Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Trocha historie - PoweBridge M5

Problematika Ubiquiti hardware.
jakduch
Příspěvky: 76
Registrován: 5 years ago

Trocha historie - PoweBridge M5

Příspěvekod jakduch » 4 years ago

Ahoj,

tak jak se postupně zanořuju do skladu, nacházím samé zajímavé kousky. Docela mě zaujala jednotka PowerBridge M5, kolega o ní říkal, že kdysi stála strašný peníze, na to jak nic extra neuměla oproti jiným M5 anténám.
Používali jste to někdo? Docela by mě zajímalo, proč se to vlastně prodávalo za velké tisíce, když to je výkonově obyčejná raketa akorát s plochou mimo vestavěnou anténou a má jen 100mbit port.

Díky za informaci od zkušenějších :relaxed:
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Pokud se nepletu, tak všechna M5 zařízení měla jen 100Mbit port. Cena v podstatě odpovídala rocketu se slušnou anténou, ubnt to pravděpodobně považovalo za něco prémiového (a provedení je o dost lepší než nějaký litebeam). U nás se to prodávalo málo asi právě kvůli vysoké ceny ale věřím, že USA s tím mohli mít docela úspěch.
0 x

jakduch
Příspěvky: 76
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod jakduch » 4 years ago

rsaf píše:Pokud se nepletu, tak všechna M5 zařízení měla jen 100Mbit port. Cena v podstatě odpovídala rocketu se slušnou anténou, ubnt to pravděpodobně považovalo za něco prémiového (a provedení je o dost lepší než nějaký litebeam). U nás se to prodávalo málo asi právě kvůli vysoké ceny ale věřím, že USA s tím mohli mít docela úspěch.

PowerBeam od 400 a víc má gbit port. ohledně zpracování je to pravda, zítra to chci dát cca do dvaceti metrů na kopci a nečekám, že by to uletělo, právě jako jednou postranní křídla z litebeamu :D PowerBridge M5 mi přijde jako doplnění řady - když dělali ještě M900, M365 a v česku legendární M10 :D ale je škoda že z toho za tu cenu nevytvořili něco lepšího.
0 x