Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UBNT Unifi

Problematika Ubiquiti hardware.
neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

UBNT Unifi

Příspěvekod neverhappy » 12 years ago

zdravim
koupil jsem na zkousku UBNT Unifi a jsem z toho trochu jelen.
Po pripojeni k pc jsem sice ping na 192.168.1.20 mel ale pres webove rozhrani jsem se na to nedostal.
Vytahl jsem tedy dodane cd (to delam az kdyz jsem v koncich) a chci nainstalovat ten jejich software.
Prvni problem na linuxu to nejak nechce chodit, tak to poustim pres vine. Problem, chce to javu, nainstaluji a stale nic. Po porade se stryckem googlem zjistuji ze si mam stahnout soubor unifi-linux.zip ze stranek ubnt.com. Jenze tam to odstranili a nikde na netu jsem to nenasel.
Znechucen zapinam windows, instaluji software a rozjizdim unifi.
Shnuti: Unifi dostalo dhcp adresu z meho routeru, notebook na to pripojen jede.
Problem: Nechci aby unifi byla dhcp klient, ale treba AP router, chci na to pres webove rozhrani, chci si na nem nastavit DHCP server pro klienty, atd

Dotazy:
1 umi unifi routovat?
2. Muzi si na nem nastavit IP adresu? a DHCP server?
3. dostanu se na nej pres web rozhrani? , abych nemusel instalovat ten jejich software?
4. kde nastavim vysilany vykon a kanal?
5. Vyhodil jsem 1000,- z okna?

Prvni dojem zatim to povazuji za drahy switch s wifinou. Je ale mozne ze jsem debil a nedokazu se dostat na nejake kloudne nastaveni

Diky za odpovedi
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 12 years ago

2. ANO, NE
3. NE
4.V unifi controleru
5. NE

Máme tím pokrytou školu a není s tím žádny problém.
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 12 years ago

s Unifi jsem na tom podobně v jejich foru slibují lepsi firmware s více možnostmi. Upřímně čekal jsem od toho trochu víc. Jako AP v kancelari to jede opravdu skvěle,ale čekal jsem třeba přihlašovací stranku a ne v nastavení odkaz na jiny přihlašovací server.Jasně je to za pár korun já vím
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 12 years ago

Zkoušeli jsme 6 těchto krabiček v jedné z typických budov vesnice - takový multifunkční bazmeg kombinující hospodu, obchod, hasičskou zbrojnici, kulturák, obecní úřad a knihovnu (+ náš bod a minimístnůstka s naším rackem, stolečkem a židlí :D). Moc jsme se s tím nesrali, prostě jsme jednotky rozmístili tak, aby byl všude použitelný signál a propojili switchem v racku, do vlany k tomu jsme přihodili ještě alixe s Windows XP Embedded (které jsme si náležitě upravili - použili bychom linux, ale s tím se ten ubnt soft moc nekamárádí) a vnc serverem.

Na takové to kancelářsko-veřejné pokrytí (kam je to ostatně určeno) je to výborná věc (hned jsme objednali dalších 5 jednotek, půjdou na jinou podobnou budovu). S propojbednou (náš bastl - 6U nástěnný rack s poe, switchem, alixem, routerboardem a mediakonvertorem na optiku) super na školy, úřady, knihovny, ubytovny atd. Až ten pitomý soft bude kamarádit s linuxem, bude to výborná věc, protože pak můžem vypustit rbčko a všechno nechat na alixovi.

Jinak unifi je to jediné od ubnt, co v síti máme.

Jako běžné single ap se to zatím nehodí (hlavně kvůli tomu web managmentu).
0 x

andreas4all
Příspěvky: 411
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod andreas4all » 12 years ago

len tak na okraj. ak nepotrebujes manazment, tak jednotky si pamataju poslednu kofiguraciu a ten ich soft je potrebny len na nastavenie.
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 12 years ago

Dá se to spravovat přes SSH. Na kontroleru si krabici zaregistruješ a pak na místě jen přepíšeš IP, SSID a šifru.
Jako hotspot za tyhle prachy to má zatím nejlepší anténu, z toho, co jsem měl zatím v ruce.
Uvidíme ještě až dorazí mini verze.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 12 years ago

andreas4all píše:len tak na okraj. ak nepotrebujes manazment, tak jednotky si pamataju poslednu kofiguraciu a ten ich soft je potrebny len na nastavenie.

