Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Unifi AP AC LR

Problematika Ubiquiti hardware.
petinek77
Příspěvky: 10
Registrován: 5 years ago

Unifi AP AC LR

Příspěvekod petinek77 » 5 years ago

Zdravím,...

Chcem vás poprosiť o radu. Do rodinného domu chcem inštalovať 2x Unifi AP AC LR, 1x UniFi AP AC-Mesh Outdoor, ďalej bude použitá 8 x LAN.
Internetové pripojenie mám od miestneho poskytovateľa cez wifi, čiže anténa by mala zvládať funkciu routeru.
Moja otázka je, použiť router a switch a aký alebo niečo takéto Mikrotik CRS125?

Ďakujem
0 x

davecv
Příspěvky: 103
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod davecv » 5 years ago

petinek77 píše:Zdravím,...

Chcem vás poprosiť o radu. Do rodinného domu chcem inštalovať 2x Unifi AP AC LR, 1x UniFi AP AC-Mesh Outdoor, ďalej bude použitá 8 x LAN.
Internetové pripojenie mám od miestneho poskytovateľa cez wifi, čiže anténa by mala zvládať funkciu routeru.
Moja otázka je, použiť router a switch a aký alebo niečo takéto Mikrotik CRS125?


Ďakujem


Na Mikrotik se vykašli a dej tam klasický switch s aktivním Poe na napájení Unifi popr. controlleru.
0 x

petinek77
Příspěvky: 10
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod petinek77 » 5 years ago

davecv píše:
petinek77 píše:Zdravím,...

Chcem vás poprosiť o radu. Do rodinného domu chcem inštalovať 2x Unifi AP AC LR, 1x UniFi AP AC-Mesh Outdoor, ďalej bude použitá 8 x LAN.
Internetové pripojenie mám od miestneho poskytovateľa cez wifi, čiže anténa by mala zvládať funkciu routeru.
Moja otázka je, použiť router a switch a aký alebo niečo takéto Mikrotik CRS125?


Ďakujem


Na Mikrotik se vykašli a dej tam klasický switch s aktivním Poe na napájení Unifi popr. controlleru.


Tak odporúčaš ísť cestou napr unifi switch US-16-150, poprípade použiť iného výrobcu.
0 x

hlavva
Příspěvky: 115
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod hlavva » 5 years ago

Tohle jsem řešil loňský březen a nakonec jsem dal vše unifi - switch + router+cloud key
0 x

petinek77
Příspěvky: 10
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod petinek77 » 5 years ago

hlavva píše:Tohle jsem řešil loňský březen a nakonec jsem dal vše unifi - switch + router+cloud key


Možem poprosiť o presnu konfiguraciu toho čo máš?
0 x

hlavva
Příspěvky: 115
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod hlavva » 5 years ago

Teď mám
UniFi Security Gateway
UBIQUITI UniFi Cloud Key
UBIQUITI UniFi Switch - 24x Gbit LAN
UBIQUITI UniFi AC PRO
2x UBIQUITI UniFi AC In-Wall 1167 Mbps
2 x

davecv
Příspěvky: 103
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod davecv » 5 years ago

hlavva píše:Teď mám
UniFi Security Gateway
UBIQUITI UniFi Cloud Key
UBIQUITI UniFi Switch - 24x Gbit LAN
UBIQUITI UniFi AC PRO
2x UBIQUITI UniFi AC In-Wall 1167 Mbps


Proč Security Gateway ?
0 x

hlavva
Příspěvky: 115
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod hlavva » 5 years ago

Tuším že je to nejlevnější router do systému unifi.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Kup si novinky od Tplinku ako je EAP 225, omada controller, poe switch tiez od tplinku a na GW si daj kludne mikrotik router, bud 750Gr3 alebo RB3011. Vide ta to zlomok penazi nez tie unifi srandy a efekt ten isty ak nie lepsi.
0 x

petinek77
Příspěvky: 10
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod petinek77 » 5 years ago

Tak tie EAP 225 nie su až tak velmi cenovo rozdielne, ale pri switch a router bude cena určite vyrazne nižšia.
Ale tu cenu až tak velmi neriešim, skor mi ide o to aby to bolo funkčne a v podstate som o tom po prvom nastaveni nevedel.
0 x

petinek77
Příspěvky: 10
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod petinek77 » 5 years ago

hlavva

A ko si spokojny s In-Wall v porovnaní s Unifi AC, čo sa tyká prenosových rychlostí a pokrytia? Wall ma asi menšie pokrytie, ale to by sa dalo riešiť 2 Wall jednotkami a 1x outdoor AC mesh. Pri použiti In-Wall výhoda úspora miesta na switch.
Ten Gateway je router, ktory ale zvažujem že vynechám, nakolko antena od poskytovatela tuto ulohu plni.
Naposledy upravil(a) petinek77 dne 26 Jan 2019 08:44, celkem upraveno 1 x.
0 x

davecv
Příspěvky: 103
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod davecv » 5 years ago

Gemb píše:Kup si novinky od Tplinku ako je EAP 225, omada controller, poe switch tiez od tplinku a na GW si daj kludne mikrotik router, bud 750Gr3 alebo RB3011. Vide ta to zlomok penazi nez tie unifi srandy a efekt ten isty ak nie lepsi.


