Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UBNT Unifi

Problematika Ubiquiti hardware.
whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Re: UBNT Unifi

Příspěvekod whef » 9 years ago

Tak nevím proč by to jednotky neměli zvládnout, bez kontroleru taky normálně fungují, akorát je otázka toho roamingu. No není to idelání řešení, ale potřebuji nějaké výkonější škálovatelné wifi i do baráků a tohle je dobré, škoda, že to nemá tp-link i když u na něčem takovém pracuje, nebo jsem něco viděl. Ten výkon a odladěnost u Tp-linku stejně stojí .. za ..
Teď ještě koukám na ten Tp-link ale je to dost drahý :(' https://www.discomp.cz/Default.asp?cls= ... tiid=66085
Nemáte někdo otestováno ?


ludvik píše:zero-handoff nepoužívám, neznám. Ale: pokud musí být VLANa na jednom zařízení, musí být i na druhém ... kam by ty data tekla? A bez controlleru to nepůjde určitě, něco ty jednotky řídit prostě musí. Sami se nedohodnou, na to nemají ani výkon, ani software.
¨¨
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

aby ti slo zerohandoff musis mat zapnuty wpa minimalne...nefunguje to ako by si clovek predstavoval...ziadne dalsie nastavenia riesit nemusis...controller ti treba na nastavenie....a naslednu spravu...
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

Ptal jsi se na roaming ... tak jsem odpovídal na roaming.
whef píše:... bez kontroleru taky normálně fungují, akorát je otázka toho roamingu.

Pro běžné použití controller opravdu nepotřebuješ (při troše snahy to i nakonfigurovat lze bez toho). Ale pak jsou to vlastně jen hodně tupá apčka. Jejich správa bez toho je prostě otravná. A vlastně i neefektivní, protože kdejaký mikrotik či tplink pak udělá službu skoro stejnou a levněji.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 9 years ago

Proc to nastavovat bez controlleru? Vybalis jakykoli router z krabice a stejne k tomu pripojis ntb, abys to nastavil, takze stahnout si jednu aplikaci navic a udelat to pres ni neni nic na zavadu. A "kdejaký mikrotik či tplink" rozhodne stejnou sluzbu neudela.
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 9 years ago

No rozjet Javu je někdy porod, ale jinak to je pak ok, taky nevidím důvod proč to nastavovat bez controleru. Jinak v domácnosti nebudu mít pc na řízení AP, to je snad lepší mikrotik system, kde si to rozjedu na přijímači. Jinak to teď hlavně dávám kvůli stabilnosti a APLR kvůli dosahu, to mikrotik nemá.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 years ago

Mám pocit, že někdo nechápe psaný text. Bez controlleru to jsou tupá apčka. Proto cokoliv jiného udělá lepší službu, protože si toho tam nastavíš víc ... zvlášť v případě MK.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 9 years ago

- tupe APcka si neumi predavat klienty
- rozjet javu je porod? i moje babina to umi nainstalovat, to bude spis rukama

Pokud potrebujes ubercool firemni reseni s vlany, tunely, hotspoty apod. tak je MK jasna volba, ale domaci pouziti pro klienty s velkym barakem, nebo nenarocne firmy/sklady je to pohoda i s UNIFI, jednou to nastavis a pak to zije vlastnim zivotem. Na servis stejne jezdis s ntb na kterem ten controller mas, tak se jen pripojis a hotovo. Pro vlastni chod controller nepotrebujes dokud nedojde ke zmene nastaveni.
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 9 years ago

JJ díky chlapy, no nepopírám, že jsem občas tupec :) a mám dlouhé vedení. No někde to je s Javou v poho, někde ne, ale to je tím, že se to občas snažím nainstalovat na lokále, a lidi mají šroty. Jinak mikrotik něměl ještě donedávna pořádné řešení, a stále jsem neměl chuť ani toho capsmana vyzkoušet, taky se tu s tím ani nikdo moc nechlubí jak to funguje. U mikrotiku většinou s nasazováním novinek nespěchám. Výhoda je, že se to náhrát do všeho.
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 9 years ago

Nasadim nekolik RB951G nastaveni trivialni, navic muzu vsude kamkoli odbocit, dnes uz lehce se to da ridit CAPsmanem.
UNIFI je sice pekne, ale me to bez kontroleru vzdy po case zdechlo, resp prestalo roomovat, byli to Unifi ty silnejsi.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

ano aj mne to kape ked to nie je pripojene na controller, preco neviem...ale to tvrdia ti co to nepouzivaju ze to netreba:)
0 x

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 9 years ago

To je hodne kratkozraka uvaha (typicke pro slovaka), ale co uz s tebou...

Jeste mi to neprestalo fungovat, bezi to na dvou mistech cca 3 a 5 mes. po trech kusech.
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

Menil som ip siete, ktorej sucastou bolo unifi. Odvtedy nie je spojena s controllerom a controller ukazuje offline. Ako sa da so zariadenim spojit, bez toho aby som ho musel brat spat a pripojit na podsiet ktorej sucastou je kontroler? dakujem
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

konkurence - alternativa ? http://wifi.aspa.cz/edimax-pro-cap300--n300-2t2r-28dbm-poe-802-3af-z106610

aspon to ma konecne normalni web nastavovani, skoda maleho zisku antenek...

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Odpověď pro ty, co nechtějí instalovat controller: http://dl.ubnt.com/datasheets/unifi/Uni ... Key_DS.pdf
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 8 years ago

Na jednom místě kde jsou 2x Unifi se mi děje, že po výpadku elektřiny vůbec nevysílájí a svítí oranžově. Zapnu pc s controlerem, hned je vidim vubec nic nedelám a po chvilce začnou vysílat a zezelenají... Wtf?
0 x