Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UBNT Unifi

Problematika Ubiquiti hardware.
Bimbotom
Příspěvky: 3
Registrován: 8 years ago

Re: UBNT Unifi

Příspěvekod Bimbotom » 8 years ago

Dobrý den.Uvažuji o pořízení UBNT UniFi AP WIFI 802.11n MIMO 300+Mbps .Proč:stávající zařízení,modem s wifi mi nepokryje signálem celý dům.Chtěl bych pokrýt i část zahrady.Chci se tedy zeptat zda by toto zarizení bylo použitelné zvýšení dosahu wifi a zda by ho bylo možné připojit k stávajícímu poskytovateli internetu tím mám na mysli O2 poskytovatele.Dík za každou radu.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 8 years ago

Bimbotom píše:Dobrý den.Uvažuji o pořízení UBNT UniFi AP WIFI 802.11n MIMO 300+Mbps .Proč:stávající zařízení,modem s wifi mi nepokryje signálem celý dům.Chtěl bych pokrýt i část zahrady.Chci se tedy zeptat zda by toto zarizení bylo použitelné zvýšení dosahu wifi a zda by ho bylo možné připojit k stávajícímu poskytovateli internetu tím mám na mysli O2 poskytovatele.Dík za každou radu.


natiahni si kabel a zapoj druhy wifi router, daj rovnaky nazov a mas to lepsie, lacnejsie a nebudes mat problemy so studovanim konfiguracie...a taktiez vam to hlavy nebude ozarovat
0 x

Bimbotom
Příspěvky: 3
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Bimbotom » 8 years ago

rado3105 píše:
Bimbotom píše:Dobrý den.Uvažuji o pořízení UBNT UniFi AP WIFI 802.11n MIMO 300+Mbps .Proč:stávající zařízení,modem s wifi mi nepokryje signálem celý dům.Chtěl bych pokrýt i část zahrady.Chci se tedy zeptat zda by toto zarizení bylo použitelné zvýšení dosahu wifi a zda by ho bylo možné připojit k stávajícímu poskytovateli internetu tím mám na mysli O2 poskytovatele.Dík za každou radu.


natiahni si kabel a zapoj druhy wifi router, daj rovnaky nazov a mas to lepsie, lacnejsie a nebudes mat problemy so studovanim konfiguracie...a taktiez vam to hlavy nebude ozarovat


O kabelu jsem též uvažoval ale je to vrtaní skrze rámy oken a tahání přibližně 50 m kabelů,pomocí dvou routerů jsem to zkousel,uvazoval jsem o nejaké wifi anténě.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 8 years ago

Bimbotom píše:
rado3105 píše:
Bimbotom píše:Dobrý den.Uvažuji o pořízení UBNT UniFi AP WIFI 802.11n MIMO 300+Mbps .Proč:stávající zařízení,modem s wifi mi nepokryje signálem celý dům.Chtěl bych pokrýt i část zahrady.Chci se tedy zeptat zda by toto zarizení bylo použitelné zvýšení dosahu wifi a zda by ho bylo možné připojit k stávajícímu poskytovateli internetu tím mám na mysli O2 poskytovatele.Dík za každou radu.


natiahni si kabel a zapoj druhy wifi router, daj rovnaky nazov a mas to lepsie, lacnejsie a nebudes mat problemy so studovanim konfiguracie...a taktiez vam to hlavy nebude ozarovat


O kabelu jsem též uvažoval ale je to vrtaní skrze rámy oken a tahání přibližně 50 m kabelů

to unifi ti na tu dialku nemusi dobre fungovat..vymyslas zybtocne...unifi ma priblizne o 30% lepsi signal ako dvojantenkove tplinky....a su tam fyzikalne limity...cez tri zelezobetovnove steny tazko prejdes....a ako som pisal bude to ziarit a ozarovat vam hlavy:)
0 x

Bimbotom
Příspěvky: 3
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Bimbotom » 8 years ago

rado3105 píše:
Bimbotom píše:
rado3105 píše:
natiahni si kabel a zapoj druhy wifi router, daj rovnaky nazov a mas to lepsie, lacnejsie a nebudes mat problemy so studovanim konfiguracie...a taktiez vam to hlavy nebude ozarovat


