Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Lze v ČR koupit Ubiquiti NanoStation 2,4 GHz s výkonnějším CPU a větší pamětí?

Problematika Ubiquiti hardware.
placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Re: Lze v ČR koupit Ubiquiti NanoStation 2,4 GHz s výkonnějším CPU a větší pamětí?

Příspěvekod placek.milan » 4 years ago

Čistě ze zvědavosti, jaký je důvod používat v dnešní době Nanostation 2? To má být jako domácí ap?
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

placek.milan píše:Čistě ze zvědavosti, jaký je důvod používat v dnešní době Nanostation 2? To má být jako domácí ap?

Třeba na pokrytí zahrady atd.
0 x

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 4 years ago

JCltm píše:
placek.milan píše:Čistě ze zvědavosti, jaký je důvod používat v dnešní době Nanostation 2? To má být jako domácí ap?

Třeba na pokrytí zahrady atd.


To už i brambory chtějí serfovat nebo co? :D
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

placek.milan píše:
JCltm píše:
placek.milan píše:Čistě ze zvědavosti, jaký je důvod používat v dnešní době Nanostation 2? To má být jako domácí ap?

Třeba na pokrytí zahrady atd.


To už i brambory chtějí serfovat nebo co? :D

Tak někdo chce třeba na zahradě pracovat a přitom být na vzduchu. Na vesnici je to docela fajn ;)
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 4 years ago

placek.milan píše:
JCltm píše:
placek.milan píše:Čistě ze zvědavosti, jaký je důvod používat v dnešní době Nanostation 2? To má být jako domácí ap?

Třeba na pokrytí zahrady atd.


To už i brambory chtějí serfovat nebo co? :D



Světe div se, ale my takových to instalací máme desitky, rozhodně jich je víc jak 100, často se pro tento účel používaly obyč NS2, které lidem zůstavali ze staré technologie. Nedávno jsem se nechtěně připojil na bulletM2, který jsem dával k rodičům pro zahradu na půl kilometrovou vzdálenost kde bydlím ja :)
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

placek.milan píše:
JCltm píše:
placek.milan píše:Čistě ze zvědavosti, jaký je důvod používat v dnešní době Nanostation 2? To má být jako domácí ap?

Třeba na pokrytí zahrady atd.


To už i brambory chtějí serfovat nebo co? :D


Viděl jsem v jednom hotelu, že místo mnoha vnitřních AP na chodbě (budova je dlouhá "nudle" a skrz všechny zdi to do pokojů moc nešlo) namontovali 1 AP ven před budovu a pomocí něj dostali signál do všech pokojů najednou (skrze okna). U menších budov NS, u větších rocket + sektorka. A fungovalo to výborně.

NS_hotel.jpg
NS_hotel.jpg (131.69 KiB) Zobrazeno 1757 x


Případně v ČR na několika sitech nad zastávkama jsem viděl 2,4G sektory namířené ze střechy dolů s "free wifi".
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

To je pravda, Např. proti NSM5 funguje mobil na 150m na přímou viditelnost celkem bez problémů, notebook (lepší anténa) i přes nějakou překážku... To nějaké malé APčko (konkrétně jsem to měl s hAP ac2 a mAP lite) se ztrácí doslova po pár krocích.
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

rsaf píše:To nějaké malé APčko (konkrétně jsem to měl s hAP ac2 a mAP lite) se ztrácí doslova po pár krocích.

Ze zkušenosti z chalupy, kde mám na půdě ASUS RT-AC1200G+ : Na 2,4GHz rádio s výkonem v normě se připojím mobilem na 200 m s tím, že 60 metrů trasy už je ve vzrostlém lese. Tak, že přehraji bez potíží video z YT. Nasměroval jsem si tím směrem NS M5. Mimo les to fungovalo, v lese už ne. 5 GHz pásmu zároveň vadil betonový sloup s vedením v cestě tak, že u lesa už připojení skrz něj zlobilo. 2,4 GHz z ASUSu pod střechou jelo.
NS M2 nemám, klidně bych jednu koupil na testy, ale za rozumný peníz se toho si nikdo zbavovat nebude ;)
0 x