Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ubiquiti AirFiber 60

Problematika Ubiquiti hardware.
Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Re: Ubiquiti AirFiber 60

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

KoZLiCeK píše:
Gemb píše:No to urcite, skor ti amerikanci nemaju ani poriadne dosmerovane to LHG....na 600m aby spadlo musi byt mordor, ze nevidis pred seba...

100mm na 600m je docela hodne...
To je pekne ale UBNT muselo spadnut tiez...to su tie amerikanske zvasty...nic ine nez UBNT nepoznaju....ubnt maju vsetko...
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

Gemb píše:
KoZLiCeK píše:
Gemb píše:No to urcite, skor ti amerikanci nemaju ani poriadne dosmerovane to LHG....na 600m aby spadlo musi byt mordor, ze nevidis pred seba...

100mm na 600m je docela hodne...
To je pekne ale UBNT muselo spadnut tiez...to su tie amerikanske zvasty...nic ine nez UBNT nepoznaju....ubnt maju vsetko...

to nevim, dokud nevyzkousim.
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

Nemůžu si pomoct ale vidím 3. fotku z mngmntu toho ubnt a na 3. fotce vidím u 5Ghz signál -70 +- na úplně směšné vzdálenosti. Pokud to nebude mít na dva kilometry -50 tak je ta záloha úplně k hovnu i kdyby byla radia úplně off a zapla se až na par minut jen v době výpadku aby to nenamerilo ctu na kanálu 5100 80Mhz. U nás je totiž zarusene úplně vše a s -75dB na 2km při 5900 pojede ta záloha tak 20Mbit.... Tzn. buď mi něco uchází a nebo ta záloha bude úplně k nicemu...
1 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

CrazyApe píše:Nemůžu si pomoct ale vidím 3. fotku z mngmntu toho ubnt a na 3. fotce vidím u 5Ghz signál -70 +- na úplně směšné vzdálenosti. Pokud to nebude mít na dva kilometry -50 tak je ta záloha úplně k hovnu i kdyby byla radia úplně off a zapla se až na par minut jen v době výpadku aby to nenamerilo ctu na kanálu 5100 80Mhz. U nás je totiž zarusene úplně vše a s -75dB na 2km při 5900 pojede ta záloha tak 20Mbit.... Tzn. buď mi něco uchází a nebo ta záloha bude úplně k nicemu...

Uz to bolo spominane, je tam integrovane 5Ghz radio a antena je mensia nez ma nanobeam, spominal sa zisk 11dbi. Ovsem ked to das na 5100 ci 5900 bude ten signal najskorej este horsi...nebude to radio ladene na taketo freq....5Ghz antena bude najskorej len ta plocha s predu anteny, sietku vzadu to nepouziva. Takuto zalohu si mozes spravit aj sam len to ma jedinu nevyhodu, zabijes si 2 porty a viac miesta na sajte...
1 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

Takže varianta b ... fajn zůstat u LHG za 1/3 ceny lepší varianta...
1 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 4 years ago

Gemb píše:No to urcite, skor ti amerikanci nemaju ani poriadne dosmerovane to LHG....na 600m aby spadlo musi byt mordor, ze nevidis pred seba...


aj mne sa zda ze mu ten spodok moc mieri do vrchu na 600m co mame spadlo mozno raz v zivote a to na par sekund co bol desny mordor..
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 4 years ago

Gemb píše:
CrazyApe píše:Nemůžu si pomoct ale vidím 3. fotku z mngmntu toho ubnt a na 3. fotce vidím u 5Ghz signál -70 +- na úplně směšné vzdálenosti. Pokud to nebude mít na dva kilometry -50 tak je ta záloha úplně k hovnu i kdyby byla radia úplně off a zapla se až na par minut jen v době výpadku aby to nenamerilo ctu na kanálu 5100 80Mhz. U nás je totiž zarusene úplně vše a s -75dB na 2km při 5900 pojede ta záloha tak 20Mbit.... Tzn. buď mi něco uchází a nebo ta záloha bude úplně k nicemu...

