Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ubiquiti NanoStation

Problematika Ubiquiti hardware.
Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Re: Ubiquiti NanoStation

Příspěvekod Leeonek » 14 years ago

to net.work:
Nojo, ale 300 lidí 2 flákače na full time neuživí :)
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 14 years ago

raven-il píše:
net.work píše:ja davam vsude ke kliosum RBcka za 3500,- pripojovak a kdo nechce at nekupuje....... konkurence jede taky na nano a ma pripojovak 2500,- ma dalekovice klientu nez ja ale me osobne je to uplne jedno pac ja nemam starosti s tim... mame pres 300klientu a jsme uplne na celou firmu 2 lidi, pricemz ten druhy sitim moc nerozumi... a vicemene se flakame pac to jede jak ma.... (tuky tuk na drevo ;););) ) Takze bych si to fakt docela dost rozmyslel s tema klientama...
Ad. nano na 3km s -71dbm.......... NO COMMENT !!!!! :evil: :evil: :evil:


Nanostationy pouzivame, pripojak mame od 500,- , klientu mame cca 1000 a zvladame to ve dvou technicich bez potizi. Je to spis o celkove zodpovednosti a pristupu pokud svoji praci odvadis kvalitne, nemusis se bat.

To jsme vas docela slusne predbehli ;)
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 14 years ago

Leeonek píše:to net.work:
Nojo, ale 300 lidí 2 flákače na full time neuživí :)

vsak jeden flakac sem ja (co by virtualni spravce site) a druhy flakac je muj otec, co by majitel firmy.... porad si myslis ze to neni ziskove? :-D :-D

raven-il píše:Nanostationy pouzivame, pripojak mame od 500,- , klientu mame cca 1000 a zvladame to ve dvou technicich bez potizi. Je to spis o celkove zodpovednosti a pristupu pokud svoji praci odvadis kvalitne, nemusis se bat.


presne tak... ja nerikam ze nanostation je spatne zarizeni (teda krom integr anteny) ale nemam v nem duveru... ale asi jo, kdyz se to kvalitne nainstaluje tak to fungovat asi muze..... ;)
0 x
Jan Ptáček

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 14 years ago

Abych přišel taky se svou troškou do mlýna co se týče NS5/WISP.
Přepojoval jsem teďka asi 200 klientů na komplet nově vytvořené sektory.

Při scanování nevidí všechny sítě, paradoxně se mi zdá že nevidí ty, s nejlepším signálem, ale je to spíše nahodilé. Někdy to vyřeší scan vícekrát po sobě (10+)
Při scanu, ukazuje i sítě které tam již nejsou, zřejmě souvisí s předchozí chybou
Nahodile tuhnou, při manipulaci, nastavením uplně vytuhne, potřeba vypnout/zapnout
Po přepsání ssid a provedení apply se nepřipojí , zůstane aktivní, ssid je vyplněno správně, stačí vyp/zap (nebo sw restart) a pak se připojí.

Nahodilé tuhnutí je dost nepříjemné, nejhorší je, že se jedná třeba o seknutí při nastavení nějaké blbosti, jako je host name, nebo snmp komunity, prostě dáte apply, NS se odpojí pro restart, ale už se nepřipojí.

Co se týče stability, pokud se jednou nastaví a není do něj potřeba vrtat, jede v pohodě. Sám jsem si na test zhruba před rokem pořídil jeden a nestalo se mi že by vytuhl.
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 14 years ago

iTomB píše:
raven-il píše:
net.work píše:ja davam vsude ke kliosum RBcka za 3500,- pripojovak a kdo nechce at nekupuje....... konkurence jede taky na nano a ma pripojovak 2500,- ma dalekovice klientu nez ja ale me osobne je to uplne jedno pac ja nemam starosti s tim... mame pres 300klientu a jsme uplne na celou firmu 2 lidi, pricemz ten druhy sitim moc nerozumi... a vicemene se flakame pac to jede jak ma.... (tuky tuk na drevo ;););) ) Takze bych si to fakt docela dost rozmyslel s tema klientama...
Ad. nano na 3km s -71dbm.......... NO COMMENT !!!!! :evil: :evil: :evil:


Nanostationy pouzivame, pripojak mame od 500,- , klientu mame cca 1000 a zvladame to ve dvou technicich bez potizi. Je to spis o celkove zodpovednosti a pristupu pokud svoji praci odvadis kvalitne, nemusis se bat.

To jsme vas docela slusne predbehli ;)


njn, konsolidace a pripravy.... a kdo rika, ze vice = lepe ? :D
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 14 years ago

net.work píše:presne tak... ja nerikam ze nanostation je spatne zarizeni (teda krom integr anteny) ale nemam v nem duveru... ale asi jo, kdyz se to kvalitne nainstaluje tak to fungovat asi muze..... ;)


nano 5g instalujeme cca do 300 m pak neni problem...
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

coolerman1
Příspěvky: 326
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod coolerman1 » 14 years ago

skusal niekto nanostation 5 oproti sebe na vzdialenost 1 km ? mne to pretlaci 10Mbit HD pri 200ms signal mam -69 az -72,pripadne skusal niekto nanostation s externou antenou ?
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 14 years ago

coolerman1 píše:skusal niekto nanostation 5 oproti sebe na vzdialenost 1 km ? mne to pretlaci 10Mbit HD pri 200ms signal mam -69 az -72,pripadne skusal niekto nanostation s externou antenou ?


sorry, ale to je fakt prasarna
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 14 years ago

Jakým SSH příkazem zadám do NS5 default routu?
0 x

TOMIK
Příspěvky: 341
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod TOMIK » 14 years ago

nesetkal se nekdo s tím že se na ubnt neda dostat ale dotičnému internet funguje a ubnt ani neodpovídá na pingy není v ubnt nejaká funkce co tohle spusobuje na ubnt je rezim router na druhé straně je ap mikrotik s cm9 ale dělá mi to jen u pár lidí
0 x

andreas4all
Příspěvky: 411
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod andreas4all » 14 years ago

stalo sa mi to u jedneho, ten ma ale WISPstation (ale to je jedno) - zatial som to neriesil, inet mu funguje. Je to v rezime bridge.
0 x
Pripojenie na Slovensku.
http://www.citicom.sk

TOMIK
Příspěvky: 341
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod TOMIK » 14 years ago

andreas4all píše:stalo sa mi to u jedneho, ten ma ale WISPstation (ale to je jedno) - zatial som to neriesil, inet mu funguje. Je to v rezime bridge.


KDYZ JSE KOUKNU NA MK DO STATISTIK TAK PAKETY OD NEJ NEODCHAZI
0 x

Uživatelský avatar
berkoff
Příspěvky: 57
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod berkoff » 14 years ago

spatne nastavena vychozi brana u klienta na AP? :)
0 x
Berkoff

TOMIK
Příspěvky: 341
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod TOMIK » 14 years ago

berkoff1 píše:spatne nastavena vychozi brana u klienta na AP? :)


je divne jakmile clovek co se mu nemuzu dostat na ubnt zapne komp a zacne brouzdat tak se na ubnt dostanu

brana je dobre
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 14 years ago

TOMIK píše:
berkoff1 píše:spatne nastavena vychozi brana u klienta na AP? :)


je divne jakmile clovek co se mu nemuzu dostat na ubnt zapne komp a zacne brouzdat tak se na ubnt dostanu

brana je dobre


Zkus flashnout firmware za novejsi verzi.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....