Jo, to sice jo, ale přes dvojitý NAT a sedmero routerů ten soft neprojde a chodit tam? Ten alix se tu stejně válel a tam dělá i jiné věci, takže jenom na drbání v konfiguraci unifi tam není. Jinak bych ho tam samozřejmě nedal.
Vlastně, alixů a rb133 tu mám více než dost, takže i kdyby na tomto konkrétním místě byl k hovnu, klidně ho tam můžu nechat. Zajít si tam pro něj můžu skoro vždycky, klíče od budovy mám a je to jenom hodina chůzí / 5 minut autem.
Je to víceméně pokusná instalace, v podstatě "na hraní".
0 x

andreas4all
Příspěvky: 411
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod andreas4all » 12 years ago

Myghael píše:
andreas4all píše:len tak na okraj. ak nepotrebujes manazment, tak jednotky si pamataju poslednu kofiguraciu a ten ich soft je potrebny len na nastavenie.

Jo, to sice jo, ale přes dvojitý NAT a sedmero routerů ten soft neprojde a chodit tam? Ten alix se tu stejně válel a tam dělá i jiné věci, takže jenom na drbání v konfiguraci unifi tam není. Jinak bych ho tam samozřejmě nedal.
Vlastně, alixů a rb133 tu mám více než dost, takže i kdyby na tomto konkrétním místě byl k hovnu, klidně ho tam můžu nechat. Zajít si tam pro něj můžu skoro vždycky, klíče od budovy mám a je to jenom hodina chůzí / 5 minut autem.
Je to víceméně pokusná instalace, v podstatě "na hraní".



nemyslel som to tak, ze si to tam dal zbytocne. Napr. my sme par nasadzovali tak, ze sme nastavili SSID, heslo a to bolo vsetko. A su tam bez ziadneho win stroja. len hole unifi.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 12 years ago

Jistě, tak to taky funguje. Ale docela by mi vyhovoval model "jeden unifi (ne prsten :D) vládne všem" - tzn. ten soft by byl na jedné jednotce a lozilo by se doňho třeba přes web. Prostě jedna master jednotka, na které si všechno nastavím a ona už se postará o své slave jednotky.
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 12 years ago

Chcete rict, ze se do Unifi nedostanu na www rozhrani jako treba na TP-Link 542G?
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 12 years ago

Ne. Tedy aspoň zatím. Konfiguruje se to buď speciální win-only utilitou od ubnt, nebo přes ssh.
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 12 years ago

Zatim jsem jeste nezkousel, ale zkusim, jedno UniFi se mi tu vali v bedne: openwrt
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 12 years ago

openwrt je také řešení, jenom nevím, jak potom bude fungovat ten proklamovaný roaming (což je ostatně jeden z důvodů, proč jsem se o Unifi začal zajímat).
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 12 years ago

cize unifi mozem nakonfigurovat len cez ten unifi soft na servery a inac to fungovat nebude??? To ako mam zakaznikovi do prevadzky nasadit unifičko a vysvetlit mu ze k tomu potrebuje server?????? alebo staci nakonfigurovat a budu tie zariadenia bezat aj bez toho servera v lanke ako bridges?

co vlastne vie ten konfiguracny soft robit za chodu tych zariadeni? robi to nejake DHCP? alebo je to len bridge a routing treba mikrotikom?
Naposledy upravil(a) midnight_man dne 24 Jan 2012 23:29, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 12 years ago

Serverový ten unifi soft zrovna není, ale ano, Unifi jednotky nemají webmanagement. Dají se konfigurovat přes SSH, AirControl nebo Unifi soft.

Jinak fungovat po nakonfigurování unifi samozřejmě umí, soft je třeba jen pro konfiguraci. Sledování stavu etc. ten soft samozřejmě dělá taky...
0 x