Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Vadný chain na Rocket Prism?

Problematika Ubiquiti hardware.
DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Vadný chain na Rocket Prism?

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

Měnil jsem na vysílači Rocket M5 za Rocket AC Prism. Po výměně jsem si všiml, že se hodnoty signálů na jednolivých chainech příliš rozcházejí. Trochu jsem s tím laboroval a naměřil jsem tyto hodnoty signálů u náhodně vybraného klienta (u ostatních to bylo +- obdobně):

Původní Rocket M5: -50 / -55 dBm
Rocket AC Prism (1.): -47 / -61 dBm
Rocket AC Prism (2.): -47 / -53 dBm

Jak je vidět, když jsem použil jiný kus Prism, tak se signály vrátily do přibližně původních hodnot. Jinak se neměnilo nic - zůstala stejná anténa, stejné pigtaily, stejné nastavení. Ověřoval jsem to několikrát, abych vyloučil špatně dotažený konektor na pigtailu apod. Už se někdo setkal s tím, že by úplně nová Prism měla vadný jeden chain?
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Na jednom mieste sa nam to stalo. Vymena ale nepomohla (Prism za dalsi Prism) Prekvapipo z povodnej freq 5500 na 5700 bol problem vyrieseny...nastastie to je v lokalite kde su v podstate vsetky kanaly volne...
0 x

xrff
Příspěvky: 69
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod xrff » 4 years ago

behem dvou let se nam to stalo asi 3x, pomohla vymena za jiny kus
0 x
--

Filip Rubák
F-site corp s.r.o.
e-mail: xrf(at)f-site.eu
GSM: +420 731 931 043

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

A reklamace v pohode?
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

Gemb píše:Na jednom mieste sa nam to stalo. Vymena ale nepomohla (Prism za dalsi Prism) Prekvapipo z povodnej freq 5500 na 5700 bol problem vyrieseny...nastastie to je v lokalite kde su v podstate vsetky kanaly volne...


Měnit kanály jsem také zkoušel, dokonce i nějaké indoor jsem zkusil, ale žádný rozdíl. Pořád se chainy strašně rozcházely.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

toto se mi děje i na 2,4G prismu nicméně naštěstí na přenosovou rychlost to vliv nemá, je to o 10dB, jen to červeně řve....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
UBNT-Vlad
Příspěvky: 55
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod UBNT-Vlad » 4 years ago

DarkLogic píše:Měnil jsem na vysílači Rocket M5 za Rocket AC Prism. Po výměně jsem si všiml, že se hodnoty signálů na jednolivých chainech příliš rozcházejí. Trochu jsem s tím laboroval a naměřil jsem tyto hodnoty signálů u náhodně vybraného klienta (u ostatních to bylo +- obdobně):

Původní Rocket M5: -50 / -55 dBm
Rocket AC Prism (1.): -47 / -61 dBm
Rocket AC Prism (2.): -47 / -53 dBm

Jak je vidět, když jsem použil jiný kus Prism, tak se signály vrátily do přibližně původních hodnot. Jinak se neměnilo nic - zůstala stejná anténa, stejné pigtaily, stejné nastavení. Ověřoval jsem to několikrát, abych vyloučil špatně dotažený konektor na pigtailu apod. Už se někdo setkal s tím, že by úplně nová Prism měla vadný jeden chain?


To by se stávat nemělo. Zařízení jsou testována na výstupu z továrny, zda mají dostatečnou citlivost pro každý chain. Je možné, že došlo k poškození zařízení elektrostatickým výbojem při instalaci, ale i proti tomu tam je ochrana. Pošlete mi prosím do PM MAC adresu a prodejce, kde jste zařízení koupil. Reklamace by neměla být problem, jestli je vada takhle zřejmá.
0 x