❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Linux jako pracovní OS

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
Novacek_Jakub
Příspěvky: 14
Registrován: 11 years ago

Linux jako pracovní OS

Příspěvekod Novacek_Jakub » 11 years ago

Zdravím ve spolek, jelikož mám tak nějak dlouho chvíli a nic pořádného na práci, rozhodl jsem se, že po dlouhé době opět vyzkouším linux. Pro začátek jsem šáhl po Ubuntu, s kterým mám již nějaké zkušenosti. Chci se zeptat vás, zda-li někdo pro svou práci používáte linux a po přídě, které programy jsou pro vás must-have? A co vám na linuxu právě (ne)vyhovuje.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Chtěl bych se vás zeptat, jaké dívky, či ženy preferujete. Blondýny, brunety, hubené, tlusté, prsaté. Které jejich vlastnosti jsou pro vás důležité? A co vám na ženách vlastně vadí?

sorry, nedalo mi to :-)
0 x

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr S. » 11 years ago

Kubuntu, pro věci typu office a testy mám v tom ještě virtuál s Windows.
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 19 years ago

Příspěvekod hafieror » 11 years ago

Mageia - to je převlečená Mandriva a to je převlečenej Mandrake, který vyšel z RedHatu. Od roku 2002 jsem zkoušel víc distribucí, ale vždy jsem byl hned zpět. Jedině mandrake a její následníci mě dali to, že jsem moc nemusel bádat a mohl jsem hned fungovat.
0 x

Uživatelský avatar
19marek19
Příspěvky: 58
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod 19marek19 » 11 years ago

Linux Mint
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod dagus » 11 years ago

Linux Mint s Gnome Shell Clasic. Chodí vše, na win soft wine a playonlinux, jen firmware do Alcomy nahrávat na debianu nešlo, nezkouším už ani zde. Mám dualboot do win7, když je nejhůř. Licence stojí 1500Kč, to snad má každej kdo se PC chce živit ne?
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 11 years ago

hmm tohle zase bude flame :lol:
0 x

Standa99
Příspěvky: 216
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Standa99 » 11 years ago

Na jednom 128GB SSD mám Ubuntu 14.04 + Fedoru 22. Na obou funguje vše bezproblému, chce to samozřejmě i ručně něco upravit (fstab, smb.conf, sshd_config, iptables aj.), ale v pohodě tisknu, jede mi TV tuner, díky Steamu smažím CS:S nebo CS:GO atd.
Osobně mám raději Debianí základ než RedHatový a co si tam dá každý za desktop, je tak trochu závislé na rychlosti PC nebo oblíbenosti, ale je to jenom ksicht.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 14 years ago

Příspěvekod Myghael » 11 years ago

Po zklamání z posledních verzí Ubuntu používám Debian testing s grafickým prostředím Gnome Classic. Tu a tam jsem si musel upravit něco v konfiguraci, ale funguje vše, co jsem potřeboval. Win software řeší wine a Playonlinux. Mám k tomu v dualbootu Win 7, ale kromě softu k jedněm chytrým termostatům jsem to za poslední rok nepoužil ani jednou.
0 x

the.max
Příspěvky: 1306
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Sudetten land
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod the.max » 11 years ago

Posledních asi 13 let funguju prakticky výhradně na Linuxu. Ze začátku RedHat a Mandrake/Mandriva, ale po neskutečných problémech (spíše kombinací více problémů najednou) s přechodem na 64bit, i když to byl první build mandrivy pro 64bit a praktickou nepoužitelností ovladačů pro ATi, jsem šel do Gentoo. Tam to kupodivu fungovalo víceméně všechno v pohodě, až na ATi, což je problém až do dneška, hardware sice dobrej, ale ovladače si snad nechávají psát od žáků základní školy místo domácích úkolů. Nakonec jsem Radeona 9800Pro vyměnil za nějakou nvidii a bylo po problémech. Nějakou dobu jsem fungoval potom na Archlinuxu, ale jak tam začali tlačit systemd, rychle jsem znovu nainstaloval Gentoo, kde to zatím(?) nehrozí.

Používám KDE, Thunderbird, Firefox, wine, občas Libreoffice, ale jinak hlavně konzola a SSH :-D Na serverech pak klasika, apache, nebo lighttpd, php, mysql, proftpd, postfix, spamassassin atd...

Ve virtualboxu mám na desktopu sice XPčka, ale to je jen na věci co prostě ve winboxu padá na držku. Na notebooku mám dualboot (xpčka jsou pojmenovaný jako zavaděč na hry), wokna ale pouštím jen kvůli diagnostice na auta, když to taky z wine nejde.

Na Raspberry-Pi jsem se chvilku pokoušel taky rozhejbat gentoo, ale ten vynaloženej čas za to nestál, tak tam mám Raspbian.
0 x