Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UBNT Unifi

Problematika Ubiquiti hardware.
Rosak
Příspěvky: 182
Registrován: 11 years ago

Re: UBNT Unifi

Příspěvekod Rosak » 9 years ago

Selič píše:Podařilo se někomu úspěšně nahrát AirOS do Unifi? Viz.: http://community.ubnt.com/t5/airOS-SDK- ... 521/page/8

Mě se nějak nedaří. Potřebuji nasadit několik ks jenom jako sprosté AP bez kontroleru.


Pokud je mi známo, Unifi bez kontroléru normálně funguje. Jednotku přes kontrolér nastavíš a hotovo. Osobní zkušenost nemám, pouze tlumočím informace získané od známého (technik ISP).
0 x

Uživatelský avatar
19marek19
Příspěvky: 58
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod 19marek19 » 9 years ago

Ano, je to presne tak. Unifi nastavis cez kontroler a potom uz ho nepotrebujes, sam to mam takto doma a bezi to bez akychkolvek problemov
0 x

Rosak
Příspěvky: 182
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Rosak » 9 years ago

Marku, mohu Tě požádat o subjektivní porovnání s něčím jako je RB951 co se týče pokrytí signálem a propustnosti?
0 x

Uživatelský avatar
19marek19
Příspěvky: 58
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod 19marek19 » 9 years ago

Bohuzial nemozem nieco take porovnat, pretoze MK som doma v takomto nasadeni nemal
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 9 years ago

Selič píše:Podařilo se někomu úspěšně nahrát AirOS do Unifi? Viz.: http://community.ubnt.com/t5/airOS-SDK- ... 521/page/8

Mě se nějak nedaří. Potřebuji nasadit několik ks jenom jako sprosté AP bez kontroleru.



Pokud je mi známo, Unifi bez kontroléru normálně funguje. Jednotku přes kontrolér nastavíš a hotovo. Osobní zkušenost nemám, pouze tlumočím informace získané od známého (technik ISP).


To já všechno vím. Já potřebuju nasadit jeden nebo maximálně 2ks do jedneho domu pro "VIP" klienty a nastavování přes controler je v tomto případě výrazně na obtíž.

Marku, mohu Tě požádat o subjektivní porovnání s něčím jako je RB951 co se týče pokrytí signálem a propustnosti?


Subjektivně unifi funguje lépe. Ale je to tím, že je většinou namontováno pod stropem a antény mají lepší pokrytí.
U mikrotiku bývá problém, že některé tablety, mobily, konkrétní čipsety v notebooku se nechtějí připojit nebo dosahují malé rychlosti.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

No ... když to jsou VIP klienti, tak by stálo za úvahu nechat běžet ten controller na vlastní infrastruktuře. Oni o tom ani nemusí vědět.
Ale dle mého názoru je to dělání problému z něčeho, co problém moc není. Buď to musíš nastavit zběsilým klikáním ve web-gui (na domácí AP asi nikdo mít script připravený nebude), nebo to připojíš do notebooku, kde ti poběží controller a nastavíš to tam.
Selič píše:To já všechno vím. Já potřebuju nasadit jeden nebo maximálně 2ks do jedneho domu pro "VIP" klienty a nastavování přes controler je v tomto případě výrazně na obtíž.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 9 years ago

Zakaznik ma od nekoho jineho nainstalovane 4 unifi uvnitr budovy a chce jeste jedno venkovni na "terasu", ale spis je to takovy sklad bordelu a dreva. Vim, ze jsou venkovni verze, ale zbylo mu jeste jedno vnitrni unifi s tim, ze by se strcilo do obycejne venkovni, vodotesne, plastove krabice a vysilalo by "schovane".
Pekne to pry byt nemusi :-)

Nemam s tim zkusenosti, tak jestli ty "vysilaci plechy" vubec prosviti, pres 2mm plastovou bednu. Prostor cca 20x20m
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

hipik
Příspěvky: 42
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod hipik » 9 years ago

Propusti mu to v pohode, zalezi jakou vzdalenost chce a jaky unifi ma
0 x
MK nebo UBNT mám rád, ale nad FTTx není :)

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 9 years ago

Pokud ta plastova bedna nebude z polypropylenu, tak není problém.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

PavelDosko
Příspěvky: 2
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod PavelDosko » 9 years ago

Zdravím vespolek, chtěl bych Unifi využít doma v baráčku - přízemí a tři patra (mezi druhým a třetím patrem podlahové topení ...), kabely částečně natahány, zbývá ještě jedno patro. Materiál cihla, půdorys 12x12 m, kolik podle vás budu potřebovat jednotek Unifi pro pokrytí ? Díky moc za odpověď
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

PavelDosko píše:Zdravím vespolek, chtěl bych Unifi využít doma v baráčku - přízemí a tři patra (mezi druhým a třetím patrem podlahové topení ...), kabely částečně natahány, zbývá ještě jedno patro. Materiál cihla, půdorys 12x12 m, kolik podle vás budu potřebovat jednotek Unifi pro pokrytí ? Díky moc za odpověď

ak by si aj nemal schody tak myslim ze ked to das na prve a tretie poschodie do stredu ti to prejde ci uz oknami, dvermi schodmi.....ak ti nevyhovuje tak na dve podlazia...napr. prve a druhe...ale myslim ze dve ti uplne postacia...a stacia aj tie mensie.....
0 x

PavelDosko
Příspěvky: 2
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod PavelDosko » 9 years ago

díky za odpověď, koupím tedy dva, kdyžtak se dokoupí další ... těmi "malými" myslíš UniFi AP Pro ?
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

unifi ap ti tam bude uplne stacit..
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 9 years ago

Mohl by jste mi někdo odpovědět, jak nastavit tu Zero-handoff musí tam být vytvořen vlan, včetně tak i na mikrotiku kam je připojen ? nevím jak to přesně udělat, a jestli to jde bez zpuštěného controleru, asi bych tím začal řešit i domácnosti, leč wifi signálu není nikde poslední dobou dost :(
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

zero-handoff nepoužívám, neznám. Ale: pokud musí být VLANa na jednom zařízení, musí být i na druhém ... kam by ty data tekla? A bez controlleru to nepůjde určitě, něco ty jednotky řídit prostě musí. Sami se nedohodnou, na to nemají ani výkon, ani software.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.