Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ubiquiti NanoStation

Problematika Ubiquiti hardware.
Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Re: Ubiquiti NanoStation

Příspěvekod reset » 14 years ago

sub_zero píše:
hapi píše:bullet + parabola? já osobně bych to poslal na ČVUT k otestování vyzařovacího výkonu.


kdyyz das mladymu cucakovi s cerstvym ridicakem Porche 911, pojede s nim 250km/h... protoze to to auto umi..jenze to auto umi jet i 80km/h..zalezi na ridici...



taktak ,
idealni zarizeni bullet (na max 20dB) + 33dB parabola = 100W !!!
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 14 years ago

no s tim vykonem, je to prave o tom kdo to jak pouzije a zda uzije rozum nebo je to debil .... ale z toho nema cenu soudit, ze zarizeni je spatne.

ano na nanu, locu ... jsou anten vysmech to je jasne kazdemu na prvni pohled, ale kvuli toho bych neodsuzoval cele ubnt ! .. podivejte se na motorlu canopku, tolik z Vas "profiku" je z toho unesenych jake to je skvele zarizeni, ale dival se nekdo jaky "vysmech" antena tam je ?
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

jistě, canopky jsou taky výsměchový. Ovšem nesnažili se aspoň dávat 34dB parabolu k něčemu co zdánlivě připomíná regulaci výkonu do čehož zapadaji všechny výrobky UBNT a s tim museji snad souhlasit všichni. CM9 pěkně jde po cca 1dB když se ubírá ovšem UBNTu hardware to nějak nechápe a to nejsem jedinej kdo si toho už všimnul a dokonce pastnul výsledky. Jestli chtěji s touhla kvalitou do 10GHz, tak to bude konec dalšího pásma.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Jarin
Příspěvky: 77
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jarin » 14 years ago

hapi píše:jistě, canopky jsou taky výsměchový. Ovšem nesnažili se aspoň dávat 34dB parabolu k něčemu co zdánlivě připomíná regulaci výkonu do čehož zapadaji všechny výrobky UBNT a s tim museji snad souhlasit všichni. CM9 pěkně jde po cca 1dB když se ubírá ovšem UBNTu hardware to nějak nechápe a to nejsem jedinej kdo si toho už všimnul a dokonce pastnul výsledky. Jestli chtěji s touhla kvalitou do 10GHz, tak to bude konec dalšího pásma.


hapi, určitě jste odborník na vyšší úrovni než jsem já, ale to co zde předvádíte. Já používám jak RB/MK tak i produkty od UBNT a mohu s klidným svědomím říct, že mám vše zregulováno zcela bez problému, co jsem zregulovat potřeboval. Samozřejmě, nepoužívám ty 34dBi antény. Vše je jen o tom, co na co použiji a zda je to opravdu vhodné či nutné. Každý kdo nereguluje výkon především klientských zařízení, je sám proti sobě, tedy pokud na daném místě nepoužívá jen jedinou frekvenci s jedinou anténou a i tak si může nadělat nezregulováním nejbližších klientů problém u těch vzdálenějších. Chápete asi proč? Já alespoň doufám. Výkon zařízení lze také trochu porovnat u dvou zařízení, jedno s RB/MK, druhé UBNT ve stejné lokalitě připojené na stejné AP. Jestli například použiji Gentlebox 17dBi s RB/MK a nebo WispStation, vyjde to nastejno. Ale, moc bych uvítal například u všech NANO, aby jejich antény byli co nejvíce směrové a ne sektorky, ale pokud rozumně zreguluji výkon, není problém s nějakým zářením bůhví kam. Tam kde NANO nestačí, klidně použiji Bullet s anténou s vyzařováním 10/10 a nebo i lepší a opět není problém s regulací. Asi bych to shrnul, celá ta Vaše diskuze je namířena špatným směrem, oni se vždy budou prodávat produkty u kterých musí někdo přemýšlet, jinak udělá více škody než užitku. To znamená, že pokud budu naprosto špatně přistupovat k produktům RB/MK, výsledek bude stejně špatný, jako se stejným přístupem k produktům od UBNT. Pláčete na špatném hrobě.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

dokola dokolečk jako u blbečka

Všichni víme že se dá přepalovat u všeho, jenomže UBNT zařízení při použití parabol což je většinou zisk nad 20dB, se zregulovat nedá!!! Ten HW to nezvládne, neumí to ať už rozhraní říká co chce, chápeš? Vo nic jinýho tu nejde, a politika UBNTu směřuje k takovýmu přepalování, že už to neni ani možný. Rocket připojovat na 34dB anténu je toho klasickej případ kdy to doporučuje i sám výrobce a tak si to lidi koupí. Počti si czf jak tam někdo rocket proměřoval, je to hnus.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 14 years ago

to hapi - promeroval ? on to mel nekdo v laborce na cejchovanych pristrojich ? ... nebo myslis to vase klasicke RBckacke mereni .. ze proste ubiras vykon a zkousis jak to proti strana slisi ??
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Jarin
Příspěvky: 77
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jarin » 14 years ago

