Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AirMAX Rocket Dish 5 GHz Duplex MIMO, 34 dBi,

Problematika Ubiquiti hardware.
someboy
Příspěvky: 55
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

AirMAX Rocket Dish 5 GHz Duplex MIMO, 34 dBi,

Příspěvekod someboy » 13 years ago

Zdravim,

mate niekto nasadene tieto anteny AirMAX Rocket Dish 5 GHz Duplex MIMO, 34 dBi, 2x RSMA, včetně přísl.?? potrebujem upgradnut spoj na 18,2 km teraz je tam jirous 29dBi, cm9
Ale vyskusat radsej prowaxi???
0 x

asdewq
Příspěvky: 539
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod asdewq » 13 years ago

dame si malu kusku zo znalosti vseobecneho povolenia tusr pre prevadzku rlan v pasme 5ghz.. ake je maximalne e.i.r.p? a ake je maximalne e.i.r.p bez tpc? pls prihod mesto v ktorom to posobis... dik :)
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

polozme si otazku...cim jde - pokud jde - strelit v 5G pasmu 18km ale tak,abych tama protahl vic jak ubohe 4Mbity FD :mrgreen: Ano, prepalenym spojem s jiz zminovanym Jirousem 29db, pak tim umakem od UBNT,to je talir jaxvina,to sestreli vsecko a dostreli hodne daleko pri naplno ohulene karte, napr. takova UB5 k tomu znacka ideal :lol:

Ano,nejlepsi je nejaky 10G spoj ale to nema smysl pro treba 15lidi na druhe strane investovat radove desetitisice do takove veci... a pokud by uz byl nejaky bazarovy 10G spoj, jak velke aspon obecne by museli byt anteny na obou stranach ?
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 13 years ago

pcwifi píše:polozme si otazku...cim jde - pokud jde - strelit v 5G pasmu 18km ale tak,abych tama protahl vic jak ubohe 4Mbity FD :mrgreen: Ano, prepalenym spojem s jiz zminovanym Jirousem 29db, pak tim umakem od UBNT,to je talir jaxvina,to sestreli vsecko a dostreli hodne daleko pri naplno ohulene karte, napr. takova UB5 k tomu znacka ideal :lol:

Ano,nejlepsi je nejaky 10G spoj ale to nema smysl pro treba 15lidi na druhe strane investovat radove desetitisice do takove veci... a pokud by uz byl nejaky bazarovy 10G spoj, jak velke aspon obecne by museli byt anteny na obou stranach ?


1. Slovaci nemaji free 10GHz
2. velikost anten zalezi na modulaci(prenosove rychlosti)
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 13 years ago

Tak pokud chces dodrzet ten papir kteremu se rika vseobecne opravneni a nepouzit ho jako velka cast isp na vytreni zadku tak dej nstreme dual , jako vysilaci dej 24dB a na prijem dej ufo jaky sezenes , ale myslim ze 29 dB by mel stacit , jelikoz ta vetsi antena bude jen prijimaci a nic nevysila muzes tam mit klidne 50dB 4m talir :) , na tu dalku by to mohlo vytahnout 15 - 20Mb, zalezi samozrejmne na prostredi . Je to muj odhad takovou streku sem jeste nespojoval . Mam max 12km.
0 x

someboy
Příspěvky: 55
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod someboy » 13 years ago

No rad by som sa vosiel do limitu ale nachadzam sa v takej diere kde inu moznost nemam... a na licencak zatial nemam.....momentalne tam tlacim ledva 7mbit potreboval by som aspon 10......
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 13 years ago

Udelej ten nstreme dual a mas na dlouhej cas klidek :wink:
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

docela se divim, že tam nedáš víc. Pokud použiješ 29dB jirouse a k tomu třeba nějakou R52n stahnoutou na 1dB, tak podle mě tam 10mbit v limitech prostě dát musíš. Když ne, tak to nstremem jistí. Říkám jirouse a ne rocket dish. Rocket dish sice vypadá skvěle ale parametry jsou na houby. Dej tam 29dB jirouse s límcem a klídek. Přepni na 802.11a a zapni nstreme a pohoda. Doufám že tam nemáš starý RB1xx. Tam ti rychlost snižujou RBčka.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

someboy
Příspěvky: 55
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod someboy » 13 years ago

Oki fajn tak som teda rozhodnuty tie anteny chcem urcite vymenit...Ktore anteny su podla vas vhodnejsie jirous 29 extrem alebo 29 prowax??? Ja sa priklanam k prowaxom. Pouzit Bulet alebo alix s nkovymi kartami v a-cku??
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

jestli mas love $$$ tak Prowax, ale nejak panuje alespon u mne neduvera v ten Bullet...z minulosti nesou tydle vecicky pri pouziti na paterich problem s velkou odezvou ale treba je toto v rade M5 uz pryc, nicmene asi bych spis preferoval RB411A s napr. R52n a nebo a to spise novinku RB711...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 13 years ago

No ja bych byl pro prowaxy s rbckama , zalezi na tobe co si risknes :) osovbe sem zarytej rbckar protoze me ubnt zatim nepresvedcilo v nicem . Razim spis praxi jednoho systemu v cele siti ... hlavne kvuli nstreme ktery me zachranilo nekolikrat prdel :twisted: . Nstreme dual me zatim krom dvou spoju vystacil taky vsade. Desitku mam jen na privodu a jednom paternim skoku. Vyhoda je ze mam hodne sit do hvezdy a zakruhovanou takze i kdyz by nekde nestacil konekt nstreme dualem delanej tak si to preleju odjinud.
0 x

someboy
Příspěvky: 55
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod someboy » 13 years ago

oki idem teda cestou RB-cok. Chcel by som spravit duals tream s tym ze tie jirousy by sa pouzili tiez. Ake rb by ste doporucili pre dual stream, pripadne pouzit alix??? tak isto co sa tyka vzdialenosti anten aby sa nerusili?? ake krabice pouzit??
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

ja osobne i z duvodu toho, ze jiny HW proste nebyl v ten den po ruce jsem na dual nstreme pouzil RB433, karty dal do 1 a 3 slotu aby na sebe tolik nehulakali :D a necítím žádný problém. (Alix mne nema rad, behem 2 mesicu odesli 2 kusy a uz me to nebavi behat a resit tydle poruchy,druha strana spoje na RB433 a vse drzi fest). Umístěno v běžné krabici Gewiss s krytím IP55 či lepším např. http://wifi.aspa.cz/krabice-ip56-190x140x70-bez-vyvodek-z45137/ . Anteny muzou byt klidne vedle sebe, v tom problem nevidim..jednu do H druhou do V polarizace a je klid.

Pokud ale budes pouzivat Jirouse,tak spise krabici primo s upevnenim za samotnou antenu podle typu, viz. nabidka napr. na i4wifi a ke 2 antene vest kratky pigtail.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

someboy
Příspěvky: 55
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod someboy » 13 years ago

jasne a co sa tyka tychto krabic ja pouzivam tieto http://wifi.aspa.cz/alubox-vodeodolny-s ... 01-z94734/ ale asi su lepsie te plastove? vzhladom an rusenie??
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

ty tvoje jsou znacka ideal, ja pouzivam plastove vetsi velikosti ,protoze v nich mam vesmes vic jak 1xRB 433, tak aby se mi tam vse veslo :wink: jinak mam drtivnou vetsinu v beznych IN Door plechovych krabickach na pude...nebo desku s Atomem v nejake starsi PC bedne...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))