Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UBNT Unifi

Problematika Ubiquiti hardware.
mouchanek
Příspěvky: 5
Registrován: 12 years ago

Re: UBNT Unifi

Příspěvekod mouchanek » 12 years ago

díky, jsem blbec ono to je jednoduché jak facka :oops:
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 12 years ago

V pohodě, taky mi občas úplně jednoduché věci docvaknou později. Ale to asi každému.
0 x

losos
Příspěvky: 110
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod losos » 12 years ago

len by som dodal, ze po nasadeni do hotela sme riesili otazku mngmtu - a win server tu fakt nemam. takze pod linuxom, bezi vpohode. ano,moze ist bez servra, ale podla ich fora to potom nedokaze robit loadbalance podla uzivatelov. proste kam sa user prihlasi tak tam ho necha aj keby ap zhavilo 30dalsich ludi.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 12 years ago

Neřešil jsem zatím, jak se jich více chová bez toho serveru, ale tohle mi přijde logické. Ta AP komunikují se serverem, ne mezi sebou navzájem, teda aspoň co vím. Ten soft mi donedávna pod linuxem nejel, zajímavé že teď jsem to zkusil znovu a už jede sviňa jedna. :D :D :D
0 x

losos
Příspěvky: 110
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod losos » 12 years ago

Myghael píše:.... zajímavé že teď jsem to zkusil znovu a už jede sviňa jedna. :D :D :D

nastve,ze?:))
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 12 years ago

jj, pak je jeden za vola :D :D :D Já si říkal že na tom hradě nemaj žádné winy...
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 12 years ago

http://extrahardware.cnews.cz/ubiquiti- ... page=0%2C2

na tom extrahardware je to celkom dobre rozpisane, nevyhoda je ze treba ku vsetkym tahat kabel z centralneho bodu...
Moze fungovat viacero zariadeni pod jednym SSID? pod jednym kanalom? (asi hej)..
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 12 years ago

Jasně že můžou, jak jinak by pak fachal roaming?
Tahání kabelů ke všem zas taková hrůza není, to bys musel i kdybys tu síť stavěl z běžných AP. Jinak není nutné aby byly fyzicky spojené v jednom bodě, na VLANech to bude chodit taky (opominu-li PoE, of course). Na hovno je pouze potřeba toho kompu, ale to můžeš řešit Alixem. Pokud nechceš nic nastavit nebo nějaké extra monitorování, fungovat to bude i bez něj.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 12 years ago

Netreba aby vsetky boli datovo prepojene kablom? prenasaju data medzi sebou vzduchom?
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 12 years ago

To samozřejmě musí. Jiná AP bys taky musel propojit kabely. Mezi sebou nic vzduchem nepřenáší.
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 12 years ago

Blbej dotaz ... WDS to neumi?
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 12 years ago

ppp76 píše:Blbej dotaz ... WDS to neumi?

jisteze umi, dokonce muzes na MT nastavit jestli to ma primarne posilat do kabelu a nebo do dalsich jednotek vzduchem... nevim co tady sou vsichni z toho unifi uneseni, jak kdyby objevili ameriku.....
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 12 years ago

funguje to na troska inom principe ako bezne ap....clovek co si to neodskusa realne, tazko sa to predstavuje...
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 12 years ago

Ubiquiti je s UniFi tak trochu jako Apple. Těchto vlastností se dá dosáhnout už dávno, v tom nepřináší UniFi nic nového. Co přináší je fakt, že to funguje out-of-box. Prostě koupíš, zapojíš, odklikáš, funguješ. To sice lze i s nekrotikem i spoustou dalších, ale ne tak jednoduše. Zkrátka rozsáhlá Wi-Fi síť JEDNODUŠE. Nevidím důvod, proč bych se měl s rozcházením té sítě štvát půl dne, stačí s*át se s rozmisťováním jednotek a taháním kabelů.
Navíc umožňuje zbavit se WDS a vzduchem konečně řešit jenom klienty. Sice to znamená ke každé jednotce kabel, ale také mnohem méně bordelu ve vzduchu. Když už je to přes PoE napájené, tak v tom zase tak velký problém nevidím.
Nejlepší je vyzkoušet to, pak si člověk udělá lepší názor.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 12 years ago

a aku rychlosť chcete dosiahnuť na druhej strane budovy s WDS? 1mbps? :D :roll:
0 x