Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UBNT Unifi

Problematika Ubiquiti hardware.
Uživatelský avatar
19marek19
Příspěvky: 58
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Re: UBNT Unifi

Příspěvekod 19marek19 » 11 years ago

Dakujem, to je presne to co som potreboval.
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 11 years ago

midnight_man píše:a aku rychlosť chcete dosiahnuť na druhej strane budovy s WDS? 1mbps? :D :roll:


Sice s časovým odstupem, ale třeba to někomu pomůže ... WDS tam je (jen se to tak nejmenuje), v konfiguraci AP v sekci Wireless uplinks (objeví se když odpojíte LANku), vyberete AP ke kterému to má nejlepší signál a je hotovo. Naladí se to logicky na jeho kanál, propustnost je poloviční, to se dalo čekat.
Budeme teď instalovat pár desítek těchto věcí, tak je zkoušíme řetězit za sebe atd... no zatím to dělá co má.
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 10 years ago

Mám žádost na zkušenější. Jedna firma si vymyslela věc ,která se tu možná už řešila,ale toto je trochu složitější.

Jedna se o pokrytí členite budovy.. Dělal jsem internát stejné SSID stejna adresace ,ale tady to je firma kde nemužou mit vypadek při přechazení mezi AP

Chtějí 2 přístupy .. tedy 2 SSID ,,na jednom budou hosti na na druhem uřednici..
Tak ale uředníci se přihlašují do aplikace přes SSH a ja mam pocit že jakmile se přeruší spojení, tedy odpoji se od serveru tak musí čekat až uplyne době pro znovu připojení... Takže z toho nevím co s tím.
Jejich představa je že budou mit na každých 20 metru vysilač,ale je to členite.A k tomu vice pater.
Má někdo ověřenou zkušenost ?
http://www.wiracom.cz
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

já sem si do notebooka osadil wifi kartu intel centrino a ta se přepíná mezi apčky neskutečně brutálně rychle. Předchozí atheros byl neuvěřitelně línej. Takže i na tom záleží.

SSH mám zkušenost že dokáže bejt i dlouhý minuty bez konektu dokud nemáčkneš klávesu.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

Bezvýpadkový roaming na wifi neuděláš. Alespoň ne za rozumné peníze. Umí to prý Cisco s tím svým controllerem (asi bude víc výrobců - napadá mě RUCKUS). Pak se všechny AP tváří jako jedno i na fyzické vrstvě. Tam to prý funguje (vím z doslechu, nikdy jsem neviděl).
Jinak to asi nejde, reasociace wifi prostě chvilku trvá. A většinou je následovaná DHCP requestem.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 10 years ago

Myghael píše:V tom případě by to mělo být naprosto v pohodě. Funguje to skryté v dvojité omítce v sále hradu cca. 20 metrů nad zemí, na těch 6 metrů to shora prostřelí úplně v pohodě.
Otázkou je, jaké antény atd. mají ty čtečky.


To zní rozumně. Potřebuji vykrýt tvrz, zdi minimálně 80 cm kámen, takže jsem zvažoval nabouchat to na půdu nad místnosti (nad zeď nad dvěma místnostma vedle sebe a nechat svítit skrz stropy dolů (dřevo). Místnosti mají obvkyle 5x6 metrů, 3,5 metrů výška. Dvě patra nad sebou (v přízemí nemusí jet, tam je už kamenná klenba). Plus jedno outdoorové do vnitřního dvora. Takže je asi šance, že to pojede? Nikde jsem nenašel ani ň ohledně vyzařovací charakteristiky (teda vlastně - Antenna radiation targets a dome-shaped coverage area where the height is slightly shorter than the radius ). Klienti notebooky, potěšilo by pár mobilů.
Nemůžu si dovolit, aby to nejelo, zakázka pro vlastní tchýni. :-)
0 x

vantomas
Příspěvky: 39
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod vantomas » 10 years ago

ludvik píše:Bezvýpadkový roaming na wifi neuděláš. Alespoň ne za rozumné peníze. Umí to prý Cisco s tím svým controllerem (asi bude víc výrobců - napadá mě RUCKUS). Pak se všechny AP tváří jako jedno i na fyzické vrstvě. Tam to prý funguje (vím z doslechu, nikdy jsem neviděl).
Jinak to asi nejde, reasociace wifi prostě chvilku trvá. A většinou je následovaná DHCP requestem.


Já mám s Intel kartami takovou zkušenost, že u Unifi, pokud jsou všechna na stejném kanále, je přechod mezi AP naprosto bezvýpadkový. Problém nastane ve chvíli kdy se musí přelaďovat na jiné kanály, pak se karta zuby nehty drží stále stejného AP, aby se toto nestalo a pak dojde ke krátkému výpadku (cca 2-3 sekundy). Ale k takovému výpadku, že systém o tom neví a neřeší reasociaci a DHCP a podobně. A mimojiné síť na jednom kanále má zase problém s nízkou propustností celé sítě, protože AP a klienti se navzájem ruší a čeká se na volné pásmo.

U těchto "levných roaming řešení" je to hodně o kvalitě ovladače a hardwaru samotného u klienta, prakticky nejhorší zkušenosti máme s Ralinky a podobnými zvěrstvy, kdežto Atheros bývá bez problémů a Intel je na tom úplně nejlíp.

