Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

EdgeSwitch 16-150W

Problematika Ubiquiti hardware.
vecino
Příspěvky: 46
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

EdgeSwitch 16-150W

Příspěvekod vecino » 4 years ago

Používáte někdo tento switch: ES-16-150W? Jsou ty fany hlučné - je třeba je vyměnit za Noctua? Točí se pořád nebo jen když "je moc horko"? Hledám vhodnej PoE switch a tenhle se mi celkem líbí.

https://www.ui.com/edgemax/edgeswitch/

Díky
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

24p verze není hlučná. Ventilátory jsou slyšet, nebo spíš jenom proudící vzduch. Jestli je ale regulace otáček průběžná nejsem schopný říct... nikdy jsem se na to nesoustředil :-D V RACKu to není moc slyšet. Jinak je to dobrý switch. Konfigurace úplně jednoduchá a funguje to přesně jak má.
0 x

vecino
Příspěvky: 46
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vecino » 4 years ago

Děkuji za reakci ... 16p na tom bude tedy podobě. 24p absolutně nevyužiji. Mikrotik switch jsem zavrhl - co jsem četl zde na fóru a hlavně se debilně nastavuje (vlan). Řekl bych, že ty EdgeSwitch jsou o dost výše.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

U nas skusenost len s ES 8 150 - tam su neni ziadny fany - spolahlivost dobra ale dost sa hreje...potom US 48 750W - tuto su fany, je to najvacsi switch co robi UBNT a je to dostatocne tiche.
0 x

vecino
Příspěvky: 46
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vecino » 4 years ago

ES 8 150 znám v UniFi kabátku - jo to je dobrej switch. Akorát není do racku 19" ... je to klasickej desktop nebo jde přidělat na zeď. US 48 750W to je kanón na vrabce (v mém případě). Hlučnost řeším jenom kvůli tomu, že půjde do racku co je v bytě jinak by mi to bylo úplně fuk.
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

Pokud je podobný tomu z unifi rodiny tak ten při 200Mbps a napájení 14 unifi dost huci....
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

No do RACKu v bytě... kde máš ten RACK? Pokud někde v zavřené místnosti, tak to bude OK. Pokud někde na chodbě, tak to uslyšíš. Zase tak tiché to není.
0 x

vecino
Příspěvky: 46
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vecino » 4 years ago

0 x

vecino
Příspěvky: 46
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vecino » 4 years ago

No je to jakási komora ... hučí si tam dva Noctua fany v PC serveru, takže si budou s tím switchem notovat. Je mi jasný, že to musí vydávat nějaký zvuk - proudění vzduchu. Jen tam nechci nějaký turbíny s 3000 rpm. To je celý.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 4 years ago

Tak v zavřené místnosti to bude OK. Pokud nepotřebuješ moc PoE portů, tak klidně jdi to té 8p verze. Tam není ventilátor žádný a taky to funguje jak má.
0 x

vecino
Příspěvky: 46
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vecino » 4 years ago

8p je málo a 24p je moc :D Zatím vede ten 16p.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Tak si tam daj 2x ES 10XP - oba su pasivne a dostatocne kompaktne, kazdy ma 8 etherov a 2x sfp, cez sfp ich prepojis a hotovo.
0 x

vecino
Příspěvky: 46
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vecino » 4 years ago

ES 10XP je parádní desktop switch. Není do racku - to je škoda ... mít ho v nějaký polici. která zabírá místo apod. Ale největší slabina je, že umí "jen" pasivní PoE a 15W na port. Zatímco ten ES-16-150W umí 802.3af/at - 34,2W na port i pasivní - 17W na port.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 4 years ago

K ES-10XP se dá dokoupit adaptér do racku, je stejný i pro některé edgeroutery.
1 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

Myghael píše:K ES-10XP se dá dokoupit adaptér do racku, je stejný i pro některé edgeroutery.

Ten adaptér https://www.i4wifi.cz/cs/211093-montazn ... t-er-rmkit už mi nejednou pomohl. S pomocí vytisknutého dílu do něj lze namontovat i ER-Lite-3P a po modifikaci tištěného adaptéru asi skoro všechno.
0 x