Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

rozdiel medzi ubnt ac

Problematika Ubiquiti hardware.
pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

rozdiel medzi ubnt ac

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

Zdravim
potrebujem na dlhu trasu klienta s ubnt ac a uvauzjem ze aku naj antenu pouzit...
nemoze tam ist jrc 24+rocket ac a ani ziadne pb verzie lebo su dost tazke...
uvazujem bud UBIQUITI LiteBeam 5AC Long Range - 26dBi, airMAX AC, MIMO 2x2, venkovní 5 GHz, 1x Gbit LAN

alebo jeho mladsiu verziu 23 dbi
co pozeram to ta long verzia je rovnaka velka aj tazka ako 23 dbi?

alebo je lepsie pouzit nanobeam ac 19?

ale co som kukal tak ma sirsi lalok a to je na kratsiu vzdialenost a ako bonus je este aj drahsi ako litebeam :D

co myslite co by ste viac odporucili ?
Naposledy upravil(a) pedro4444 dne 15 Mar 2019 08:50, celkem upraveno 1 x.
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 5 years ago

Čím větší vzdálenost, tím větší anténa. Na "dlouhou" vzdálenost stačí "velká" anténa.

Teď vážně - bez informací nelze adekvátně poradit.

- jaká je to vzdálenost
- v jakém prostředí (město, vesnice, pole, rušení, ...???)
- co je od spoje očekáváno? Snad ne 80Mhz kanál a 300Mbit propustnost ...
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

nie staci do 100 Mb a je to 3 km

nanobeami mi pride tak do 1 km
ten new litebeam sa mi najviac asi pozdava ale vazne sa mi nechce verit ze je rovnako velky ako jeho mladsi brat?

uz mate niekto s tou 27 nejaku skusenost?

pb 500 je moc velky to neprichadza do uvahy takze jedine mi ten litebeam vychadza
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Riesis tu hovno...2x PBE 400 AC alebo PBE ISO AC a dovidenia na 3km. Litebeam longrange je dajaka novinka a co pozeram tu konstrukciu a cenu tak to nema moc vyznam proti PBE400AC ktora je ovela pevnejsia.
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 5 years ago

Na 3km a 100Mbit rozhodně PowerBeam 400. Pokud to není někde na samotě, tak ISO verzi ...

Litebeam LR je s cenou mimo v porovnání s PBE.
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

pb je moc tazke to tam nemoze ist
preto jedine ako napisal bud litebeam alebo nanobeam len s tym new litebeamom nemam skusenosti ci je vzne taky velky ako 23 tak preto som dal tuto debatu ak uz ho nahodou niekto drzal v ruke...
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

pedro4444 píše:pb je moc tazke to tam nemoze ist
preto jedine ako napisal bud litebeam alebo nanobeam len s tym new litebeamom nemam skusenosti ci je vzne taky velky ako 23 tak preto som dal tuto debatu ak uz ho nahodou niekto drzal v ruke...

Moc tazke ? A na com to bude namontovane? Na sparatku? Rozdiel medzi vahou LBE a PBE je zanedbatelny. Ked ti vadi vaha tak akoze kvoli drziaku ? Ak mas slaby drziak stejne ti ho utrhne vo vetre....pri tych antenach nieje podstatna vaha ale naveterna plocha.
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 5 years ago

pedro4444 píše:pb je moc tazke to tam nemoze ist
preto jedine ako napisal bud litebeam alebo nanobeam len s tym new litebeamom nemam skusenosti ci je vzne taky velky ako 23 tak preto som dal tuto debatu ak uz ho nahodou niekto drzal v ruke...


Co tam je za držák, že neunese ani váhu PB? Pokud je tak slabej, tak se litebeam ve větru bude kývat a stejně to nepojede a po prvním větším větru ti uletí k sousedovi.

Chtít "jenom" 100Mbit na 3km a odmítat parabolu. To je jak chtít po fábii, aby jela 300Km/h.
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

je to taka zvlastna pripajacka... majtel nas pan ako sa vravi... nechce ziadnu konzolu a dovolil nam antenu dat len na okno co ma hore na dome a tam ma privarene mreze cez okno...
neviem ci si to viete predstavit.. roxor tenky privareny a na to to chce prichytit bude to asi 6 roxor...

doteraz tam bol sextant nebol ziadny problem ale potrebuje vacsiu rychlsot tak uvazujeme tam prejst na ubnt a hodit tam s takym podobnym uchytom bud ten nanobeam alebo ten litebeam...

