Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

aircam

Problematika Ubiquiti hardware.
TOMIK
Příspěvky: 341
Registrován: 18 years ago

Re: aircam

Příspěvekod TOMIK » 11 years ago

zdravim chtel bych tyto kamerky zacit používat poskytl by mi někdo nějaký demo přístup na nějakou abych vyděl jaká je kvalita díky moc
0 x


rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod rouchi » 11 years ago

jak ty kamery chodí stabilně ? já jsem je jenom zatim testovala a po půl dni provozu se mi kousnuly... tak nevim... ale už to je cca rok zpět, tak jestli to upgradnuli ěnjakým firmware...
jak řešíte vytahování / ukládání dat z nich ? máte nějakej funkční systém nebo používáte ten jejich shit ?
0 x
UBNT mám rád, Mikrotik mám taky rád :-D považuji za zbytečné se přít co je lepší.
Jakub Havlíček

telleke
Příspěvky: 259
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod telleke » 11 years ago

Kamery chodí stabilně. Máme je instalované na firmě a žádná z nich se neseká a vše chodí jak má (uptime několik měsíců). Dokonce i při vícenásobném přístupu na kameru http + rstp + záznam současně vše bezproblémů. Nahrávání zatím pomocí AirVision a teď zkouším i jiné NVR. Doufám, že vyjedou co nejdříve s AirVision 2 a náročnost na HW serveru půjde dolu. Používáme kombinaci, kdy běží živý obraz ze všech kamer a zároveň AirVision běží v módu motion detect, kdy zaznamenává až v případě pohybu. Funguje to celkem spolehlivě, ale chce to silné železo.
0 x

tuxmartin
Příspěvky: 64
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod tuxmartin » 11 years ago

rouchi píše:jak řešíte vytahování / ukládání dat z nich ?

Jestli chcete staticke obrazky, kouknete na tento prispevek.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

tuxmartin píše:
rouchi píše:jak řešíte vytahování / ukládání dat z nich ?

Jestli chcete staticke obrazky, kouknete na tento prispevek.
Prečo by veci mali byť jednoduché, keď môžu byť zložité. Stacila by jednoducha oprava FW, aby Aircam vedela uploadnut subor na FTP server. Hotovo....
0 x

tuxmartin
Příspěvky: 64
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod tuxmartin » 11 years ago

midnight_man píše:Prečo by veci mali byť jednoduché, keď môžu byť zložité. Stacila by jednoducha oprava FW, aby Aircam vedela uploadnut subor na FTP server. Hotovo....

Na to existuje nejaky pochybny navod. Otazkou je, proc podporu FTP neimplementuje vyrobce...
btw, muzete si zkopirovat aktualni obrazkek - staci se z PC pripojit do kamery. Ne prilis stastne reseni, ale lepsi, nez nic.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

jo, ale to funguje jenom pro ten mini cam. Pro tu venkovní to nefunguje. I když tenhle postup jsem nezkoušel.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 11 years ago

vysiel novy airvision 2.0...skusal niekto?
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 11 years ago

rado3105 píše:vysiel novy airvision 2.0...skusal niekto?


jo, zatim znatelne lepsi odezva, ale jen se stovkou veci, musim do toho znova nalit vsechny zarizeni, za stare verze to neumi naimportovat :(
az jich tam bude vsech 500, reknu co to dela :)

nove fce jsem jeste neprolezal, budu si muset udelat cas
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 11 years ago

si to asi pleteš s aircontrolem, ne???
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

ani nie :) uz dlhsie sa rozprava o Airvision 2.0, ma to mat mensie HW naroky. Len tuto Rado zabudol dodat ze je to 2.0 Beta a dostupna len na UBNT fore s pristupom do BETA časti.

Ináč vidim tam len x64 instalator pod Win... x86 volako chyba. Stale je tam kopec bugov, na WIN potrebujete EN jazyk (pod CZ nejde), nefunguje poriadne motion detector. Ešte potrva kym to bude pouzitelne.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 11 years ago

Skusam to , jedna kamera zerie v 720p kvalite 13% z amd semprona(jednojadro), na linux xubuntu(bolo docasne), koncom tyzdna to hodim na ubunut. Firmware ktory treba nahrat do kamery vyzera ze zlepsil aj parametre obrazu..
Nemal by byt problem na dvojadrovy procesor nahadzat 10 kamier....
Vsetko funguje, ano zatial to ide lne na chrome, x64(co su dnes vsetky vyrabane procesory), ale je to rapidne zlepseni....
0 x

Uživatelský avatar
Tomáš Břinčil
Moderátor
Příspěvky: 648
Registrován: 12 years ago
antispam: Ano
Bydliště: /dev/null
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Břinčil » 11 years ago

http://www.conexa.cz/

Přidali jsme na naše stránky živý obraz z té bílé potvory. Kvalita nic moc, máme na vyzkoušení ještě tu Dome verzi. Uživatelský rozhraní je super. Dome kamera umí nahrávat i na microSD kartu v několika režimech (kontinuální nahrávání, motion detection, scheduled...)

http://178.77.225.173/

Je tam demo.
0 x
Windows what? Linux instead...
Real programmers don't need notice all their known languages.

https://www.facebook.com/conexainternet

zippo
Příspěvky: 9
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zippo » 11 years ago

vysel FW 1.2 , podpora ftp upload nikde :(

airCam 1.2 FW Change Log
- airVision 2 support
- security fixes

Discussion
airVision 2 is a major airVision upgrade. airVision 2 core was rewritten from scratch to enable efficiency and scalability, as well as tight integration with airCams. However, this change breaks backward compatibility with previous airVision 1.x releases. airVision 2 is a separate product, and not a software update. airVision 2 can't operate on the same machine with previous airVision installations.

Port forwarding
The following ports are used on airVision host:
- 1935, by user, RTMP (Video)
- 7443, by user, HTTPS
- 7080, by user, HTTP
- 123, by airCam, UDP (NTP time server)

The following ports are used on airCams:
- 554, by airVision, RTSP
- 22, by airVision, SSH
0 x