Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Jaký datový kabel pro kamery UBNT

Problematika Ubiquiti hardware.
radekpaos
Příspěvky: 166
Registrován: 12 years ago

Jaký datový kabel pro kamery UBNT

Příspěvekod radekpaos » 5 years ago

Ahoj,
potřebuji zapojit cca 2 až 3 venkovní kamery, vzdálenost po střeše do cca 10 metrů. Koukal jsem, že je k dispozici speciální kabel Tough Cable TC-Carrier Kabel SFTP, ale metráž k sehnání nevidím a ani kusově nejsou k dispozici konektory. Takže výsledná instalace by se dost podražila. Chci se proto zeptat, s čím máte nejlepší zkušenosti v případě alternativy? Stačí cat5e, ochrana bude přímo z rozvodu elektrické sítě (připojení trojkolíkem, soustava je třívodičová, nemám v plánu zemnit konec na kemeře, napájení poe - adaptér UBNT). Díky, zatím jsem toto venku neřešil.
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 5 years ago

Venkovni FTP Solarix, doufám že tady zase bude diskuze na 5 stránek kvuli káblu.
0 x

radekpaos
Příspěvky: 166
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod radekpaos » 5 years ago

já doufám, že nebude. Dík. Mimochodem, předpokládám správně, že od PoE adaptéru k uvnitř umístěnému switchi již stačí nestíněné UTP nebo se pletu?
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Kup si jakýkoliv venkovní FTP kabel (UBNT, Solarix, Datacom atd.) a k tomu stíněné konektory. Na netu koupíš i metráž, ale nebude to nejlevnější už kvůli poštovnému. Případně se obrať na wifi ISP z tvého okolí a požádej je o kabel. Ve výsledku tě to vyjde nejlevněji.

Stíněný kabel potřebuješ mezi PoE a kamerou.
0 x

radekpaos
Příspěvky: 166
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod radekpaos » 5 years ago

dík.
0 x