na ten tenky roxor je bez sance abysom dal pb a akeby aj dal prvy vietor mu to z toho zvaru urve....

ten litebeam mam sa da uchytit na drziaku a potom by sa este zdrhovacimu paskami uchytil okolo celej antene ku dalsiemu roxory lebo to smerovanie presne vychadza ze tu antenu akurat opred o to okno a smeruje to dobre... len vazne ak teda je litebeam long rovnako velku tak nic lepsie tam nevymyslim a pojde tam veru ten....
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Ale litebeam long verzia ti nic nepomoze. Ved si pozri aky to ma mount....uplne smiesne americky retardovany. 26dBi antenu montovat na 3 vodovodne pasky je vysmech technologie ked tu mame PBE a ine vacsie anteny ktore pouzivaju uz roky zraloka.Ked majitel nechce konzolu tak nic nebude. Proste nieco za nieco. Palit na 3km s dajakym nanobeamom 16 resp 19 dbi je na hlavu...ved je to vsesmer...to je asi tak ako keby pripajam velku fabriku bezdrotovo FDD radiom a povedia si, ze max 30cm antena a nesmie sa vrtat ani nic...no ides mi do pic....bud to spravim normalne alebo nic.
0 x

korbic
Příspěvky: 59
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod korbic » 5 years ago

Jen ohledně velikostí LBE-5AC-Gen2 a LBE-5AC-LR pozor, nejsou stejně velké.
LBE-5AC-Gen2 23dBi - 358 x 271.95 x 272.5 mm 0.98 kg
LBE-5AC-LR 26 dBi - 512.5 x 385.75 x 258.3 mm 1.735 kg

V porovnání s PBE-5AC-400 už rozdíl v hmotnosti není:
PBE-5AC-400 25 dBi - 420 x 420 x 275 mm 1.753 kg

Více tady:
https://dl.ubnt.com/datasheets/LiteBeam ... en2_DS.pdf
https://dl.ubnt.com/datasheets/PowerBea ... 5ac_DS.pdf

Jinak tu LR vyzkoušenou nemáme, doporučuju PBE-5AC-400 nebo 500, ideálně ISO.
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

vidis ved preto som napisal a sa mi to nezdalo zeby to vazne malo byt rovnake...

opat na i4wifi maju zle udaje nic nove:
https://www.i4wifi.cz/Ubiquiti-NS-Bulle ... m=litebeam


no tak to 50 to kde veru neprichadza do uvahy to skusim radsej presne ako pisete poweriso 300 ac tam nejako dostat... uvidime ako si poradim...

pretoze litebeam 23 ma 1 kg a pb iso 300mm 2,5 kg a naveterna plocha mi pride rovnaka...


gemb viem o com hovoris ale vravim to dostanem odpoved tak mi to nechajte teraz ako to je a s tym sextantom doteraz ziadny problem av pohode do 20 mb mu to islo bez problemov... a chceli sme predat len tu narazame na problem....
skusim to iso tam nejako uchytit aby som to na ten uchyt dostal dam tam nejaky medzi kus nech ten roxor je hrubsi tym bude drziak pripevneny a celkovy tanier sa pokusim spravit tiez nejaky drziak o druhy roxor a tym to bude mat dva pevne body kde bude drziak pripevneny a tanier o dalsi roxor take by to nejaky ten vietor aj mohol vydrzat.... uvidim

kazdopadne dakujem za vase postrehy a viem ze ten lt nema vyznam ani kupovat...
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Fyziku neoklames. Vyssi zisk = vacsia antena fyzicky. Takze ten LR LBE je tak velky ako PBE 500 co je pochopitelne...az na to uchytenie. PBE 300 ISO je fajn ale nevyraba sa uz..max dopredaj.
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

Gemb píše:Fyziku neoklames. Vyssi zisk = vacsia antena fyzicky. Takze ten LR LBE je tak velky ako PBE 500 co je pochopitelne...az na to uchytenie. PBE 300 ISO je fajn ale nevyraba sa uz..max dopredaj.


no to bola skoda ze tuto verziu zrusili bola to idealna antena na slabsie miesta :) 400 je predsa uz len vacsia a vie to spravit rozdiel...
0 x

m4rkus
Příspěvky: 27
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod m4rkus » 5 years ago

Spoji se PowerBeam 5 AC 500 ISO s mikrotikem RB911G-5HPacD? Nez bych prehodil druhou stranu spoje.. Diky za info
0 x