Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Vadné GPS u PrismStation AC

Problematika Ubiquiti hardware.
Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Vadné GPS u PrismStation AC

Příspěvekod Julian » 4 years ago

Ahoj,

pokud uvažujete v budoucnu o využívání tohoto HW v módech využívající integrovaný GPS modul, tak si jej na svých prismstejšnách raději zkontrolujte.
Podle našich zjištění má cca 20% jednotek tento modul vadný = prostě vubec nenajde GPS satelity, případně s natolik špatnou citlivostí, že jen zcela vyjimečně v laboratorních podmínkách.
Tak ať Vám neprojde záruka.

R
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 4 years ago

Ještě upřesním,

jiný HW ten problém nemá = Rocket AC Prism / Rocket AC Prism Gen2 nebo nyní ten LiteAC GPS....
jeden kus byl divný, že trochu GPS viděl v modu AC Mixed, ale v čistém AC již vubec...
vliv verzí fw jsme nezaznamenali
není to tou anténkou, ale díky obecně špatné citlivosti je potřeba si pohrát, kde to prostě má lepší příjem

R
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 4 years ago

U jedné Rocket Prism 5AC jsem si vsiml, ze najednou vubec neni GPS signal. Pritom pri montazi urcite byl a od te doby se nic moc nemenilo, jen se nahral novy FW. Odkdy ale signal neni, netusim. Domnival jsem se, ze spise bude vadna antenka nebo ze nateklo do konektoru, ale zatim jsem to neresil.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Nám na polke prismstation AC tie gpska zdochli... Ale nebudem kvôli tomu vymieňať rádia, lozit po stoziaroch atď len aby som to vyreklamoval. Aj tak to nepoužívame. Na rocketoch prism tiež odchádzajú...
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

Gemb píše:Nám na polke prismstation AC tie gpska zdochli... Ale nebudem kvôli tomu vymieňať rádia, lozit po stoziaroch atď len aby som to vyreklamoval. Aj tak to nepoužívame. Na rocketoch prism tiež odchádzajú...

Bych to vyreklamoval tesne pred koncem zaruky i za cenu vyměny.
1 x