Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ubiquiti AirFiber 60

Problematika Ubiquiti hardware.
komenski
Příspěvky: 139
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Re: Ubiquiti AirFiber 60

Příspěvekod komenski » 4 years ago

UBNT-Vlad píše:Obrázek


No trochu nerozumím tomu, že signál "pomocné 5GHz" je o 15dB slabší, ale jinak standarně vydařené GUI AirOs.
Malý dotaz pro šťouraly : AF60 si region vybírá sám dle GPSky?
0 x

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 4 years ago

pedro4444 píše:otazka este k tomu obrazku to preco ma 5 ghz taky zly signal? to ked nejde cez 5 ghz tak to radio nevysiela a zapne az ked prehodi na backup?

...
Naposledy upravil(a) cerva dne 02 Nov 2019 11:45, celkem upraveno 1 x.
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 4 years ago

Když kouknete na ten ruský web, tak odpověď je jasná - parabola není využita pro 5 GHz, 5Ghz je na úrovni nanobeam 19 dB kolečka.
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 4 years ago

soooc píše:Když kouknete na ten ruský web, tak odpověď je jasná - parabola není využita pro 5 GHz, 5Ghz je na úrovni nanobeam 19 dB kolečka.

Tak jo,

info k 60G rádiu: https://fccid.io/SWX-AF60/Test-Report/R ... 01-4433279
info k 5G rádiu: https://fccid.io/SWX-AF60/Test-Report/R ... 01-4433286

Antenna gain 38 dBi pro 60G, 11 dBi pro 5G s tím, že max TX powa pro 5G je standardních 25 dBm
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

11dbi :D Cize fšesmer. To budu pekne backupy...a to sa tu este niekto pozastavoval nad tym ked backup spravim na pbe400....
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 4 years ago

cerva píše:
soooc píše:Když kouknete na ten ruský web, tak odpověď je jasná - parabola není využita pro 5 GHz, 5Ghz je na úrovni nanobeam 19 dB kolečka.

Tak jo,

info k 60G rádiu: https://fccid.io/SWX-AF60/Test-Report/R ... 01-4433279
info k 5G rádiu: https://fccid.io/SWX-AF60/Test-Report/R ... 01-4433286

Antenna gain 38 dBi pro 60G, 11 dBi pro 5G s tím, že max TX powa pro 5G je standardních 25 dBm


Takže oprava - na úrovni malého nanobeama.

Mimochodem Ignite to má naprosto stejně ...
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

komenski
Příspěvky: 139
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod komenski » 4 years ago

Takže kontrolní otázka, v čem že ubnt AF60 má konkurovat uTiku LHG60 za více než dvojnásobnou cenu?? Záložním 5G linkem s 11dBi anténou?
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

komenski píše:Takže kontrolní otázka, v čem že ubnt AF60 má konkurovat uTiku LHG60 za více než dvojnásobnou cenu?? Záložním 5G linkem s 11dBi anténou?

Treba uzisim kanalem a tim padem dam vic toho na site.Vetsi citlivost.atd.
Jinak pokud bude mit i klient zalohu na tak jako PtMP super reseni.
2 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

To si postavim zalohu na dinadisich od p. Peterky a muze mi to bezet i v trunku :) a jsem na stejny cene.
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 4 years ago

komenski píše:Takže kontrolní otázka, v čem že ubnt AF60 má konkurovat uTiku LHG60 za více než dvojnásobnou cenu?? Záložním 5G linkem s 11dBi anténou?



Cekal bych, ze mikrotik take prijde s uzsimi kanaly. Na co mi je skoro 2Gbit spoj, kdyz ma gigovy port...
Cela ta 60GHz akce mi zatim prijde, jak prace diletantu, kteri netusi, co je potreba v praxi. V tom pasmu je obrovsky potencial. Tedy pokud nam to vyrobci hardwaru nebudou komlikovat.. Jako ze budou, abychom to museli za dva roky vymenit.
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

S_a_M píše:To si postavim zalohu na dinadisich od p. Peterky a muze mi to bezet i v trunku :) a jsem na stejny cene.

Heh, uz vidim jak treba u klienta budu mít na balkoně 2 anteny....
1 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

A proč bys dával ke klientovi zálohu na 5GHz?
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Jenya píše:
komenski píše:Takže kontrolní otázka, v čem že ubnt AF60 má konkurovat uTiku LHG60 za více než dvojnásobnou cenu?? Záložním 5G linkem s 11dBi anténou?



Cekal bych, ze mikrotik take prijde s uzsimi kanaly. Na co mi je skoro 2Gbit spoj, kdyz ma gigovy port...
Cela ta 60GHz akce mi zatim prijde, jak prace diletantu, kteri netusi, co je potreba v praxi. V tom pasmu je obrovsky potencial. Tedy pokud nam to vyrobci hardwaru nebudou komlikovat.. Jako ze budou, abychom to museli za dva roky vymenit.

Nie, cely problem je v tom, ze 60GHz "wifi" je urcena zase na vnutorne pouzitie. Napr velka miestnost s vela zariadeniami, priama viditelnost napr na strop. Predpokladam, ze mikrotik zobral len to co je urcene do vnutra a vypustil to von bez nejakej znacnej upravy. 802.11ad pocita len z 2,16GHz kanalom...takze preto je to aj vonku. Uz davno som to pisal aj na stranke mikrotiku, ze treba 500,1000 a 2000Mhz kanaly ale len ma vysmiali...retardi.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

Protože vzali hotové rádio a jen se ho učí ovládat. Ale měnit jeho základní chování asi nechtějí/neumí/nesmí...
0 x

Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Jenya » 4 years ago

Petr Bačina píše:Protože vzali hotové rádio a jen se ho učí ovládat. Ale měnit jeho základní chování asi nechtějí/neumí/nesmí...


UBNT AF60 540MHz?
0 x