Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UBNT Unifi

Problematika Ubiquiti hardware.
Trawnasss
Příspěvky: 5
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Re: UBNT Unifi

Příspěvekod Trawnasss » 12 years ago

Zdravim mam takovy problem mam na jdne restauraci hozeny tyto dve srandy, ale mam s tim maly problem mam tam ssid a wep s notebookem jakymkoli se na nej pripjim i mim iphonem ale majitele maji problem se pripojit se Samsung galaxy S II a nokii, tak jsem se chtel zeptat jestli jste se s tim nekdo nesetkal????

Diky za napady
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 12 years ago

Těžko říct, Samsung GT-I8000 Omnia II proti tomu chodí bez problému, Nokia Lumia 800 jakbysmet. Zkus použít WPA2 AES, pokud ho ta tvoje finská tatranka umí. U Samsungu si dej pozor, jestli opravdu používáš AES, protože s TKIP ti to nejspíš chodit nebude. Osobně WEP od roku 2007 nikde nepoužívám a žádné ufo se kterým bych to vyzkoušel tu nemám, takže ti můžu poradit jedině zkusit použít WPA2 a AES.

EDIT: Opraveny překlepy
Naposledy upravil(a) Myghael dne 27 Jun 2012 15:42, celkem upraveno 1 x.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 12 years ago

Galaxy S2 občas na unify mám a také nic nepozoruju. Nastavené to je na WPA-PSK, WPA mode both a Encryption auto.
0 x

Trawnasss
Příspěvky: 5
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Trawnasss » 12 years ago

díky za rady odzkouším dám vědět jak jsem dopadl :-)
0 x

Fluid
Příspěvky: 10
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Fluid » 12 years ago

Mal som presne taky isty problem aj ked nie s UNIFi ale klasicke AP v restauracii, problem sa odstranil az ked som spoj Restauracia-Hlavne AP ,dal do rezimu WDS pak sa bez problemov pripajali aj nokie a samsung
0 x

mar
Příspěvky: 6
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod mar » 12 years ago

Ahoj. Mam 12ks, nekdy je to boj dostat pod jeden config pokud behaly jinde, ale reset to vyresi :-) UBNT SW jsem zapnul jen pri nastaveni, jede to i bez toho, ale moc se mi to nezda...
DOTAZ - pokud maji DHCP server v siti napr. 192.168.10.1-254 a nadrazena sit s Win+SW pres router je v 192.168.20.1-254 tak podarilo se nekomu protlacit ten ridici SW pres router az k zarizeni? Mam neblahe tuseni, ze Win+SW musi bezet ve stejne siti, jinak to nepujde... Nebo ano? :shock:

Diky
0 x

andreas4all
Příspěvky: 411
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod andreas4all » 12 years ago

SW musi byt na rovnakej L2 vrstve.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 12 years ago

Ale nemusí, nemusí ...
andreas4all píše:SW musi byt na rovnakej L2 vrstve.


No dobře, hloupé je, že si přesně nevzpomenu. Unifi je std. nastaveno jako DHCP klient. A je v něm relativně normální CLI. Takže ho stačí donutit k připojení ke controlleru - myslím příkazem mca-ctrl.

Takže pokud se to AP přesune někam jinam po síti, je nutno zajistit jen IP adresu (a i ta tam lze dát natvrdo). V controlleru se objeví (mám takový pocit, že jako neznámý), lze to nechat adoptovat a dále donastavit už z ovládacího sw.

Pokud je unifi i controller na stejné L2 (resp. broadcast doméně), je to jednodušší, funguje to tak nějak samo. Ale nutné to fakt není.
0 x

vantomas
Příspěvky: 39
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod vantomas » 12 years ago

Jenže když AP nebudou na stejné L2, tak jak asi bude fungovat roaming mezi APčky?
Chápu, že pro SSID můžu mít jednu velkou L2 ve VLANu, jenže když už jsem schopný tam dotlačit VLAN, proč to nemít rovnou celé na jedné L2?
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 12 years ago

Na roaming jsem si ani nevzdechl, to máš pravdu. Ale to bude tím, že nevím jak to v pojetí UBNT vůbec funguje.

Ale dle mého názoru to rozhodně nebude tak transparentní jako např. v GSM síti. Bude tam drobný výpadek - vykopnutí z prvního apčka a nová asociace jinde. Tedy i klientský systém si znovu vyvolá DHCP request. Sice na jedné L2 by to bylo asi rychlejší, otázkou je o kolik a jestli to bude vůbec vadit.