Uz to bolo spominane, je tam integrovane 5Ghz radio a antena je mensia nez ma nanobeam, spominal sa zisk 11dbi. Ovsem ked to das na 5100 ci 5900 bude ten signal najskorej este horsi...nebude to radio ladene na taketo freq....5Ghz antena bude najskorej len ta plocha s predu anteny, sietku vzadu to nepouziva. Takuto zalohu si mozes spravit aj sam len to ma jedinu nevyhodu, zabijes si 2 porty a viac miesta na sajte...


presne tiez mi ta zaloha pride len taka abyu sa nic nepovedalo... skor vidim pozitivum v tej profi verzii ze bude plna a ze mat polovicnu sirku kanalu... tym padom to da troska vies... pdla mna ta profi verzia co tu spominal ubnt-vlad bude uz silnejsia tym ze to uz nebude sietka uz aj 5 ghz moze vyuzit parabolu a malo by to mat vacsi vykon...
0 x

Kaja
Příspěvky: 371
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Kaja » 4 years ago

Pokud je jeste sance ovlivnit alespon tu "profi" verzi, rozhodne bych doporucil umistit ten 5GHz backup do stredu paraboly.
I kdyby to kvuli 60GHz poli bylo trohu mimo stred (a parabola by tal byla v 5GHz lehce nedozarena nebo prezarena), je to porad podstatne lepsi reseni nez patch antena se ziskem 11dB.

K.
1 x

komenski
Příspěvky: 139
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod komenski » 4 years ago

CrazyApe píše:Nemůžu si pomoct ale vidím 3. fotku z mngmntu toho ubnt a na 3. fotce vidím u 5Ghz signál -70 +- na úplně směšné vzdálenosti. Pokud to nebude mít na dva kilometry -50 tak je ta záloha úplně k hovnu i kdyby byla radia úplně off a zapla se až na par minut jen v době výpadku aby to nenamerilo ctu na kanálu 5100 80Mhz. U nás je totiž zarusene úplně vše a s -75dB na 2km při 5900 pojede ta záloha tak 20Mbit.... Tzn. buď mi něco uchází a nebo ta záloha bude úplně k nicemu...

Už jsem to tu psal, že pokud má záloha anténu na úrovni domácí wifi (asi nějaký planar, 4 dipolky vůči odrazné ploše), tak s tím nemusí ani UBNT jít na CZ/SK trh a tvrdit, že je to záloha. Leč se na mne sesypala hromada ubnt fandů...
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

komenski píše:
CrazyApe píše:Nemůžu si pomoct ale vidím 3. fotku z mngmntu toho ubnt a na 3. fotce vidím u 5Ghz signál -70 +- na úplně směšné vzdálenosti. Pokud to nebude mít na dva kilometry -50 tak je ta záloha úplně k hovnu i kdyby byla radia úplně off a zapla se až na par minut jen v době výpadku aby to nenamerilo ctu na kanálu 5100 80Mhz. U nás je totiž zarusene úplně vše a s -75dB na 2km při 5900 pojede ta záloha tak 20Mbit.... Tzn. buď mi něco uchází a nebo ta záloha bude úplně k nicemu...

Už jsem to tu psal, že pokud má záloha anténu na úrovni domácí wifi (asi nějaký planar, 4 dipolky vůči odrazné ploše), tak s tím nemusí ani UBNT jít na CZ/SK trh a tvrdit, že je to záloha. Leč se na mne sesypala hromada ubnt fandů...


Tjn, jak to není parabola, tak to chytí všechen bordel z okolí. -70dB na chainech při 2km je na hranici funkčnosti. Na exponovanějších místech to pojede jen jednotky Mbit, pokud vůbec.

Zajímavý to může být max pro VIP koncáky. 99% času pojede na stovky mbit, to 1% času mu to přeskočí na 5G. Ale i tak se bojím toho, že na krátký vzdálenosti to nemá smysl (neměla by padat 60Ghz linka), na delší zas nepojede ani ten 5G backup.
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 4 years ago

Nevím jestli už se to tu objevilo ale tady je i s českou cenou:

https://www.i4wifi.cz/cs/227972-access- ... -unifi-ubb
0 x
Bývalý ISP...

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

Jediné co to bude mít možná lepší je to zaměřování přes software. Tohle vypadá použitelněji než mikrotik. Bude to mít možnost fixnout výkon a modulaci na zaměření?
0 x

Kaja
Příspěvky: 371
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Kaja » 4 years ago

Zvláštní je, že nejprve uvolňují produkt z kategorie UniFi.
Tzn, ze mngmt bude pouze jako u ostatnich UniFi?
K.

Tomáš Nesrsta píše:Nevím jestli už se to tu objevilo ale tady je i s českou cenou:
https://www.i4wifi.cz/cs/227972-access- ... -unifi-ubb
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

Tomáš Nesrsta píše:Nevím jestli už se to tu objevilo ale tady je i s českou cenou:

https://www.i4wifi.cz/cs/227972-access- ... -unifi-ubb

to neni AF60G
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

Tomáš Nesrsta píše:Nevím jestli už se to tu objevilo ale tady je i s českou cenou:

https://www.i4wifi.cz/cs/227972-access- ... -unifi-ubb


no co je to furt levnější jak metrolinq
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...