Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

55V zdroj pro EdgePoint S16

Problematika Ubiquiti hardware.
Uživatelský avatar
Kolombo
Příspěvky: 128
Registrován: 16 years ago

55V zdroj pro EdgePoint S16

Příspěvekod Kolombo » 4 years ago

Zdravím,
co byste mi doporučili za kvalitní zdroj pro EdgePoint S16 s napětím cca 50V? Chtěl bych tím živit několik páteřních spojů, takže potřebuji výkon cca 150W, což jeden POE adaptér nedá, navíc bych ho chtěl napájet po svorkovnici, napájení tedy v rozsahu 42-56V. Raději bych něco kvalitnějšího, aby se na to dalo spolehnout.
Co používáte vy?
Díky za tipy.
K.
0 x
Zatím toho vím o sítích méně, než bych rád někdy věděl... ale pracuji na tom :-)

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

BKE
1 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Kolombo píše:Zdravím,
co byste mi doporučili za kvalitní zdroj pro EdgePoint S16 s napětím cca 50V? Chtěl bych tím živit několik páteřních spojů, takže potřebuji výkon cca 150W, což jeden POE adaptér nedá, navíc bych ho chtěl napájet po svorkovnici, napájení tedy v rozsahu 42-56V. Raději bych něco kvalitnějšího, aby se na to dalo spolehnout.
Co používáte vy?
Díky za tipy.
K.

Meanwell RSP 500-48 alebo Meanwell RSP 320-48 - lacnejsia varianta, za mna spolahlivost dobra. Pripadne iny meanwell, napr na din listu. Alebo BKE JS-300-480/DIN2. Neviem ako dolezity to mas sajt, pripadne este nieco kvalitnejsie isto dakto poradi...aj ked nehovorim, ze meanwell by bol top kvalita ale za tie prachy to proste ide...
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 4 years ago

BKE JSD-300-545/DIN2_CH_ODP mi jeden EP-S16 napájí už přes rok bez sebemenšího problémů. Spotřeba je ale 100 W. Meanwelly sice fungují za ty prachy dobře, ale z UPSek jsem si zvykl na dohled zdroje a to s JSD prostě funguje.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 4 years ago

Kolombo píše:Zdravím,
co byste mi doporučili za kvalitní zdroj pro EdgePoint S16 s napětím cca 50V? Chtěl bych tím živit několik páteřních spojů, takže potřebuji výkon cca 150W, což jeden POE adaptér nedá, navíc bych ho chtěl napájet po svorkovnici, napájení tedy v rozsahu 42-56V. Raději bych něco kvalitnějšího, aby se na to dalo spolehnout.
Co používáte vy?
Díky za tipy.
K.

Ahoj,

dlouhodobě používáme tytéž venkovní switche (cca 20ks) a některé nám napájeli/napájejí i 300W
s těmito zdroj Delta:
DRP048V240W1BN
DRP048V480W1BN
mají velmi dobrý rozsah teplot a vysokou dobu mezi poruchami... (nám se neporouchal žádný)

R

P.S.: poslal jsem ti SZ
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

A jaká je spokojenost s těma switchema? Dá se to používat? Je na to spoleh jako na hpe? Líbilo by se mi to na příhrady, z těch 50V to 24 pasiv asi neudělá co? Proč to nemá vstup na dvě napětí?
0 x

Uživatelský avatar
Kolombo
Příspěvky: 128
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Kolombo » 4 years ago

Děkuji za tipy, něco určitě vyberu.

@dagus: z těch 50V to umí udělat pasiv 24V na 12 portech
0 x
Zatím toho vím o sítích méně, než bych rád někdy věděl... ale pracuji na tom :-)

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

Tak to je pěkný, a co trunk porty a vlany? Jak to zvládá trafik kolem giga?
Stejně nechápu proč není víc rádií na at/af standart. Prakticky co vím to má z wifin jen pár mikrotiků.
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 4 years ago

dagus píše:Tak to je pěkný, a co trunk porty a vlany? Jak to zvládá trafik kolem giga?
Stejně nechápu proč není víc rádií na at/af standart. Prakticky co vím to má z wifin jen pár mikrotiků.


Zvládá to v pohodě trafic nad 2Gbps a víc (prostě víc nám přesto nikde standarně neteče), standardně to máme do routerů zapojené přes 10Gbps.
Jinak přes passive poe na prvních 4 portech se stím dají napájet například i Ceragony IP20E/S/C (pokud jejich odběr není nad 50W - víc jsme prostě nezkoušeli, 50W jsem vzal jako že mají odzkoušené pro AF24ku).
Používáme tyto 16p venkovní switche od 2016, cca 20ks a zatím jsme neměli problém.
Jinak se ten switch chová jako jakýkoliv jiný edgeswitch od ubnt, tedy velmi rozumě, VLANY nejsou problém (není to ale ent. tedy jen klasické, nikoliv QinQ , trunk pokud vím také nezlobí (ale zde budeme mít malou zkušenost).

R
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Troska sranda je, ze S16 aj R8 maju pisany rozsah napatia 42-56V ale pri 43,5V to odpoji 24V poe (dc dc menic uz nejde) Takto to mam overene na R8 a na S16 pocitam, ze to bude obdovne...ked sa tam pripoji zalohovanych 48V (42-55) tak 24V sa odpoji skorej pred uplnym vypnutim....neni to sice hrozne, pretoze medzi 43,5 a 42V to vydrzi len malu chvilu s AKU ale aj tak je to klamlive v tom datashite.
2 x