Ahoj, jako správný IT nadšenec jsem koupil MikroTika RB951G a teď si tady hraji se sítí. Nemám s MikroTiky předchozí zkušenost, takže hledám rady kde se dá.
Co by mě zajímalo je, jestli by zařízení umělo odeslat email v případě, že se k němu bezdrátově připojí zařízení, které není v Access listu. Lze něco takového udělat? Díky, M.
❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
Notifikace po připojení nového zařízení (MikroTik)
-
Meky
- Příspěvky: 12
- Registrován: 11 years ago
- aliney
- Příspěvky: 1312
- Registrován: 15 years ago
-
Meky
- Příspěvky: 12
- Registrován: 11 years ago
Jo, to já už hledám paralelně
Každopádně jsem skončil hned na začátku. Nedaří se mi nastavit samotný email
Evidentně se tomu moc nechce spolupracovat s gmailem.
0 x
-
Kysa
- Příspěvky: 415
- Registrován: 12 years ago
mě to funguje i s gmailem
script:
script:
Kód: Vybrat vše
# Popis: Tento skript zkontroluje zapsani IP adres z DHCP serveru v leases
# Omezeni queues na parent, bez omezeni nechte hodnotu "none"
:global parent "none"
# Omezeni ip adres z DHCP serveru, bez omezeni nechte hodnotu "0.0.0.0/0"
:global range 0.0.0.0/0
# Pomocne promenne
:global found
:global ip
:global macadress
:global hostname
:global comment
:foreach ipid in=[/ip dhcp-server lease find dynamic=yes] do={
:set ip [:toip [/ip dhcp-server lease get $ipid address]]
:set macadress [/ip dhcp-server lease get $ipid mac-address]
:set hostname [/ip dhcp-server lease get $ipid host-name]
:set comment [/ip dhcp-server lease get $ipid comment]
:if ($ip in $range) do={
:set found 0
:foreach i in=[/queue simple find parent=$parent] do={
:if ([:find [/queue simple get $i target-addresses] ($ip."/32")]!="") do={
:set found 1
}
}
:if ($found=0) do={
/tool e-mail send to="tvuj@mail" from="mikrotik@mail" subject=("Mikrotik: " . [/system identity get name] . " - DHCP aktivita - ".$ip) body=("
Na DHCP Server v " . [/system identity get name] . " se pripojilo zarizeni
IP adresa: $ip
Jmeno zarizeni: $hostname
MAC adresa: $macadress
doma GW")
}
}
}
0 x
-
Meky
- Příspěvky: 12
- Registrován: 11 years ago
Hele, to je dobrý, to funguje fajně, každopádně tak dostanu informaci o každém zařízení, které se připojí. Ono celkově mi vadí, že nemůžu v systému zařízením přidat nějaký identifikátor. Chtěl bych nastavit nějaký seznam, kde bych měl MAC adresu proti konkrétnímu jménu zařízení, abych mohl lépe sledovat, kdo je konkrétně připojen. A tenhle skript změnit tak, aby mě emailem informoval pouze o připojení zařízení, které není právě v tomto seznamu. To, že se mi připojí můj osobní telefon je mi vcelku jedno. Co mě zajímá jsou zařízení, která neznám.
Jde tohle nějak realizovat?
Jde tohle nějak realizovat?
0 x
-
Kysa
- Příspěvky: 415
- Registrován: 12 years ago
Tohle nehlásí zařízení které máš ve static leases.
0 x
-
Meky
- Příspěvky: 12
- Registrován: 11 years ago
Už jsem to včera vykoumal, že to funguje takhle, takže myslím, že asi dobrý. Všem svým zařízením jsem přidal statickou adresu a pak by to mohlo fungovat takto dle mých představ. Díky!
0 x
-
Meky
- Příspěvky: 12
- Registrován: 11 years ago
Nu, potřeboval bych, aby ten script běžel kontinuálně. Takhle jak to je mi zahlásí, kdo mimo DHCP Leases je připojen.
- Když to nastavím, aby se to pustilo po startu, tak to nic neudělá
- Když dám repeat každou minutu, tak mi to každou minutu píše email o tom, že je připojeno to samé zařízení.
Potřeboval bych, aby mě to informovalo pouze o nových připojeních.
- Když to nastavím, aby se to pustilo po startu, tak to nic neudělá
- Když dám repeat každou minutu, tak mi to každou minutu píše email o tom, že je připojeno to samé zařízení.
Potřeboval bych, aby mě to informovalo pouze o nových připojeních.
0 x
-
CrazyApe
- Příspěvky: 790
- Registrován: 11 years ago
Ja bych zase uvital skript, ktery by kontroloval a posilal informaci v pripade, ze by se pripojilo nove zarizeni na bezdrat.
0 x