Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

TOUGH switche

Problematika Ubiquiti hardware.
BOBIK
Příspěvky: 116
Registrován: 17 years ago

Re: TOUGH switche

Příspěvekod BOBIK » 10 years ago

chtěl jsem se zeptat zda to umi port base Vlany nebo jen 802.1q? potreboval bych port base vlan a nejak se mi to nedari nastavit.
Pokud by nekod umel poradit budu rad konfigurace je router mikrotik - AF24 - tough switch kde by mel bejt jeden port na uplink a ostatni aby komunikovali pouze s nim a ne mezi sebou.

Diky
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

port-based je dle mě tak zhůvěřilé řešení, že jsem rád, že to toughswitch neumí :-) Musíš si poradit s 802.1q, to je standardní řešení.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 10 years ago

Proč zhůvěřilé? Pokud to použiješ, abys softwarově "vyrobil" několik nepropojených switchů, je to jednoduché a rychlé řešení. Na všechno ostatní je tu 802.1q, jak jsi již řekl.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 10 years ago

ludvik píše:port-based je dle mě tak zhůvěřilé řešení, že jsem rád, že to toughswitch neumí :-) Musíš si poradit s 802.1q, to je standardní řešení.


802.1q je format packetu. To jestli chci prohlasit, ze dany port pouziva jen netagovany provoz a patri do nejake vlany je uplne neco jineho. A pokud switch neumi port based VLANy, pak musim vyrobit nejakou silenou konfiguraci ala Mikrotik. Na rozumnem switchi jen reknu, ze port je v access modu (netaguje se) a patri do vlanY. A mam vyreseny provoz mezi porty, ktere patri do stejne vlany a dokonce mam vyresen i pripadny transport trunk portem. Bez nejakeho vytvareni bridgu a pridavani portu/vlanek do bridge. Diky port-based VLAN je cfg jednoducha a transparentni
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

Tak nějak mi přijde, že si pleteš portbased s accessem ... Portbased nejsou vlany, to je jen "client isolation".

Pokud tam vrazím access mode, mám na uplinku X vlanů, kvůli kterým tam musím mít něco, co jim rozumí. Něco jako port-based tím sice nasimuluješ, ale bez toho uplinku, jen komunikaci zařízení mezi sebou. Nikoliv "všichni na jednoho, ale mezi sebou ne".

Dalibor Toman píše:
ludvik píše:port-based je dle mě tak zhůvěřilé řešení, že jsem rád, že to toughswitch neumí :-) Musíš si poradit s 802.1q, to je standardní řešení.


802.1q je format packetu. To jestli chci prohlasit, ze dany port pouziva jen netagovany provoz a patri do nejake vlany je uplne neco jineho. A pokud switch neumi port based VLANy, pak musim vyrobit nejakou silenou konfiguraci ala Mikrotik. Na rozumnem switchi jen reknu, ze port je v access modu (netaguje se) a patri do vlanY. A mam vyreseny provoz mezi porty, ktere patri do stejne vlany a dokonce mam vyresen i pripadny transport trunk portem. Bez nejakeho vytvareni bridgu a pridavani portu/vlanek do bridge. Diky port-based VLAN je cfg jednoducha a transparentni
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 10 years ago

Tyden mam jeden na stole a napajim z toho jen jedno RB532A. Mam docela strach z te teploty. Je to normalni, ze to tak hreje?
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 10 years ago

Mám jich pár nasazených přes léto a až na připoložený 120mm fan o nich ve venkovních recích nevím. Samosebou vše 8porty ten 5port mě moc nebere.
0 x

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 10 years ago

Todle leto jsme jich měli nasazenych tak 20 a vse v poho, prezili i na pudach, primo na strese v plechovych rozvadecich kde byli i všechny porty napajeny a vse OK.
0 x
Daniel Tasáry

rknr
Příspěvky: 13
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod rknr » 9 years ago

Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať, či sa niekto nestretol s nasl. problemom :

na niekoľkých miestach mám nasadené Tough switche PRO 8port, ktoré mi pripájajú WiFi body s POE napájaním (aj 24V, aj 48V). Switche majú posledný fw 1.3
V náhodných intervaloch (cca. 2dni až 2 týždne) stratím spojenie zo siete cez switch na WiFi AP.
-- V cca. 90% prípadov sa na rozhranie switchu dostanem, tvári sa to všetko v poriadku, v logu žiadny záznam. Ale opingovať AP zo siete nedokážem.
Nepomože ani cez web alebo pomocou watchdogu zhodiť a nahodiť POE pre ether port. Pomaha iba restart celeho switchu.
-- V cca. 10% prípadov sa nedokazem pripojit ani cez www rozhranie ani cez SSH, pomoze iba tvrdy restart cez vypnutie napájania switchu.

Toto sa začalo objavovať na roznych miestach cca. po roku bezproblemovej prevadzky.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

A vyskytuje se to jen na jednom kusu nebo to je problém více kusů. Chceme nasadit ToughSwitch v podobné konfiguraci jako máš ty. Po přečtení tohoto příspěvku mám ale strach :cry: Je to na dost nepřístupném místě.
0 x

rknr
Příspěvky: 13
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod rknr » 9 years ago

zatial je to na 3 ks
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 9 years ago

Co používáte za AP?
My s ToughSwitchema nemáme vůbec žádný problém, napájíme s tím i MKT přes 48V společně s několika RocketM5 a bez problémů. Jinak jsme s tím hodně spokojení ;)
Jediný zásek byl, když nám předtím vypověděla GSM zásuvka :D
0 x

rknr
Příspěvky: 13
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod rknr » 9 years ago

Viac ako polovica AP su UNIFI, zvyšok je zmes Dlink, Zyxel, Tenda, ...
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 9 years ago

Tusim ze se nam nestalo to ze by se na jednotlive AP neslo dostat, ale to ze se neda do switche dostat se ted zacalo stavat dost casto,pokud jsem primo v dane siti tak ano,ale jakmile jsem pres dalsi NAT, dela to prave obcas tyto hovadiny ze se do nej neda pripojit ani pres ssh a tak dale,zabere jen tvrdy restart,sic vsechno jede pres nej dal,ale problem je kdyz potrebuju zrovna shodit dany AP. Spis me trapi hlavne vec jak chodi do 10Mbit, u vetsiny zabere prehrani firmwaru ale taky se stalo ze se to u nich pak i opakovalo, ted tu mam zrovna 2x 5 port ktery jsou chvili po zaruce a nejdou uz prehrat, kdyz uz se to na nekolikat\ pokus podari tak vydrzi jen par minut a uz de zase dohaje, akorat porty funguji jako klasika switch 1Gbit,jenze dejte si to nekam kdyz je nakourenej,uz vidim jak se po case zblazni a zapne sam napajeni :)
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 9 years ago

Nezkousel jste nekdo jake napajeci napeti snese? Potreboval bych ho na 12V.
Naposledy upravil(a) Jenya dne 04 May 2015 13:20, celkem upraveno 1 x.
0 x