Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UBNT Unifi

Problematika Ubiquiti hardware.
Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Re: UBNT Unifi

Příspěvekod Myghael » 6 years ago

Stejně to funguje i s UniFi AP AC LR, taky 360° ve všech rovinách cca. Na ven dáváme to venkovní provedení.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 6 years ago

No nemyslím si, že to je úplně všesměrový, když jsem koukal na fotku vnitřku, ale ono to potřebuje do všech stran. Na stěně jsou stejně gsm nějaké zesilovače a další věci, tak se to tam hodí více. Nemáte ještě někdo zkušenost s dosahem ? Co vychází nejlépe, koukal jsem že ta stará Pro verze hranatá měla 5dBi antény ale pravda, zas to taky má šílený příkon.
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 5 years ago

Jak v reálu funguje UBNT Unifi AP AC? Běží zároveň 2,4 i 5G? Co to "AC"? Dá se vypnout a připojit se v obyč. 5?
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

To se dá nastavit, jestli to má vysílat ve 2G4, 5G nebo obojím - v controlleru si vytváříš sítě, které to má vysílat, a u každé, na jaké frekvenci. Jen pravda nastavení normy 802.11 jsem tam nikdy nenastavoval, vždy se připojí v pohodě cokoliv, ať už je to notebook s nejnovější 3x3 MIMO a/b/g/n/ac/ac wave2 kartou od intelu, hap mini od mikrotiku, nebo klidně obstarožní PDA s 802.11b nebo třeba stará nanostation 5 od ubnt (ta původní, 802.11a).
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 5 years ago

Myghael píše:UniFi cloud controller u nás, všechna UniFi u zákazníků se spravují odtamtud.


A jak se UniFi zákazníků dostanou na controller co máš na firmě, přes VPNku, nebo tam máš povolené nějaké porty pro přístup ke controlleru?
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Tam kde jsou připojení přes naši síť je to jasné, tam kde nejsou a děláme správu sítě máme stejně VPN pro management, ten (malý) zbytek řeší otevřené porty pouze pro určený seznam IP adres - pevná veřejná adresa (aspoň jedna) dnes není až takový problém, tam kde nemohli/nechtěli/neuměli IPv4 zpravidla poskytli alespoň pevnou IPv6.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Čau, potřebovali bysme unifi napojit na externí antény. Jednalo by se o pokryti venkovních prostor areálu na občasné připojení. Je vůbec takové řešení? Jednalo by se pouze o 2G. Ideálně za použití velkych antén. Diky
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

basty píše:Čau, potřebovali bysme unifi napojit na externí antény. Jednalo by se o pokryti venkovních prostor areálu na občasné připojení. Je vůbec takové řešení? Jednalo by se pouze o 2G. Ideálně za použití velkych antén. Diky

UAP AC Mesh má dva SMA konektory a v configu lze nastavit výkon podle použité antény. Na pokrytí areálu pro občasné použití je to super, proti mobilu to jede přes 100 metrů v zarušeném městě. A to s přibalenými anténkami. Je to UAP AC LITE v jiném těle pro outdoor.
1 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Jo vlastně to má odnímatelný. Mne vůbec nedošlo. Super.
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

basty píše:Jo vlastně to má odnímatelný. Mne vůbec nedošlo. Super.

A ještě navíc to bere jak passive 24V PoE tak i 802.3af. Podle mě k tomu lepší anténky nejsou ani moc potřeba, venku to pokryje opravdu dost velký prostor.
0 x