Mimojiné UniFi controller od 2.x verze umí zapnout jakousi funkci s "low-lost roamingem" nad bezdrátovou sítí, ještě jsem nezkoušel jak funguje, ale ta možnost tam je, takže možná stojí za otestování.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 10 years ago

vantomas píše:
ludvik píše:Bezvýpadkový roaming na wifi neuděláš. Alespoň ne za rozumné peníze. Umí to prý Cisco s tím svým controllerem (asi bude víc výrobců - napadá mě RUCKUS). Pak se všechny AP tváří jako jedno i na fyzické vrstvě. Tam to prý funguje (vím z doslechu, nikdy jsem neviděl).
Jinak to asi nejde, reasociace wifi prostě chvilku trvá. A většinou je následovaná DHCP requestem.


Já mám s Intel kartami takovou zkušenost, že u Unifi, pokud jsou všechna na stejném kanále, je přechod mezi AP naprosto bezvýpadkový. Problém nastane ve chvíli kdy se musí přelaďovat na jiné kanály, pak se karta zuby nehty drží stále stejného AP, aby se toto nestalo a pak dojde ke krátkému výpadku (cca 2-3 sekundy). Ale k takovému výpadku, že systém o tom neví a neřeší reasociaci a DHCP a podobně. A mimojiné síť na jednom kanále má zase problém s nízkou propustností celé sítě, protože AP a klienti se navzájem ruší a čeká se na volné pásmo.

U těchto "levných roaming řešení" je to hodně o kvalitě ovladače a hardwaru samotného u klienta, prakticky nejhorší zkušenosti máme s Ralinky a podobnými zvěrstvy, kdežto Atheros bývá bez problémů a Intel je na tom úplně nejlíp.

Mimojiné UniFi controller od 2.x verze umí zapnout jakousi funkci s "low-lost roamingem" nad bezdrátovou sítí, ještě jsem nezkoušel jak funguje, ale ta možnost tam je, takže možná stojí za otestování.

skusal si to na unify 3.0?
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 10 years ago

Chlapi kto mate unifička nasadene bez servera, len ako standalone...funguje tam tam migracia?

Prípadne neviete nahodou či vie unifi fungovať bez toho, aby NATovala svoj DHCP rozsah? respektive aby sa správal celý systém ako bridge, ktorý dostane IP od nadradeného DHCP servera mimo dosahu unifi servera? dakujem
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

Asi jsi to nepopsal moc srozumitelně ...

Unifi je vlastně tupec. Jen SSID, šifrování - a šup s tím do VLAN. Žádný NAT. Je to prostě bridge mezi wifi a vlan. Howg. Tedy bez pomoci ani ta migrace (i když si nejsem úplně jistý, co s tím controller dělá - trojku jsem nezkoušel, a ve dvojce podle mě nic).

Management té jednotky jede na untagged VLAN - proto ta podmínka mít to v "lokálním segmentu". Ale přes switch si to dostaneš kam chceš (já si to dokonce routuju jinam). A je to asi tak jediná podmínka - aby se zrovna tohle dostalo až na controller. Bez něj se to blbě nastavuje ... Ale k vlastnímu provozu to potřeba není.
midnight_man píše:Chlapi kto mate unifička nasadene bez servera, len ako standalone...funguje tam tam migracia?

Prípadne neviete nahodou či vie unifi fungovať bez toho, aby NATovala svoj DHCP rozsah? respektive aby sa správal celý systém ako bridge, ktorý dostane IP od nadradeného DHCP servera mimo dosahu unifi servera? dakujem
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 10 years ago

v3 to ide spravovat po routovanej sieti, aj z netu...planujem nasadit...len to este potrva:)
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 10 years ago

Ono to jde i s v2, ale tak nějak ručně to tam musíš nejdřív nacpat, mca-ctrl příkazem myslím. Nepovedlo se mi to ze strany controlleru, nejdřív se to v něm totiž musí "objevit".
rado3105 píše:v3 to ide spravovat po routovanej sieti, aj z netu...planujem nasadit...len to este potrva:)
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

vantomas
Příspěvky: 39
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod vantomas » 10 years ago

ludvik píše:Ono to jde i s v2, ale tak nějak ručně to tam musíš nejdřív nacpat, mca-ctrl příkazem myslím. Nepovedlo se mi to ze strany controlleru, nejdřív se to v něm totiž musí "objevit".


Tak o to se postará správné nastavení DNS jména unifi (případně DHCP server předá doménu, tak poté celé DNS jméno i s doménou), pak se talíř umí dostat na controller i bez ruční pomoci. A pak naopak controller se musí dostat na IP talíře.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 10 years ago

Neviete nahodou ci mozeme defaultne nacvakat všetky unifi do systemu alebo im treba najprv pomenit ip? Tusim ze všetky maju 1.20, aby tam neboli konflikty. dik
0 x

vantomas
Příspěvky: 39
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod vantomas » 10 years ago

Když je DHCP, není problém, jinak nemám zkušenost, ale asi bude docházet ke kolizím a pak nastane opruz zvaný statické ARP :-)
0 x