Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UBNT Unifi

Problematika Ubiquiti hardware.

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 10 years ago

Chtěl bych se zeptat jak řešíte spravování více lokalit s jedním ntb. Pokud přejdu z lokality do lokality a mám v ntb Controler, tak před přihlášením se mi změní nastavení dle posledního nastavení, který jsem provedl z daného ntb.
Upgrade na v 3. se mi nezdařilo. Při spouštění Controller vyhodí na konci chybu.

Díky
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

No ... hlavně nemáme controller na notebooku, ale na serveru.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

vantomas
Příspěvky: 39
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod vantomas » 10 years ago

No jasně, ale beztak když není controller na serveru, tak to řeším tak, že přesouvám obsah v /var/lib/unifi a vždycky controller spustím s jinou konfigurací. Na Windows to půjde řešit úplně stejně, akorát to bude zašitý někde v Documents and Settings.
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 10 years ago

Podařilo se někomu úspěšně nahrát AirOS do Unifi? Viz.: http://community.ubnt.com/t5/airOS-SDK- ... 521/page/8

Mě se nějak nedaří. Potřebuji nasadit několik ks jenom jako sprosté AP bez kontroleru.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 10 years ago

Prichadzas o obrovsky potencial UNIFI....ktory 10 nasobne prevysuje moznosti airos...
0 x

Uživatelský avatar
19marek19
Příspěvky: 58
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod 19marek19 » 10 years ago

Mam problem z UniFi. Mam ho doma na strope v chodbe. Signal v kazdej izbe ok. Pouzivam doma notebook HP, mobil HTC a obcas nieco ine. Vsetko funguje bez problemov. Dostal sa ku mne tablet Prestigio Multipad 2 8.0 3G Ultra Duo model: PMP7280C 3G. Tablet sa normalne na wifi pripoji ale komunikacia nefunguje. Ked pingujem branu, pingy su od 2, 3 ms az do 20s. Signal je v pohode. Internet niekedy ide, niekedy nie. Skusal som rozne konfiguracie, rozne sifrovanie, nic nepomaha... Vytiahol som TP Link zo skrine, nakonfiguroval a tablet bezi, ziaden problem. Prehodim sa na UniFi a je problem. Stretol sa niekto z niecim takym? FW vo vsetkych zariadeniach posledny dostupny.
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 10 years ago

19marek19 píše:Mam problem z UniFi. Mam ho doma na strope v chodbe. Signal v kazdej izbe ok. Pouzivam doma notebook HP, mobil HTC a obcas nieco ine. Vsetko funguje bez problemov. Dostal sa ku mne tablet Prestigio Multipad 2 8.0 3G Ultra Duo model: PMP7280C 3G. Tablet sa normalne na wifi pripoji ale komunikacia nefunguje. Ked pingujem branu, pingy su od 2, 3 ms az do 20s. Signal je v pohode. Internet niekedy ide, niekedy nie. Skusal som rozne konfiguracie, rozne sifrovanie, nic nepomaha... Vytiahol som TP Link zo skrine, nakonfiguroval a tablet bezi, ziaden problem. Prehodim sa na UniFi a je problem. Stretol sa niekto z niecim takym? FW vo vsetkych zariadeniach posledny dostupny.


Zkusil jsi updatovat driver v tom tabletu ?
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 10 years ago

bohuzial stane sa.....je celkom mozne ze to nerozchodis.
0 x

Uživatelský avatar
19marek19
Příspěvky: 58
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod 19marek19 » 10 years ago

Priznam sa, ze netusim ako sa updatuje driver a androide... asi to neham tak a splasim iny tablet... na nic som neprisiel
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 10 years ago

raven-il píše:
19marek19 píše:Mam problem z UniFi. Mam ho doma na strope v chodbe. Signal v kazdej izbe ok. Pouzivam doma notebook HP, mobil HTC a obcas nieco ine. Vsetko funguje bez problemov. Dostal sa ku mne tablet Prestigio Multipad 2 8.0 3G Ultra Duo model: PMP7280C 3G. Tablet sa normalne na wifi pripoji ale komunikacia nefunguje. Ked pingujem branu, pingy su od 2, 3 ms az do 20s. Signal je v pohode. Internet niekedy ide, niekedy nie. Skusal som rozne konfiguracie, rozne sifrovanie, nic nepomaha... Vytiahol som TP Link zo skrine, nakonfiguroval a tablet bezi, ziaden problem. Prehodim sa na UniFi a je problem. Stretol sa niekto z niecim takym? FW vo vsetkych zariadeniach posledny dostupny.


Zkusil jsi updatovat driver v tom tabletu ?


v2 alebo v3 firmware? skus napisat na ubnt forum...
0 x

Uživatelský avatar
19marek19
Příspěvky: 58
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod 19marek19 » 10 years ago

FW je 2.4.6 , 3ku som neskusal... mozem skusit ked pridem domov...a potom skusim ubnt forum
0 x

Uživatelský avatar
19marek19
Příspěvky: 58
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod 19marek19 » 10 years ago

tak prechod na 3.1.6 beta pomohol... tablet sa pripoji a komunikacia funguje
0 x

MartinArnold
Příspěvky: 16
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Praha 8

Příspěvekod MartinArnold » 9 years ago

Zdravím,

Mám hloupou otázku. Je možné UniFi zařízením nastavit IP adresu v rozsahu 10.0.0.0/24 a provozovat je v síťi s tímto adresným rozsahem?
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

jo proc by ne...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))