Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ubiquiti AirFiber 60

Problematika Ubiquiti hardware.
Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Re: Ubiquiti AirFiber 60

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Neriesim moc IPTV ale vsak 4 pingy si nabuferovana telka ani nemoze vsimnut....a to ze dakomu vypadne cardsharing...no to je teda...vypadne cernota...na to je jednoducha odpoved pre toho zakaznika. KUP SI KARTU :D
1 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 4 years ago

A nám když vypadne hlavní konektivita, tak trvá asi 2 minuty než se to překlopí na záložní. A voalá, žijeme . . .
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Ten ping z tika je peknej jinak asi klasika ubnt :)
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

sub_zero píše:
kure05 píše:Aha, okoun. To je ten, co nabízí garantovaný linky za 300Kč a je poprděnej z jakýkoliv konkurence. Jako seš normální? Jak často očekáváš, že Ti to bude přepínat na tu 5GHz zálohu? Každej den? Se bojíš, že kvůli tomu od Tebe odejdou všichni zákazníci? Bych to tak nehrotil . . . :thinking:


přesně tak. A představ si (okoune), že např. my máme na core boxu nastavenej BGP timer na 12sec! Tzn. 12s trvá, než se přepne z primáru na backup! To je skandál, co?


:thermometer_face: dejte si mokrej hadr na čelo, teď nevím jestli to co zde píšete myslíte vážně nebo jako vtípek (asu každý máme nasazenou laťku o hodně jinde), jak můžete srovnávat BGP timer někde v CORE na kabelu s rádiem v multipointu o frekvenci, která má jedny z nejhorších vlivů na počasí. navíc se tu bavíme o přepínání na L2 někde u CPE last-mile nikoli routing...
s tím přepínáním na L2 vím o čem mluvím, docela dlouho jsem se tím zabýval u FSOček a dokázal jsem to vymazlit o dost lépe jak toto, já tedy stále věřím že na tom UBNT ještě zapracuje a doladí to.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Kalda
Příspěvky: 67
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Kalda » 4 years ago

janci11 píše:aka tam bude cena?


Teď to ukazuje 300 Dolarů, nikde jsem tam nenašel jestli za kus nebo za pár. Předpokládám, že to bude cena za kus.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

okoun píše:s rádiem v multipointu o frekvenci, která má jedny z nejhorších vlivů na počasí

Na to jsi přišel jak a kde?
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

Petr Bačina píše:
okoun píše:s rádiem v multipointu o frekvenci, která má jedny z nejhorších vlivů na počasí

Na to jsi přišel jak a kde?


z grafu? http://www.vlsiegypt.com/home/wp-conten ... z_Fig3.png
1 x

emel
Příspěvky: 82
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod emel » 4 years ago

psichac píše:Robím niečo zle, alebo to už odstránili z webu? Načíta mi prázdnu stránku...


U mňa detto - prázdna stránka
0 x

jopo
Příspěvky: 280
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod jopo » 4 years ago

Vyzera to tak, ze maju geo obmedzenie len pre ceske IP.
0 x

psichac
Příspěvky: 66
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod psichac » 4 years ago

Možno blbá prosba, ale vedel by nám to niekto uložiť offline? Alebo aspoň nascreenshotovať...
Ani google to zatiaľ nenajde...
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago



Jenže ten graf neříká vůbec nic o skutečném vlivu počasí na 60ku. Pro některé to možná bude překvapení, ale například déšť ovlivňuje 60G podstatně méně, než třeba 80G.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

teoreticky to možné je ale prakticky prostě nám 60tka padá nejvíce když prší, možná z důvodu toho že si nedokáže tolik přitopit, nevím
jinak pro informaci bavím se o spojích do 1km (lhg) pokud je to Wap proti LHG tak je to do 300 metrů.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

fujara
Příspěvky: 130
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod fujara » 4 years ago

psichac píše:Možno blbá prosba, ale vedel by nám to niekto uložiť offline? Alebo aspoň nascreenshotovať...
Ani google to zatiaľ nenajde...

https://treolink.ru/besprovodnoe-oborud ... irfiber-60
Alebo si zadaj do google Ubiquiti AirFiber 60 a daj si obrazky...
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

To bych úplně nesouhlasil. Mám AP kde se testovalo WWire -> skok na další AP a uplink byl na siklu oboje asi na 800m +- a driv spadlo několikrát siklu jak WWire...
0 x

Uživatelský avatar
Tomajko
Příspěvky: 11
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomajko » 4 years ago

Jen pro info, ten článek je psaný na CZ stránce, takže to není omezený geologicky. Stačí si tedy stránku přepnout z AJ do CZ :).
0 x