Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UBNT AP AC LITE vs airCube AC

Problematika Ubiquiti hardware.
arrabbella
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

UBNT AP AC LITE vs airCube AC

Příspěvekod arrabbella » 4 years ago

UniFi AP AC LITE jsou naprosto perfektní wifiny co se týče dosahovaných rychlostí, pokrytí apod, to asi bez debat... Používal bych je daleko více i k běžných zákazníkům, chybí mi na běžné domácí použití ale aspoň jeden další LAN port (typicky CPE na střeše, kabel do obýváku, tam za televizí je wifi, ale minimálně tu televizi chci zapojit kabelem...). Když tam člověk dá ještě switch, už je tam kabelů jak v elektrárně :-(
A tak se ptám, používáte někdo UBNT airCube AC, která je papírově podobná (2x2 MIMO na 2,4G i na 5G apod), ale má 4 porty - chová se co se týče wifi podobně dobře jako AP AC LITE? Dost mě totiž překvapuje, že jsem tuto krabičku na živo ještě nikdy u nikoho neviděl, z čehož usuzuji, že se to asi moc nepoužívá, jenom nevím proč :-) Cena mi nepřijde zlá. ACčkový TP-LINK stojí podobně.
Jak běží na AirCube IPv6, dá se případně přepnout i do bridge režimu?
Moc děkuji.
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

Několikrát jsem AirCube AC nasazoval a rozdíl je v managementu (UNMS místo controlleru).

Jinak to umí routovat i fungovat jako bridge. IPv6 jsem na tom nezkoušel.
0 x

arrabbella
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod arrabbella » 4 years ago

Díky, management je mi jasný. Bridge režim je super. Jde mi ale primárně o kvalitu wifi části, zda je tak dobrá jako na klasických UNIFI krabičkách.
0 x

ciadmin
Příspěvky: 5
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod ciadmin » 4 years ago

Nevím jak AC, ale základní ACB-ISP (2,4 GHz) si zatím všichni chválí...
0 x

Petr-dx
Příspěvky: 12
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Petr-dx » 4 years ago

TP-LINK už nabízíme klientům. Už čistě ACB jak N tak i AC záleží co si klient zaplatí. Všechny co jsem zatím nasadil tak bez problémů.
Co se týká pokrytí signálem a tím i propustností mi testy ukázaly stejné hodnoty jako UniFi AP.
0 x