Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nový PowerBridge M5x3

Problematika Ubiquiti hardware.
David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Nový PowerBridge M5x3

Příspěvekod David2006 » 12 years ago

Ubiquiti vydalo první datasheet nového PB M5 3x3 MIMO, Už se těším až tu GPSku dají do dalších integrovaných antén řady PowerBridge a dalších M5 výrobků :) .

http://ubnt.com/downloads/datasheets/po ... asheet.pdf
0 x

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 12 years ago

Jo tak presne jak pisou - neuveritelny dosah 20km a prenos 200mbps :lol: To zas bude smrt v podani tohoto kramu a leckterych "radoby" ISP :roll:
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 12 years ago

Myslím že nad rétorikou reklamního prospektu alias neúplného datasheetu se nemá cenu dnes již pozastavovat (a to u většiny výrobců). Podstanější je že už mají zdá se víc nežli obrázky - fotku tišťáku jsem už vyděl. I méně znalý uživatel zde na fóru (a tady bych se spíš usmál na lwg) si domyslí že dosah dle normy 20km asi nebude při nejvyšší linkové rychlosti možný, ale pár mega by z toho za normálního počasí a podmínek dostat měl :wink: .
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 12 years ago

OT: zdá se mi to, nebo se rozšiřuje nešvar myslet si, že "vi" u slova "vidět" je předpona a je tedy nutné ji psát s tvrdým? Není to jenom tady.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

co ti na to mám říct... čeština se musí změnit. Je moc složitá. Angličtina se vyvíjí hodně rychle, čeština ne.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 12 years ago

+1
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

když tak o tom přemejšlim, já jako dysgrafik mám problem s napsáním čehokoliv na papír tak aby to bylo čitelný + k tomu ještě zkoumat nějaký Y I... to fakt nedávám proto mám tolik hrubek ale zajímavý je, že se mi občas pletou písmenka a nemůžu je od sebe rozlišit asi tak jako barvoslepej člověk barvy ale co je ještě víc zajímavější je to, že v angličtině se mi písmenka nepletou :-D
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 12 years ago

kým vidíš na farby vodičov v UTPčku ešte stále je to OK :mrgreen:
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 12 years ago

dosah 20km a přenos 200Mbit jsou dvě naprosto rozlišné věci a můžete si vybrat jedno ze dvou, nikoli obě najednou.
Maximální dosah 20km s minimální přenosovou rychlostí a nebo 200Mbit na velmi krátkou vzdálenost, obě bohužel za předpokladu žádného rušení
0 x

Uživatelský avatar
routerboardista
Příspěvky: 86
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod routerboardista » 12 years ago

UBNT začíná vyrábět kde co a jednou třeba příjde doba, že bude prodávat i družice v eshopech.
Přílohy
ubnt.jpg
UBNT vnitřní test rychlosti
ubnt.jpg (34.67 KiB) Zobrazeno 3409 x
0 x
Nic není v síti horšího, než vytočený znalec Linuxu. :-)
Jaký Vánoční dárek pro školáka ? no přeci WiFi Jammer
¡¡¡ ıʇıs ʌ ɔǝןǝɹʇǝʌ ıpɐʌ ıʇ pnʞod 'uǝʇuɐ ɥɔʎɯ po ןɐp ǝs zɹp

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 12 years ago

ten obrazek sem nepochopil :lol:

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 12 years ago

pcwifi píše:ten obrazek sem nepochopil :lol:

PW

To je screen z nove vyvijeneho spoje od UBNT, propustnost az 4,5Gbps :lol: :lol: :lol:
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 12 years ago

4,5 jóóóó ale Gbit ? mozna pres optiku :P

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 12 years ago

a by tom sa moc nesmial :D ak u nas na slovensku prejde ta 3,7G uz vidim ako niekto zostrelí C-Band s rocket dishom :D
0 x

superweb
Příspěvky: 238
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod superweb » 12 years ago

midnight_man píše:a by tom sa moc nesmial :D ak u nas na slovensku prejde ta 3,7G uz vidim ako niekto zostrelí C-Band s rocket dishom :D


u vas maji schvalit nove free pasmo? my chcem taky..kdyby se radsi snazili timto smerem nez smerem pokusu o regulaci..
0 x