Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Rocket M5 AirMAX MIMO, AirSync - outdoor 5 GHz

Problematika Ubiquiti hardware.
David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Re: Rocket M5 AirMAX MIMO, AirSync - outdoor 5 GHz

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

No, na 13ms je otázka jak je to myšleno - pokud by se chtělo "ping jak víno" tak na 5GHz to občas vyskočí nad, ale třebas by to v případě krátké sekvence či jednoho pingu nevadilo. Stejně nečekám v prvních FW nějaké extra dobré výsledky a zkušenosti. Ale časem to zase může být pecka jako většina posledních věcí od UBNTu.
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 13 years ago

Rekni mi nejakou pecku z posledni doby od ubuntu? :)
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Řekl bych, ale po ránu se mi nechce si hnedle flamovat :) .


Co třebas něco lehčího - Toughcable a jeho konektory. Cena lítá jak střelka kompasu 2153-2398 s DPH (wifihw, discomp) konektory 12-16 s DPH. Zatím jsem to dal tak na 20 instalací a nějaká nová APčka a stihl jsem se o ten drátek píchnout asi 3x (ne moc) a kolega 1x (vcelku dost) . Ale jinak kabel zdá se festovní a idea uzemění tím pomocným drátkem taky není špatná (i když jak bylo řečeno na konferenci jedním z posluchačů - nahoře je jiná zem než dole). Přesto to může někdy pomoct.
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 13 years ago

Ty myslis jako ze je pecka ze zacli vyrabet obyc stineje kabel jako vetsina vyrobcu kabelu? Nevim jak ty ale ja stineej kabel pouzivam uz leta , jestli si ho objevil az ted tak to je smutnej pribeh .... :mrgreen:
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Jen se chceš hádat na to nemám náladu. Podle mě se jim to povedlo a ten kabel je cenově přijatelný a dobrý. O konektorech s očkem nemluvě.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 13 years ago

pro lidi co neumějí nacvaknout stíněný kabel, je tu speciální zemnící očko :)
Ten super kábl, jaký je rozdíl oproti jiným kabelům?
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 13 years ago

David2006 píše:Jen se chceš hádat na to nemám náladu. Podle mě se jim to povedlo a ten kabel je cenově přijatelný a dobrý. O konektorech s očkem nemluvě.


Ja se nechci hadat jen si zminil ze uvedli nejaky pecky tak se ptam jaky , je mozny ze mi neco uniklo ...
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Další vstřícnej :)) . Berte to s humorem - když ten kabel koupíte tak to i uvidíte. Každopádně ať se to tu nemusí spamovat do příslušné sekce na toto odpovím neb založím o tom káblíku hnedle topic.
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 13 years ago

David2006 píše:Další vstřícnej :)) . Berte to s humorem - když ten kabel koupíte tak to i uvidíte. Každopádně ať se to tu nemusí spamovat do příslušné sekce na toto odpovím neb založím o tom káblíku hnedle topic.

Nevidim v nem zadnou vyhodu. Vyzkousel jsem hodne FTP kabelu a zasadne pouzivame gembird. Stineni se skoro neda uthrnout (oproti premium treba) a tak se lepe s nim dela. Venek si resime extra a kvalitneji.

iTomB
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 13 years ago

na stoziare som dal UTP...ked to dostane zasah, mozno niektore zariadenia preziju.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 13 years ago

David2006: už to příště neudělám :)
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Insider píše:
David2006 píše:Na foru Ubntu už je lidé mají, také čekám....na info jaký to bude mít přínos v reálu:) . Doufám pane Peterka že se podělíte o názor.


Jestli to funguje jak popisujou, tak to bude pecka.. Na základě časového hormonogaramu to udělá z 5GHz spoje parametricky spoj na úrovni duplexního přenosu.. TX nebudou rušit RX.



Můžete se prosím podělit o zkušenosti s těmito jednotkami? Chápu že asi prvotní FW bude nic moc, ale i tak by se hodilo nějaké info od někoho fundovaného jak se ty jednotky chovají případně na co se těšit až to odladí:) . AirBeam se nám někde zasekl a popravdě nevím jak si tyhle dvě novinky srovnat (zda bude vhodné je kombinovat eventuelně případové studie co je k čemu dobré).
0 x

netnz
Příspěvky: 5
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod netnz » 12 years ago

Ja by som aj uz vyskusal, rocket m5 gps mam nasadene na jednom sajte(3ks na sektoroch) ale chyba mi fw do nanostationov a nanobridgo. 5.4.3. Neviete niekto poradit, ako sa k nemu dostat?
0 x


ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 12 years ago

midnight_man píše:http://www.ubnt.com/downloads/XM-v5.4.3.build9982.bin


To je firmware pro NanostationM5? Jak jsi se k němu dostal? Přímo z ubnt to moc nejde.

Trochu mě zaráží, že dle datasheetu se s CPE nemusí dělat nic, jeho to nezajímá. Ale nanostation s 5.3.5 proti GPS rocketu se zaplým AirSync prostě nejede. Vidí ho, ale nespojí se.
0 x