Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UniFi Flex HD

Problematika Ubiquiti hardware.
JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

UniFi Flex HD

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

Pro ty, kterým chybělo AP UniFi vhodné do domácnosti na poličku https://www.i4wifi.cz/cs/228354-access- ... ifi-flexhd :smiley:
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 4 years ago

Me to chybělo, ale ta cena.
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

helapc píše:Me to chybělo, ale ta cena.

Za Wave2 MU-MIMO 4x4 je ta cena OK. Je ale pravda, že by mohli udělat i Lite verzi s 2x2 MIMO, protože zařízení, co umí víc než to, je jako šafránu...
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 4 years ago

JCltm píše:
helapc píše:Me to chybělo, ale ta cena.

Za Wave2 MU-MIMO 4x4 je ta cena OK. Je ale pravda, že by mohli udělat i Lite verzi s 2x2 MIMO, protože zařízení, co umí víc než to, je jako šafránu...


Aruba Instant AP11. Cena cca 2000,- Wave 2 2x2MU-MIMO, za mě nejlepší poměr cena/výkon/výrobce

Jinak souhlas cena je OK. TP-LINK Deco s takovouhle konfigurací mají podobnou cenovku
0 x
Bývalý ISP...

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

Tomáš Nesrsta píše:
JCltm píše:
helapc píše:Me to chybělo, ale ta cena.

Za Wave2 MU-MIMO 4x4 je ta cena OK. Je ale pravda, že by mohli udělat i Lite verzi s 2x2 MIMO, protože zařízení, co umí víc než to, je jako šafránu...


Aruba Instant AP11. Cena cca 2000,- Wave 2 2x2MU-MIMO, za mě nejlepší poměr cena/výkon/výrobce

Jinak souhlas cena je OK. TP-LINK Deco s takovouhle konfigurací mají podobnou cenovku


UAP AC LITE. Stejná spec. jako tato Aruba, cena stejná. Jiné UniFi AP než toto a Mesh (stejné rádio za stejnou cenu na ven) nepoužívám ;)
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 4 years ago

JCltm píše:
Tomáš Nesrsta píše:
JCltm píše:Za Wave2 MU-MIMO 4x4 je ta cena OK. Je ale pravda, že by mohli udělat i Lite verzi s 2x2 MIMO, protože zařízení, co umí víc než to, je jako šafránu...


Aruba Instant AP11. Cena cca 2000,- Wave 2 2x2MU-MIMO, za mě nejlepší poměr cena/výkon/výrobce

Jinak souhlas cena je OK. TP-LINK Deco s takovouhle konfigurací mají podobnou cenovku


UAP AC LITE. Stejná spec. jako tato Aruba, cena stejná. Jiné UniFi AP než toto a Mesh (stejné rádio za stejnou cenu na ven) nepoužívám ;)


UAP AC Lite přeci nemá MU-MIMO, nebo jsem to alespoň nikde nenašel...
0 x
Bývalý ISP...

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

JCltm píše:
Tomáš Nesrsta píše:
JCltm píše:Za Wave2 MU-MIMO 4x4 je ta cena OK. Je ale pravda, že by mohli udělat i Lite verzi s 2x2 MIMO, protože zařízení, co umí víc než to, je jako šafránu...


Aruba Instant AP11. Cena cca 2000,- Wave 2 2x2MU-MIMO, za mě nejlepší poměr cena/výkon/výrobce

Jinak souhlas cena je OK. TP-LINK Deco s takovouhle konfigurací mají podobnou cenovku


UAP AC LITE. Stejná spec. jako tato Aruba, cena stejná. Jiné UniFi AP než toto a Mesh (stejné rádio za stejnou cenu na ven) nepoužívám ;)


Mě se u Aruby líbí lifetime záruka a to, že reklamace vpodstatě neřeší (pošlu vadný kus a obratem mám zpět nový - žádné rozporování, měsíční čekání, ...).

Původně jsem chtěl doma jen vyměnit UniFi, ale když za stejnou cenu můžu mít Arubu ... (škoda, že nemůžu objednat skrz zaměstnavatele - HP umí dát neskutečný slevy)
0 x

LadaP
Příspěvky: 113
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod LadaP » 4 years ago

je treba nejaky controler, je v cene?
Naposledy upravil(a) LadaP dne 04 Nov 2019 10:57, celkem upraveno 1 x.
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

Tomáš Nesrsta píše:
JCltm píše:
Tomáš Nesrsta píše:
Aruba Instant AP11. Cena cca 2000,- Wave 2 2x2MU-MIMO, za mě nejlepší poměr cena/výkon/výrobce

Jinak souhlas cena je OK. TP-LINK Deco s takovouhle konfigurací mají podobnou cenovku


UAP AC LITE. Stejná spec. jako tato Aruba, cena stejná. Jiné UniFi AP než toto a Mesh (stejné rádio za stejnou cenu na ven) nepoužívám ;)


UAP AC Lite přeci nemá MU-MIMO, nebo jsem to alespoň nikde nenašel...


Ano, MU-MIMO opravdu nemá. To je ten jediný rozdíl od Aruby.
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

Sidi píše:Mě se u Aruby líbí lifetime záruka a to, že reklamace vpodstatě neřeší (pošlu vadný kus a obratem mám zpět nový - žádné rozporování, měsíční čekání, ...).

Původně jsem chtěl doma jen vyměnit UniFi, ale když za stejnou cenu můžu mít Arubu ... (škoda, že nemůžu objednat skrz zaměstnavatele - HP umí dát neskutečný slevy)

Jaké má Aruba výhody oproti UniFi?
Kam se lze dostat s cenou těchto AP při slevách?
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

JCltm píše:
Sidi píše:Mě se u Aruby líbí lifetime záruka a to, že reklamace vpodstatě neřeší (pošlu vadný kus a obratem mám zpět nový - žádné rozporování, měsíční čekání, ...).

Původně jsem chtěl doma jen vyměnit UniFi, ale když za stejnou cenu můžu mít Arubu ... (škoda, že nemůžu objednat skrz zaměstnavatele - HP umí dát neskutečný slevy)

Jaké má Aruba výhody oproti UniFi?
Kam se lze dostat s cenou těchto AP při slevách?


Porovnání jsem nikdy napřímo nedělal, to by bylo na dlouhou diskuzi a testování.

Ale už jen ta spolehlivost a lifetime záruka je příjemná - co namontuju o tom nevím dokud to neměním za nový model (b/g/n - a/n - ac). Když už do něčeho švihne blesk, tak mám obratem nový kus, žádný čekání na vyřešení reklamace. Výběr modelů obsahuje vpodstatě vše (omni, sektor, externí antény, outdoor, indoor, rugged, 60Ghz) a s controllerem se mi pracuje výrazně lépe (a má víc možností než ubnt). Máme vyšší stovky AP na centrálním controlleru mimo ČR a zvládá i zapojení 70 AP najednou - sám do nich nahraje vybraný FW, config, ... dle zadaných pravidel a AP do 10 minut běží. Stačí mít na DHCP serveru příslušný option.

Co se týče cen, tak nemá smysl koukat na ceníky, ale rovnou poptávat na dané projekty cenu od ofiko HPE partnerů https://findapartner.hpe.com/
1 x