Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

aircam

Problematika Ubiquiti hardware.
telleke
Příspěvky: 259
Registrován: 13 years ago

Re: aircam

Příspěvekod telleke » 11 years ago

AirVision 2.1.1 a FW 1.2 fungují dobře. HW náročnost je opravdu o hodně menší (alespoň na ubuntu server), všechny funkce fungují tak jak mají. Teď už je systém AirCam opravdu použitelný.
0 x

FunThomas
Příspěvky: 2
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod FunThomas » 10 years ago

Hladam nejake kamerove riesenie na chatu a celkom sa mi paci balik 3 airCamov. Nejako ale nechapem, ako to presne funguje.
Na chate je internet (zatial 4Mbit/512kbit), takze aby non-stop kamery posielali obraz by nebolo dobre. Citam, ze kamery by mali podporovat motion detection. To znamena, ze streamuju, len ked sa nieco deje?
Potreboval by som video aj nahravat, staci iba v pripade pohybu, ale tiez mi nie je jasne, ze co na to potrebujem. Chapem spravne, ze potrebujem komp (server) s nainstalovanym softom AirVision, pripadne NVR? Mne by sa najviac pacilo, keby to ulozisko nebolo fyzicky na tej chate, ale niekde uplne inde. Potreboval by som aj notifikacie (email napr) v pripade, ze kamera zaznamena pohyb. To by robil ten komp s nainstalovanym softom?
Sorry za tolko otazok, ale volal som aj dovozcovi a ten mi nevedel poradit.

PS: Doteraz som pozeral riesia od Zmodo (http://www.cctvfocal.com/eu/timersale/index/deal/), ale Ubiquiti airCam sa mi paci viac. Hlavne tie kamerky su aspon podla dokumentacie do -40°C.
0 x

telleke
Příspěvky: 259
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod telleke » 10 years ago

Chápeš to správně. Někde musí běžet počítač, na kterém je spuštěný AirVision (NVR server). Při motion detect módu tečou data do serveru nepřetržitě a ve chvíli kdy se rozezná pohyb, uloží se záznam ve formě cca 5s před pohybem-pohyb-5s po pohybu (záleží na nastavení). Ale stream jako takový jede do PC nepřetržitě. SMS s informací o pohybu, problému s NVR atd. odesílá právě ten počítač, na kterém běží AirVision. Pokud bys chtěl mít NVR umístěno mimo chatu, musel by jsi přenášet po netu nepřetržitý stream z kamer.
0 x

FunThomas
Příspěvky: 2
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod FunThomas » 10 years ago

Co som pochopil, tak bola nedavno vydana airVision 2 a motion detect robi kamera. Tak som myslel, ze bude posielat data iba vtedy.
Motion detection for improved performance — Streamline your recording and disk drive utilization by configuring camera-based motion detection.

Nevedia kamerky ukladat obrazky niekam na FTP?
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 10 years ago

Ty nové debianí balíčky AirVision dělají jen pro AMD64 nebo neumím hledat?
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 10 years ago

novy airvision bezi len na 64bitovom systeme...na 32bitovy to neexistuje....
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 10 years ago

Kód: Vybrat vše

rtsp://windjammer.isa-geek.net:554/live/ch00_0
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kód: Vybrat vše

rtsp://83.228.103.3:554/live/ch00_0
rtsp://88.199.111.221:554//live/ch00_0
rtsp://109.121.195.237/live/ch00_0
rtsp://95.166.32.126:554/live/ch00_0
rtsp://95.166.32.126:555/live/ch00_0


aktualizovane funkcne streamy z netu

všetko su to ubnt kamery
0 x

Cassidy
Příspěvky: 2
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Cassidy » 10 years ago

Omlouvám se za dotaz nováčka ale poradí mi někdo jak rozchodit AIRCAM na softwareu ISPY?
0 x

telleke
Příspěvky: 259
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod telleke » 10 years ago

Se starým firmware 1.1.5 to chodilo v pohodě přes RSTP stream, ale ipsy hodně zatěžoval procesor NVR serveru.
0 x

Cassidy
Příspěvky: 2
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Cassidy » 10 years ago

telleke píše:Se starým firmware 1.1.5 to chodilo v pohodě přes RSTP stream, ale ipsy hodně zatěžoval procesor NVR serveru.

Uff je nutné mít nainstalovaný Nvr server? Nebo stačí jen rspt odkaz?

Např . rtsp://46.29.224.180:554/live/ch02_0
0 x

telleke
Příspěvky: 259
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod telleke » 10 years ago

Pokud nainstaluješ iSpy, tak se PC stává automaticky NVR serverem ne? A právě iSpy dokázal z AirCam tahat jenom rstp stream a ten zaznamenávat. Dokonce z toho streamu fungovala detekce pohybu pokud si to dobře pamatuju. Bohužel tohle řešení docela zatěžovalo procesor počítadla na kterém byl iSpy nainstalovaný. Nevím jak je to s novou verzí, tuhle kombinaci jsem zkoušel už možná rok zpět...
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 10 years ago

Mate niekto k Aircam externy IR reflektor? Aky bude obraz v noci s reflektorom ked sa kamera zrejme automaticky neprepne do "night" režimu teda len B/W a bude tam svietiť IR? dakujem
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 10 years ago

Možná se tento rok konečně dočkáme Aircam Pro.

Hi guys,

We're currently testing the units and we will give more info about this product soon. We have not forgotten it
0 x

Uživatelský avatar
Radek Úlehla
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radek Úlehla » 10 years ago

Kamery samotné jsou docela peklo, kamera sama o sobě neumí vůbec nic.
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 10 years ago

To někoho ty amatesky sracky zajimaj.. Vetsi zlo jsem na trhu nepotkal.. :D
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz