Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Rozdíly edgeswitch lite vs unifi switch

Problematika Ubiquiti hardware.
radekpaos
Příspěvky: 166
Registrován: 12 years ago

Rozdíly edgeswitch lite vs unifi switch

Příspěvekod radekpaos » 5 years ago

Hezký den všem,
chci se zeptat zkušenějších, začínám koukat po produktech ubnt a přes nějaké letmé studium jsem zatím moc nepochopil zásadní rozdíly mezi edgeswitch lite vs unifi switch. CO jsem našel na zahraničních diskusích, tak hardwarově by to měly být srovnatelné stroje (pokud vezmu srovnatelné modely), edge má prý složitější nastavování přes web browser. Jak to je? Obecně bych při rovnosti HW upřednostnil řešení, kteér mi umožní více a podrobnější konfiguraci (na obtížnosti mi moc nezáleží).

Díky.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Ano HW je rovnaky, len je ina farba...edgeswitch je managed switch a nastavuje sa vsetko cez web. Unifi switch sa nenastavuje cez web ale musis si ho adoptovat do unifi kontroleru a potom sa stym da daco robit. Bez nastavovania je ten unifi switch normalnym switchom s POE. Ak zapojis daco co ma at/af napajanie automaticky pusti stavu. 24V sa musi zapinat rucne.
0 x

radekpaos
Příspěvky: 166
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod radekpaos » 5 years ago

a z pohledu možností nastavení jsou zcela totožné? jak říkám, nejde mi o obtížnost.
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 5 years ago

radekpaos píše:a z pohledu možností nastavení jsou zcela totožné? jak říkám, nejde mi o obtížnost.


Pro unfii switch je potřeba controller. Pokud na tom nebudou unifi AP, tak bych šel do edgeswitche - abych nemusel řešit controller.
0 x

radekpaos
Příspěvky: 166
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod radekpaos » 5 years ago

AP tam nebudou. Jen jsem hračička a nechci se ochudit o nějaké možnosti.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

radekpaos píše:AP tam nebudou. Jen jsem hračička a nechci se ochudit o nějaké možnosti.

tak si kup edgeswitch. unifi je proste k unifi nic viac.
0 x

radekpaos
Příspěvky: 166
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod radekpaos » 5 years ago

dík, už se těším, až se s tím začnu seznamovat
0 x