Jasně, ale sám naznačujete, že je to i věc uživatelů a s tím výrobce či prodejce nic nenadělá. A domnívám se, že nevhodná nabídka prodejce, by neměla ani na vteřinu zmást někoho kdo s tím "dělá", že to takto v pořádku není a nebude. Pokud na to někdo kašle, tak na to bude kašlat ať použije to či ono. Já bych taky nikdy nepoužil Rocketa s 34dBi anténou, to mi prostě hlava nebere a rád bych si od prodejců, kteří toto nabízejí nyní v akcích, někde přečetl, jak by tohle chtěli provozovat v normě. NAJDE SE ZDE NĚJAKÝ PRODEJCE?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

Dade_Marfi píše:to hapi - promeroval ? on to mel nekdo v laborce na cejchovanych pristrojich ? ... nebo myslis to vase klasicke RBckacke mereni .. ze proste ubiras vykon a zkousis jak to proti strana slisi ??


měl to na nějakym přístroji, detail už fakt nevim. Lezly z toho fakt nehezký věci.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 14 years ago

k tomu bych rekl asi jen to ze pokud ti rbcka jako vysilace nechodi bude neco spatne mezi zidli a klavesnici, mam vsude jen rb a nejaky pccka s mikrotikem, za tu dobu co to jede dostal 1 client s rb133 primej zasah bleskem, rb prezil preflashoval jsem ho a jede do ted nekde jinde. 433(ah nemam) jsou spolehlivy a dostatecne vykonny rb na male ap, pokud se v nic pouzivaji karty v limitu, nevsim jsem si problemu ze by se rusily apod. Takze hlasky typu ze to je smejd bych si nechal.
0 x

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 14 years ago

to maxik - ano necham si tyto hlasky, kdyz si jini nechaji hlasky, ze ubnt je smejd .... protoze tohle proste neberu, je to tu .. chodi to ... a pokud nekdo nedodrzi normy, nehazejme to na vyrobce ...

co se me zkusenosti s RB tyka, jo mozna jsem pouzil spatne rb (433ah) mozna spatne karty (r52h) ale proste jako zkusenost me to stacilo a nikdy vice ... nemusi byt vzdy nejlepsi to co pouziva vetsina a nemam touhu skocit z okna, kdyz vetsina lidi kolem skoci z okna :) mam rad veci, ktery nastavim, nasadim a jedou ... tot vse :)


edit : jeste k tomu primemu zasahu bleskem, hochu takovy zasah neprezije nic ... zazil jsem takovy zasah a to jsem uz jen z ap vyklepaval popel ze spalene desky ............
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

je evidentní, že tu ignorujete příliš ne dobře fungujicí regulaci, asi tak jako všichni koho limit moc netrápí což je asi 99% lidí.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 14 years ago

hapi píše:je evidentní, že tu ignorujete příliš ne dobře fungujicí regulaci, asi tak jako všichni koho limit moc netrápí což je asi 99% lidí.


kdyz neni jisty a zmereny, ze to opravdu spatne reguluje, kde je ta jistota, ze to i dobre vysila? :-) myslim, ze kdyz nastavim 24dBi, ze z toho neleze treba jen 15 :-)
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

sub_zero píše:
hapi píše:je evidentní, že tu ignorujete příliš ne dobře fungujicí regulaci, asi tak jako všichni koho limit moc netrápí což je asi 99% lidí.


kdyz neni jisty a zmereny, ze to opravdu spatne reguluje, kde je ta jistota, ze to i dobre vysila? :-) myslim, ze kdyz nastavim 24dBi, ze z toho neleze treba jen 15 :-)


podle toho co jsem viděl je to spíš na opak, nastavíš 15 a leze z toho 24. Ovšem beztak prostě nemůžeš legálně připojit Mkovej bullet k 24dB parabole a to je to o čem tu 14 dní mluvim furt dokola a furt to nikdo nebere a furt to lidi používaji a ukazujou na tom tady výsledky.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 14 years ago

hapi píše:
sub_zero píše:
hapi píše:je evidentní, že tu ignorujete příliš ne dobře fungujicí regulaci, asi tak jako všichni koho limit moc netrápí což je asi 99% lidí.


kdyz neni jisty a zmereny, ze to opravdu spatne reguluje, kde je ta jistota, ze to i dobre vysila? :-) myslim, ze kdyz nastavim 24dBi, ze z toho neleze treba jen 15 :-)


podle toho co jsem viděl je to spíš na opak, nastavíš 15 a leze z toho 24. Ovšem beztak prostě nemůžeš legálně připojit Mkovej bullet k 24dB parabole a to je to o čem tu 14 dní mluvim furt dokola a furt to nikdo nebere a furt to lidi používaji a ukazujou na tom tady výsledky.


nj, bych to locknul nez to nekdo zmeri :twisted:
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 14 years ago

nechci Vam do toho kecat, ale hadate se porad dokola o tom samym.... nekdo rad ubnt, nekdo rad MT, a? kazdy at si dela podle sveho svedomi.....
0 x
Jan Ptáček