Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Unifi do skoly

Problematika Ubiquiti hardware.
coolerman1
Příspěvky: 326
Registrován: 17 years ago

Unifi do skoly

Příspěvekod coolerman1 » 4 years ago

Aké by ste použili unifi do školy cca 15 AP , vie prehadzovanie klientov aj unifi AP Lite ? Alebo treba unifi AP HD alebo Pro ?
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

coolerman1 píše:Aké by ste použili unifi do školy cca 15 AP , vie prehadzovanie klientov aj unifi AP Lite ? Alebo treba unifi AP HD alebo Pro ?

Za mě klidně LITE, přehazování funguje korektně. Lepší službu udělá více LITE než méně lepších a podstatně dražších UAP.
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Co cap od mikrotiku neni to levnejsi variabta ;)
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod douby » 4 years ago

S_a_M píše:Co cap od mikrotiku neni to levnejsi variabta ;)
nikdy víc
1 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

S_a_M píše:Co cap od mikrotiku neni to levnejsi variabta ;)


Je levnější, ale mikrotik proste wifiny moc neumí obecně. Tak jak ubnt má lepší AC na ven tak tak je to se vsim. Prezto, ze máme síť na mikrotiku tak ke klientovi bych Tika nikdy nedal... myslím jakou router na doma.
Naposledy upravil(a) CrazyApe dne 07 Aug 2019 13:32, celkem upraveno 1 x.
1 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

choději dobře pokud člověk ví co dělá a umí používat capsmana. Nemáme žádný problém s cAP AC nebo třeba s wAP AC.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

ted jsem dodělali velkou školu (25 AP) vše na hap ac na druhou a všude krásněj signál v duálním režimu......
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

coolerman1
Příspěvky: 326
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod coolerman1 » 4 years ago

okoun píše:ted jsem dodělali velkou školu (25 AP) vše na hap ac na druhou a všude krásněj signál v duálním režimu......


Zdravim , ta predpokladam ,ze riesene cez capsmana
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

správně, bez něj by to tak dobře nechodilo, používáme cap server bez lokal forwardingu aby byly přechody co nejlepší....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 4 years ago

Fuguje vám dobře a automaticky i přechod mezi 5Ghz a 2,4 Ghz ? Na Unifi to fugnuje dobře na tiku se mi toho zatím nepodařilo dosáhnout, ale možná jen špatná konfigurace. Unifi mi přijde jednoduší, modulárnější, lépe vypadá a kvalita wf mi přijde taky lepší, ale možná jen subjektivní pocit.

okoun píše:správně, bez něj by to tak dobře nechodilo, používáme cap server bez lokal forwardingu aby byly přechody co nejlepší....
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

to že to lépe vypadá vůbec nezajímá ty uživatele, naopak caps má více možností nastavení hlavně prostě neřeším nějakou přitroublou kompatilbilitu a jede to s každym mikrotikem.
zkus u té 5GHz rozšířit kanál, někdy to pomůže, většinou si to koncové zařízení myslí že není třeba přepnout na 5G protože nemá větší kapacitu jak 2G
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Nedavno sme dokoncili jednu ubytovnu, 34x Unifi AC lite, k tomu Unifi Switch 750W. V spicke tam maju cca 450 ubytovanych ludi. Realne max pocet pripojenych zariadeni tam bol do 300ks. Bez problemu to funguje uz nejake mesiace. Riadene cez unifi cloud key. Traffic na privode maju do 100Mbit, kazdy user ma nastavenu rychlost 10/2Mbit.
2 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

My máme na 20ks AC lite cca 150-200 klientských zařízení 20/3 shaping na MK a k tomu 300w switch unifi a 200Mbps traffic +- taky bez problému. Řízené cloudkeyem.
1 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 4 years ago

14 poboček multikin po celý ČR, 144 zařízení (kombinace Lite, Mesh, UAP), HotSPot portál, SSID pro zaměstnance přes Radius v oddělené VLANě, průměrně denně kolem 800-2000 uživatelů.
Vše naprosto bez problémů (vyjma toho jednoho něštastnýho firmware)
Server na VMware na virtuálu (CloudKey mi nesmí do baráku).
2 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

sub_zero píše:CloudKey mi nesmí do baráku

Jaký je s ním problém?
0 x