Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Jak na 48V ?

Problematika Ubiquiti hardware.
Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Re: Jak na 48V ?

Příspěvekod Dalibor Toman » 8 years ago

pedro4444 píše:troska znova otvorim tuto debatu.

pouzivate teda 56V na sajtoch aj ked vacsina mk su len do 30v (cest vynimkam)

s ubnt mate ake skusenosti tie zvladnu 56v???

alebo teda radsej robite sajty na 24V (27,5) a ked je radio ako airfiber tak to len z tych 27,5 transformujete na 48v??


zakladni napeti je tolik kolik je potreba. Pokud je tam nejake zarizeni (ALCOMA) na 48V pak je zaklad 48V jinak je to 24V (tj zakladni napeti se zvoli podle nejvyssiho potrebneho). Pripadna dalsi nizsi napeti se vyrobi step down DC/DC menicem ...
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 8 years ago

Razím brute force metodu. Než abych řešil že jeden moula na trhu to vyrábí s 24V druhý s 48 další s 56 a občas potřebuji 5-12V na smetí kolem. Tak tam kde to potřebuji mám prostě 90Ah baterku jako základ a zálohuji 230V. Je to lepší než se drbat s opičárnama výrobců a na malé body stačí 24V s AD55B.
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 8 years ago

David2006 píše:Razím brute force metodu. Než abych řešil že jeden moula na trhu to vyrábí s 24V druhý s 48 další s 56 a občas potřebuji 5-12V na smetí kolem. Tak tam kde to potřebuji mám prostě 90Ah baterku jako základ a zálohuji 230V. Je to lepší než se drbat s opičárnama výrobců a na malé body stačí 24V s AD55B.


48V = 56V. Resp '48V' telco napeti je v rozsahu nekde od 36V do cca 60V.
Davat invertor tam, kde se muzu 230V vyhnout je IMHO nerozum. Radsi kuchneme switch a vymenime/vyhodime v nem zdroj. A rozumny switch ma RPS 12V napajeni (nebo rovnou 48V zdroj).
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 8 years ago

To je úhel pohledu, proto je to taky brute force metoda. Ty máš zase prasor metodu, která má jiné úskalí (časově drbání se s tím, Toughswitch asi nekuchnu,záruka která mě nepálí...).

Moje brute force metoda je jasná - neřešit blbosti kolem napájení středních a větších bodů a soustředit se na výsledek.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 8 years ago

Velký body mám výhradně na zálohovaných -48V s redundatním převodníkem na +24V. Malý body mám na +24V. Malý = do tří AP.
0 x

johnson
Příspěvky: 34
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod johnson » 8 years ago

Zkusím zase oživit tuto diskuzi.
Máme na bodě 2x AirFiber 24, chtěl jsem použít 48V (56V) měnič a přes POE panel dostat napájení do AF. Zjistil jsem ale, že všechny rozumné POE injektory mají elektronickou pojistku na cca 650mA. Problém je, že AF chce na tom portu 1A.

Jak řešíte napájení AF24 vy?
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 8 years ago

https://www.streakwave.com/mmSWAVE1/Ima ... 00-DIN.jpg - odstrihnes povodnu koncovku a naletujes vlastny kabel od zdroja. Poistku to nema ale mozes si tam dat kludne 2A/4A istic a ak by to slo do skratu tak to zhodi. Istit DCcko povazujem za zaklad :D Vyhorety poe panel ktory zhodi velky site alebo po skusenostiach so starsou RB kedy na RB711 znicoho nic isiel do skratu ethernet a zhodilo cely site - zareagovala ochrana zdroja ktory ho vypla a cyklicky testovala stav.
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 8 years ago

Gemb píše:https://www.streakwave.com/mmSWAVE1/Images/POE-INJ-1000-DIN.jpg - odstrihnes povodnu koncovku a naletujes vlastny kabel od zdroja. Poistku to nema ale mozes si tam dat kludne 2A/4A istic a ak by to slo do skratu tak to zhodi. Istit DCcko povazujem za zaklad :D Vyhorety poe panel ktory zhodi velky site alebo po skusenostiach so starsou RB kedy na RB711 znicoho nic isiel do skratu ethernet a zhodilo cely site - zareagovala ochrana zdroja ktory ho vypla a cyklicky testovala stav.


Popravdě nechápu, jak může někdo používat PoE injekor, jehož součástí je "jack" konektor. Žádná mechanická pojistka proti náhodnému vytržení, o tom, že někdo kombinuje různé (nevhodné) vnitřní průměry středového kontaktu ani nemluvě. Hnus.
Nám třeba s některými RB dojde jako "bonus" takové to bílé Mikrotik "gigabit" PoE. Hned do koše, nechci to ani vidět.
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 8 years ago

Tak u kliosov sa bezne pouzivaju zdroje z jackom + mk poe injektor. Na AP to nema co hladat, toto pouzivam len ako docastnu nudzovku a ked uz treba pouzivam prave to biele mikrotik gbit poe ktore sa mi zda kvalitnejsie. To obycajne 100mbit je len kopa sraciek...tiez to hned vyhadzujeme :lol: Aj u kliosov sme zacali davat UBNT POE, ktore je kvalitnejsie nez MK zdroje a zaroven si to klios neprehodi do TPlink rutra :lol:
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

bile Gbit POE Tiku mi neprijde takovy shit, zatim spokojenost,furt lepci jak ty mrdqy co se davaj k obyc SXTckam, ty 100Mbit POE, to je lagric nejvetsiho kalibru. Radeji zdroj od UBNT a mam klid.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))