Ať si to koupi TP-Link, tak za půl roku.. řekl bych, že to není celkem špatný produkt. Doma jsem sundal AC-LR a dal na test EAP-225 a hardware controller. 1. vec co mě maximálně vytočila je to, ze nejdou připojení klienty pojmenovat nebo udělat k nim poznámku (support mi odepsat, že se třeba mobilní telefon mám přejmenovat v jeho nastavení, aby se nezobrazovalo jen třeba android.xxx - tuhle odpověď mohl napsat jen dement, jak mám třeba donutit někoho v práci, aby si přejmenoval svůj telefon. 2. hardware je uzamčení na EU, takže nelze změnit country a vytáhnout z nej větší vysílací výkon.
Běží u mě cca týden, tak uvidíme na co další přijdu.
0 x

hlavva
Příspěvky: 115
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod hlavva » 5 years ago

petinek77 píše:hlavva

A ko si spokojny s In-Wall v porovnaní s Unifi AC, čo sa tyká prenosových rychlostí a pokrytia? Wall ma asi menšie pokrytie, ale to by sa dalo riešiť 2 Wall jednotkami a 1x outdoor AC mesh. Pri použiti In-Wall výhoda úspora miesta na switch.
Ten Gateway je router, ktory ale zvažujem že vynechám, nakolko antena od poskytovatela tuto ulohu plni.


No co koukám, jak často jsou tam jednotlivé zařízení na in wall připojené, tak bych jenom dvě ty jednotky nedal. Ale to záleží jaký je to prostor, to je třeba vyzkoušet.
0 x

petinek77
Příspěvky: 10
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod petinek77 » 5 years ago

hlavva píše:
petinek77 píše:hlavva

A ko si spokojny s In-Wall v porovnaní s Unifi AC, čo sa tyká prenosových rychlostí a pokrytia? Wall ma asi menšie pokrytie, ale to by sa dalo riešiť 2 Wall jednotkami a 1x outdoor AC mesh. Pri použiti In-Wall výhoda úspora miesta na switch.
Ten Gateway je router, ktory ale zvažujem že vynechám, nakolko antena od poskytovatela tuto ulohu plni.


No co koukám, jak často jsou tam jednotlivé zařízení na in wall připojené, tak bych jenom dvě ty jednotky nedal. Ale to záleží jaký je to prostor, to je třeba vyzkoušet.


Priestor je 100 m2 rodinny dom. Obsluhovať budu 5 wifi klientov.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

davecv píše:
Gemb píše:Kup si novinky od Tplinku ako je EAP 225, omada controller, poe switch tiez od tplinku a na GW si daj kludne mikrotik router, bud 750Gr3 alebo RB3011. Vide ta to zlomok penazi nez tie unifi srandy a efekt ten isty ak nie lepsi.


Ať si to koupi TP-Link, tak za půl roku.. řekl bych, že to není celkem špatný produkt. Doma jsem sundal AC-LR a dal na test EAP-225 a hardware controller. 1. vec co mě maximálně vytočila je to, ze nejdou připojení klienty pojmenovat nebo udělat k nim poznámku (support mi odepsat, že se třeba mobilní telefon mám přejmenovat v jeho nastavení, aby se nezobrazovalo jen třeba android.xxx - tuhle odpověď mohl napsat jen dement, jak mám třeba donutit někoho v práci, aby si přejmenoval svůj telefon. 2. hardware je uzamčení na EU, takže nelze změnit country a vytáhnout z nej větší vysílací výkon.
Běží u mě cca týden, tak uvidíme na co další přijdu.

A co ma pomoc vysielaci vykon akoze ? Stale nechapes, ze ked bude APcko hulit 30dBm tak to nic nepomoze, pretoze telefon viac ako 12dBm nebude hulit zpat? Signal na telefone bude ukazovat super ale nepojde to....uzamknutie na EU je len dobre...potom su tie 2.4ky niekde totalne zasrate...
0 x