatěžovat procesor.
A na jekém zařízení to děláš? Ono pokud máš nějakej board na kterém jse už switch, tak je blbost dělat softwarový bridge, místo toho použij rovnou ten switch. Data co budou procházet z portu na port nebudou potom zatěžovat procesor.
0 x
-
TOMIK
- Příspěvky: 341
- Registrován: 20 years ago
the.max píše:No tak to udělej znova. odeber IPčka z interfejsu, zru%š DHCP server, nezapomeň smazat i pool. odeber interfejsy z bridge, odeber i bridge, reboot a znovu.
A na jekém zařízení to děláš? Ono pokud máš nějakej board na kterém jse už switch, tak je blbost dělat softwarový bridge, místo toho použij rovnou ten switch. Data co budou procházet z portu na port nebudou potom zatěžovat procesor.
je to stara 433 takze switch tam neni
0 x
-
the.max
- Příspěvky: 1306
- Registrován: 18 years ago
- Bydliště: Sudetten land
- Kontaktovat uživatele:
Tady: http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Switch_Chip_Features píšou, že tam switch je, konkrétně ICPlus175D nebo ICPlus175C na starších boardech a to mezi ether2 a ether3. Na všech 8mi 433 co tu mám na opravu je ICPlus175D.
0 x
-
TOMIK
- Příspěvky: 341
- Registrován: 20 years ago
the.max píše:Tady: http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Switch_Chip_Features píšou, že tam switch je, konkrétně ICPlus175D nebo ICPlus175C na starších boardech a to mezi ether2 a ether3. Na všech 8mi 433 co tu mám na opravu je ICPlus175D.
tak pokud to chapu tak dam masten a pak pod ne eth interface .. ale jde o to ze mam v bridgi i jeden wifi interface
0 x
-
the.max
- Příspěvky: 1306
- Registrován: 18 years ago
- Bydliště: Sudetten land
- Kontaktovat uživatele:
Wifinu do switche nepřidáš, protože není připojena fyzicky na switch, ale do procesoru. Do switche lze zapojit jen ethernety, které jsou fyzicky připojené skrz ten switch do procesoru.
Takže znova. Pokud chceš udělat bridge mezi ethernetem 2 a 3 a wifinou:
a následně na tom bridgi rozjet DHCP:
Názorněji to snad už asi nejde. Pokud ti to stále nefunguje, hledej chybu mezi židlí a klávesnicí.
Takže znova. Pokud chceš udělat bridge mezi ethernetem 2 a 3 a wifinou:
Kód: Vybrat vše
/interface bridge add name=bridge1
/interface bridge port add interface=ether2 bridge=bridge1
/interface bridge port add interface=ether3 bridge=bridge1
/interface bridge port add interface=wlan1 bridge=bridge1
a následně na tom bridgi rozjet DHCP:
Kód: Vybrat vše
/ip address add address=192.168.0.1/24 interface=bridge1
/ip pool add name=pool-1 ranges=192.168.0.21-192.168.0.254
/ip dhcp-server add name=dhcp-1 interface=bridge1 address-pool=pool-1 disabled=no
/ip dhcp-server network add address=192.168.0.0/24 gateway=192.168.0.1 dns-server=8.8.8.8,8.8.4.4
Názorněji to snad už asi nejde. Pokud ti to stále nefunguje, hledej chybu mezi židlí a klávesnicí.
0 x
-
TOMIK
- Příspěvky: 341
- Registrován: 20 years ago
the.max píše:Wifinu do switche nepřidáš, protože není připojena fyzicky na switch, ale do procesoru. Do switche lze zapojit jen ethernety, které jsou fyzicky připojené skrz ten switch do procesoru.
Takže znova. Pokud chceš udělat bridge mezi ethernetem 2 a 3 a wifinou:Kód: Vybrat vše
/interface bridge add name=bridge1
/interface bridge port add interface=ether2 bridge=bridge1
/interface bridge port add interface=ether3 bridge=bridge1
/interface bridge port add interface=wlan1 bridge=bridge1
a následně na tom bridgi rozjet DHCP:Kód: Vybrat vše
/ip address add address=192.168.0.1/24 interface=bridge1
/ip pool add name=pool-1 ranges=192.168.0.21-192.168.0.254
/ip dhcp-server add name=dhcp-1 interface=bridge1 address-pool=pool-1 disabled=no
/ip dhcp-server network add address=192.168.0.0/24 gateway=192.168.0.1 dns-server=8.8.8.8,8.8.4.4
Názorněji to snad už asi nejde. Pokud ti to stále nefunguje, hledej chybu mezi židlí a klávesnicí.
tak tak to mam
0 x
-
the.max
- Příspěvky: 1306
- Registrován: 18 years ago
- Bydliště: Sudetten land
- Kontaktovat uživatele: