Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

EdgeSwitch 16-150W

Problematika Ubiquiti hardware.
Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Re: EdgeSwitch 16-150W

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Keby aj nieje adapter tak aky je problem si tam vlozit policu a polozit na policu, pripadne prichytit paskou...
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

vecino píše:ES 8 150 znám v UniFi kabátku - jo to je dobrej switch. Akorát není do racku 19" ... je to klasickej desktop nebo jde přidělat na zeď. US 48 750W to je kanón na vrabce (v mém případě). Hlučnost řeším jenom kvůli tomu, že půjde do racku co je v bytě jinak by mi to bylo úplně fuk.

vecino píše:ES 10XP je parádní desktop switch. Není do racku - to je škoda ... mít ho v nějaký polici. která zabírá místo apod. Ale největší slabina je, že umí "jen" pasivní PoE a 15W na port. Zatímco ten ES-16-150W umí 802.3af/at - 34,2W na port i pasivní - 17W na port.



seš nemocnej? otevřu manual ES-8-150W a vidim dvě packy do racku. Za jedno ucho v pohodě drží vracku. To že nemá větrák je jeho smrt. Vnitřní teploty uvnitř dosahujou 80°C.

To samí platí i o EdgeSwitch 16 150W. Nevim jestli má reálně fany ale jestli jo tak odváději dost špatnou práci.

Já osobně bych šel do CRS112 a pokud je to málo, tak bych koupil dva, vejdou se v pohodě vedle sebe každej za jedno vlastní ucho do racku. Teplota malá, hlučnost nula. Při konfiguraci jako switch to funguje bez problému.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

ES 8 150W sa hreje tak hlavne pri napajani 230V AC. Ten zdroj tam najviac nakuri. Pokial sa to napaja cez svorku zo zadu na 48V tak to nehreje tolko. CCR112 je pekny tiez, mame vsak len jeden kus nasadeny a stale je problem s flapovanim portov. Vsetky zariadenia mame na 1Gbit (rockety prism a pbe) privod je SFP tiez 1Gbit. Nahodne sa to prehadzuje na 100Mbit na portoch kde su PBEcka. Rockety drzia na 1Gbit. So starsim ROS to flapovalo vsetko....
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

takže ted to neflapuje? tak kde je problém? ani nevim že by CRS112 flapovala a problém jednoho kusu nebudu přenášet na celou serii.
Naposledy upravil(a) hapi dne 06 Sep 2019 07:58, celkem upraveno 2 x.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

vecino
Příspěvky: 46
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vecino » 4 years ago

Netvrdím že to nejde, ale já nejsem MacGyver, abycho to řešil páskou. Proč do racku zbytečně poličku, když tam může být plnohodnotně 19" switch.

Ano viděl jsem ten rámeček do racku pro ES-10XP, ale musel bych mít dva což mi sežere 2U místo 1U. Zásadnější je, zě 10XP prostě umí jen pasivní PoE což mi nestačí.

@hapi:
Jsi doktor a chceš mě vyšetřit? :relaxed:
ES-8-150W dobře znám a ano má packy pro montáž na stěnu, ale není to 19" rackový switch, má jen 8 portů, a věšet skoro 2kg za jedno ucho - proč proboha. Nechci kočkopsa. A v neposlední řadě se mi Mikrotik protiví a ohledně switchů se tu na fóru nemluví moc kladně.

Kluci díky všem za vaše reakce. Já vím co chci a proto bych to tady utnul, protože se to tady stáčí spíš k nákupní poradně. Můj dotaz zněl pouze jak je to s hlukem 16-150W.

Používejte co vyhovuje nejvíc vám a ať vám data switchští. :metal:
0 x

miko
Příspěvky: 94
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod miko » 4 years ago

Okrem hlucnosti by ta mal zaujimat aj zdroj. Jeden mi uz odisiel, a taky isty zdroj je aj v starych ToughSwitchPRO, tie mi odisli 2ks. Takze skor ci neskor pride rad aj na teba.
0 x

vecino
Příspěvky: 46
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vecino » 4 years ago

Na každýho z nás přijde řada v tom jsme si všichni rovní. Když chcípne switch tak rma / výměna / novej. Cokoliv se může pokazit - všechno je to jen spotřební zboží. Co vím o 16-150W, tak dřívější / ranní revize měly problémy se zdroji, ale pak přešli na jiný a ty by měli bejt ok. Jen pro zamyšlení - 16-150W vyrábí od roku cca 2014-2015 mají za sebou několik revizí ... myslíš si, že by si kvůli zdroji Ubiquiti kazili renomé? Co jsem ověřoval u prodejce, tak mají nové revize vyráběné začátkem roku 2019, takže jsem úplně v klidu.
1 x

SpeedyGT
Příspěvky: 123
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod SpeedyGT » 4 years ago

Zeptam se trochu na něco jiného - jaké zdroje jsou uvnitř vyšších modelů, které nejdou napájet přes DC svorku / jack? Jde mi o to že vstup 230V je dost omezující, když máme na většině míst zálohy na 24/48V. Tak jestli je switch interně na 48V jako toughswitch nebo nějaká kombinace 24/48V a hlavně jestli jde vůbec kuchnout a není na jedné desce se samotnym switchem? Díky za info pokud někdo ví a rozebíral :relaxed:
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 4 years ago

SpeedyGT píše:Zeptam se trochu na něco jiného - jaké zdroje jsou uvnitř vyšších modelů, které nejdou napájet přes DC svorku / jack? Jde mi o to že vstup 230V je dost omezující, když máme na většině míst zálohy na 24/48V. Tak jestli je switch interně na 48V jako toughswitch nebo nějaká kombinace 24/48V a hlavně jestli jde vůbec kuchnout a není na jedné desce se samotnym switchem? Díky za info pokud někdo ví a rozebíral :relaxed:


8p a 16p jdou připojit naprimo na +48V, u menšího jsou svorky a u většího musíš kuchnout je tam podobná p4 konektor.
24p verze už je asi kvůli výkonu 500W nebo 750W nebo kolik to má už více napěťová.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 4 years ago

Přesně tak, ten konektor na edge switchi es16 se dá koupit, vycvakneš 230V konektor a protáhneš 48V bez poškození. Jinak kvalitou a funkcemi se edgeswitch a toughswitch nedá moc srovnávat. Toughswitch je už stařešina která měla spoustu problémů. Na es řeším pouze občas že odejde trafo. Za mě skvělé switche za tu cenu s silným cli. (Unify varianty nekupuju)
1 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

SpeedyGT píše:Zeptam se trochu na něco jiného - jaké zdroje jsou uvnitř vyšších modelů, které nejdou napájet přes DC svorku / jack? Jde mi o to že vstup 230V je dost omezující, když máme na většině míst zálohy na 24/48V. Tak jestli je switch interně na 48V jako toughswitch nebo nějaká kombinace 24/48V a hlavně jestli jde vůbec kuchnout a není na jedné desce se samotnym switchem? Díky za info pokud někdo ví a rozebíral :relaxed:


Este dodam, ze minimalne pri ES8 150 pokial ho napajas zalohovanym 48V (42-55V) tak je tu trocha problem pokial ten switch napaja 43,5V a menej. Vtedy sa stane, ze 24V poe prestane fungovat....
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 4 years ago

Tak před to vrzni dcdc pro stabilizaci.
0 x