Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UBNT Unifi

Problematika Ubiquiti hardware.
Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Re: UBNT Unifi

Příspěvekod Myghael » 12 years ago

Já ti nevím co na tom WDS všichni vidí. Vzhledem k účelu UniFi je podpora WDS na těchto zařízeních totální kravina.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

a jak že bez kabelů vytvoříš opakovač?
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 12 years ago

Prave ze ty kabely sou tam docela opruz :(
prave proto wds, klient co ma novej barak a nema natahany kabely a chce jen internet zadny prenaseni terabitovych souboru si sekne jen krabicku u zasuvky a nemusi rozvorat barak kvuli kabelum
dosah ma unifi dobrej ale to wdsko mi u nej schazi :(
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 12 years ago

Opakovač? To jsem už hoodně dlouho neviděl. :D Ale co, s tím u ubnt asi nepočítali.

A jinak souhlasím, kabely do už hotových zdí jsou opruz, to je bez diskuze. Kdyby chtěl ten net trochu rychlej (>= 50 Mbps), tak leda tahat to po 230V (což nemusí fungovat) nebo mít dva bezdráty v těch zařízeních, což je ale opruz kalibru těch kabelů.

Vzhledem k tomu, že UniFi je PoE only, se stejně síťovému kabelu nevyhneš, i kdyby vedl jenom k té zásuvce. :D

Nu což, holt to v ubnt přehnali se specializací, už aby někdo vyráběl ty talíře bez těch desek, že by se tam dalo RBčko. :D
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

je zajímavý že někteří lidé si nechaji říct a nacpou do nových baráků utpčka a jiní prostě ne a za rok to tam chtěji a nemaji tam ani husí krky. Za to bych ty krky lámal :-D
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 12 years ago

Jo tak ti mě taky serou. :D Ale měl jsem tu i dobrý případ, že za mnou přišli už když dělali hrubou stavbu, tudíž dělat tam síť byla pohodička. Ale bohužel taky případ, že barák měli 14 dní, starý byl měsíc. Nebyl tam ani koaxiál na TV, zkrátka nic kromě silovky. Naštěstí sádroš a bílé stěny, takže se to dalo dořešit dodatečně, majitelé měli rozum a navíc se tam stejně stěhovali později.

Jinak takové příklady jak popisuješ má snad každý. U starého baráku absenci husích krků, nebo aspoň UTPček, lze pochopit.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 12 years ago

chlapi ako donutim UNIFI zariadenie aby si pamatalo SSID a WPA2??? Pretoze po odpojeni LAN zo zariadenia ma unifi skrytu SSID a je bez zabezpecenia. Teda ked nie je pritomny unifi controler tak zariadenie nefunguje. dakujem
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 12 years ago

Tohle teda nepozoruju. Klidně to odpojím a ssid tam furt je.
midnight_man píše:chlapi ako donutim UNIFI zariadenie aby si pamatalo SSID a WPA2??? Pretoze po odpojeni LAN zo zariadenia ma unifi skrytu SSID a je bez zabezpecenia. Teda ked nie je pritomny unifi controler tak zariadenie nefunguje. dakujem
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 12 years ago

tak tak, mám i takový co se nastavili a prodaly a jedou
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 12 years ago

ked nakonfigurujem tom softe nejake SSID a WPA2 na unifi..slape to, akonahle opojim unifi tak nastavenia zmiznu :(
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 12 years ago

By mě zajímalo, co na to má vliv.
Máme jeden nasazen. Můžu link odpojit a ssid furt vidět je.
Teď zkouším druhý - odpojím ... ssid z éteru zmizí.

Myslel jsem původně, že za to může DHCP - static nastavení IP. Ale není tomu tak.
midnight_man píše:ked nakonfigurujem tom softe nejake SSID a WPA2 na unifi..slape to, akonahle opojim unifi tak nastavenia zmiznu :(
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 12 years ago

Pokud nastartuje unify s controlerem a následně vypnu controller, unify stále funguje.
Restartuju unify - naběhnou ssid, s controllerem ale stále spojení není.

Podle mě řešíš nesmysl - holt když nevidí link na eth, tak se vypne (nebo jenom shodí ssid, těžko říct).

Můj předchozí post si trochu protiřečí. Zkoušel to kolega a asi jsme se špatně pochopili. Tohle je moje zkouška, za kterou ručím.
0 x

andreas4all
Příspěvky: 411
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod andreas4all » 12 years ago

unifi nevysiela, ked ma odpojeny eth port. Skuste pripojit napr. swithc (len aby ath malo link) a zacne vysielat.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 12 years ago

spravne to tu andreas povedal ;) to je koren celeho problemu, unifi musi mat aktivny LAN port :roll:
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 12 years ago

Na druhou stranu - k čemu takové unify je? Bez aktivního LAN spojení? :-)

Já tě původně pochopil, že zmiznou natrvalo, že už to znovu bez controlleru nerozchodíš. Mimochodem dík za spotřebovaný čas :-)
midnight_man píše:spravne to tu andreas povedal ;) to je koren celeho problemu, unifi musi mat aktivny LAN port :roll:
0 x