O kabelu jsem též uvažoval ale je to vrtaní skrze rámy oken a tahání přibližně 50 m kabelů

to unifi ti na tu dialku nemusi dobre fungovat..vymyslas zybtocne...unifi ma priblizne o 30% lepsi signal ako dvojantenkove tplinky....a su tam fyzikalne limity...cez tri zelezobetovnove steny tazko prejdes....a ako som pisal bude to ziarit a ozarovat vam hlavy:)


a nemůžete mi poradit néjakou antenu která umí přijmout stávající wifi signal a dál mi ho šířit,popřípadě stavající modem propojit kabelem anténu která by mi wifi signál šířila dál.Anténu bych umístil na balkon.
0 x

TOMIK
Příspěvky: 341
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod TOMIK » 6 years ago

Myghael píše:Ne. Tedy aspoň zatím. Konfiguruje se to buď speciální win-only utilitou od ubnt, nebo přes ssh.


poradil by mě někdo jak to nastavit přes ssh přes ssh se připojím ale nemůžu se připojit přes controller ...
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 6 years ago

Kontrolér máš buďto někde na serveru, nebo na PC. Abys přes něj mohl to UniFi ovládat, musíš hodně s ním napřed spárovat. Pokud je UniFi (čerstvě vybalené nebo vyresetované do defaultu) a na stejné L2, stačí v kontroléru kliknout na Adopt. Pokud jinde, přihlásíš se přes SSH a připojení ke kontroléru nadefinuješ v konfiguračním souboru.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

TOMIK
Příspěvky: 341
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod TOMIK » 6 years ago

Myghael píše:Kontrolér máš buďto někde na serveru, nebo na PC. Abys přes něj mohl to UniFi ovládat, musíš hodně s ním napřed spárovat. Pokud je UniFi (čerstvě vybalené nebo vyresetované do defaultu) a na stejné L2, stačí v kontroléru kliknout na Adopt. Pokud jinde, přihlásíš se přes SSH a připojení ke kontroléru nadefinuješ v konfiguračním souboru.


tak nakonec pomohlo překopat soubor s unifi .. jednotka je nastavená ale nevysílá ssid .. chci to používat spolu s mk ... takže teď sem na mrtvém bodě ...
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 6 years ago

Jednotka vysílá jen, pokud má link na ethernetu.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

TOMIK
Příspěvky: 341
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod TOMIK » 6 years ago

Myghael píše:Jednotka vysílá jen, pokud má link na ethernetu.


link ?

po upgrade firm... na nejnovějsí to naběhlo
0 x

luky.GTI
Příspěvky: 26
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod luky.GTI » 6 years ago

Jak řešíte následující? Správu unifi v několiak firmách? Controler mi nenajde azřízení, pokuď jej nerestartuju do defaultu
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 6 years ago

UniFi cloud controller u nás, všechna UniFi u zákazníků se spravují odtamtud.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 6 years ago

Ahoj, mam dotaz, pouzivate nekdo unifi s USG ? Mam problem, s kterym si moc nevim rady. Pridal jsme do site usg, nastavil ji na nat (pouzivame i captive portal) nejakou dobu to slapalo v pohode a ted to dela to, ze se zhruba po 10 minutach od restatru to usg odpoji od controleru. Provoz pres to normalne jede, ale neni to pripojene do controleru. Nesetkal jste se s tim nekdo ? Controler i USG jsme vyresetovali a nastavili znovu, je tam posledni firmware, vsechno zatim marne.

Pokud se do usg pripojim pres ssh a vyzadam si informace tak mi to v dobe, kdy je to pripojene do controleru vysype korektni informace, pokud je to odpojene, nenapise to vubec nic.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 6 years ago

Ahoj chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s umístěním unifi, dávám teď na větší objekt AC PRO, hodilo by se mi to a dost chci montovat na stěny chodeb. Je mi jasné že vyzražování je spíš nahoru a dolu, nebo ty plechy - dipoly září víceméně všude ? Máte někdo otestováno ? Už jsem viděl montovat jak na stěnu tak na strop a dával, tady to chci dát co nejvíc optimálně. Díky za postřehy :) mne se zdá že to je skoro jedno. Jo skoušel jste to už někdo montovat i ven ? Má to ípečko, ale já osobně bych do toho nešel, tak někam max na terasu pod střechu.
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 6 years ago

PRO verzi nemame nasazene, ale co jsem testoval klasicke 2,4 LR tak bylo v podstate jedno jestli se dala na strop ci na stenu, nekolikrat jsme to merili a byl vysledek totozny, takze je to spis 360 :) ...ale obecne ve vetsine pripadu je montujem primo na strop, preci jen to vypada lip. Venku mame 2x 2,4 LR zavrene v plastovem boxu pro mistni koupaliste :)
1 x