Možná to funguje jinak, ale pochybuju. Roaming na wifi (abgn) řešený není na systémové úrovni.

vantomas píše:Jenže když AP nebudou na stejné L2, tak jak asi bude fungovat roaming mezi APčky?
Chápu, že pro SSID můžu mít jednu velkou L2 ve VLANu, jenže když už jsem schopný tam dotlačit VLAN, proč to nemít rovnou celé na jedné L2?
0 x

vantomas
Příspěvky: 39
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod vantomas » 12 years ago

Ten roaming funguje různě, teď jsme řešili pokrytí jedné velké místnosti, kde bývá 100 lidí, když si pustím ping a chodím z rohu místnosti do rohu, tak při přepojení na jiné AP se ztratí třeba pingy po dobu dvou sekund. Co způsobuje přepojení, to nevím. Je možné, že to hlídá controller nebo to dělá klient, bůh ví, každopádně to funguje celkem uspokojivě, kdo sedí na místě, tomu to chodí bez výpadků, kdo jde z rohu do rohu, tak než otevře notebook a začne něco dělat, je už po výpadku.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 12 years ago

Tenhle případ (tedy chození po místnosti/domu) funguje stejně i bez unifi a jeho controlleru. 4 ovisové, na různých kanálech, stejné ssid. Někdy si to noťas přebral i bez výpadku ... (pingu, přesněji jsem to nezkoušel). Už si to pamatuju jen matně, ale DHCP si i v tomto případě notebook vyžádal.

Jenže balancing/roaming v unifi je trošku něco jiného, ten dokáže i řídit vytížení jednotlivých APček. Takže tě prostě vykopnout musí, když se mu nelíbíš.

vantomas píše:Ten roaming funguje různě, teď jsme řešili pokrytí jedné velké místnosti, kde bývá 100 lidí, když si pustím ping a chodím z rohu místnosti do rohu, tak při přepojení na jiné AP se ztratí třeba pingy po dobu dvou sekund. Co způsobuje přepojení, to nevím. Je možné, že to hlídá controller nebo to dělá klient, bůh ví, každopádně to funguje celkem uspokojivě, kdo sedí na místě, tomu to chodí bez výpadků, kdo jde z rohu do rohu, tak než otevře notebook a začne něco dělat, je už po výpadku.
0 x

mouchanek
Příspěvky: 5
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod mouchanek » 12 years ago

Mám takový problém, jebl nám někam blesk, vypadli pojistky atd, po nahození se ke controleru přihlásila jen 2 AP, ostatní disconect. Tak jsem aktualizoval Controler na 2.5.5 a stale se připojí (i po resetování všech AP) jen ty dvě, 4 ostatní dělají pending a nakonec hodí chybu. Napájení svítí, Unifi svítí a controler je vidí jen je nepřipojí (nechápu proč, už jsem ztracen), internet do kabelu co k nim vede teče, vyzkoušeno notebookem.
Mohl jim blesk nějak ublížit nebo jsem spíš tatar? Ale nedělám s nimi nic jiného než jako vždy. Mohlo odejít po blesku něco v napájení nebo v samotném Unifi, že je síť vidí, ale prostě nepřipojí?

Edit: už je mi to jasné.. napájení svítí, protože napájení funguje, ale neproteče tím naše síť, tzn. něco se muselo odpálit v POE na příjmu sítě. A AP jsou na síti vidět, protože se sem tam chytí sem tam toho jednoho aktivního přes wifi, proto se mi to jedno připojilo bezdrátově a ty co čekají pending mají jen tak špatný signál, že se nepřipojí. Nic jiného mě nenapadá, zítra zkusím koupit nový POE injektor a vyzkouším to :-) Snad budou samotné talíře v pořádku
0 x

vantomas
Příspěvky: 39
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod vantomas » 12 years ago

Ono nevím jak se to chová dlouhodobě, ale co jsem to zkoušel čerstvě po instalaci, tak při přepojení na jiné AP se mi o DHCP nežádalo.

Jinak loadbalancing funguje hezky, nevím, zda to nějak poznává, odkud jsou jaký klienti dostupní, ale prakticky v rámci jedné místnosti jsou lidi rozhozený rovnoměrně po APčkách a vždycky mají i ideální signál. Předtím jsme místo Unifi měli RB751, s tím, že na jednom AP bylo 30 lidí a na dalších třech jednotky klientů, takže prakticky nefunkční. U Unifi jsou jsou klienti rovnoměrně rozhození přes všechny čtyři AP.

ludvik píše:Tenhle případ (tedy chození po místnosti/domu) funguje stejně i bez unifi a jeho controlleru. 4 ovisové, na různých kanálech, stejné ssid. Někdy si to noťas přebral i bez výpadku ... (pingu, přesněji jsem to nezkoušel). Už si to pamatuju jen matně, ale DHCP si i v tomto případě notebook vyžádal.

Jenže balancing/roaming v unifi je trošku něco jiného, ten dokáže i řídit vytížení jednotlivých APček. Takže tě prostě vykopnout musí, když se mu nelíbíš.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 12 years ago

Jo, potvrzuju, roaming chodí pěkně. Na notesu (wifi karta R52Hn) dokonce nevypadávají ani pingy (natož aby žádal o další IP adresu).
0 x