Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Volání v zahraníčí z ČR

Problematika Ubiquiti hardware.
Zsir
Příspěvky: 80
Registrován: 9 years ago

Volání v zahraníčí z ČR

Příspěvekod Zsir » 5 years ago

Ahoj,

Dostal jsem od známého dotaz:

Má firmu a jelikož je nedostatek lidi, tak sem vozí lidi z Řecka. Má takovou myšlenku.

Koupil by si neomezený tarif v Řecku. V řecku by si připojil krabičku k Internetu. V ČR by si (asi přes PC) přes tu krabičku vytáčel čísla a nemusel platit tuzemským operátorům. Toplogie v příloze.

Je to reálné ?

Mě spíš napadlo: Mít VoIP zaplaceno neomezený volání. Mít 2x PC. Udělat RDP a přes VoIP software si vše nastavit a vytáčet si to přes RDP. Ale to je trošku komplikovanější.
Přílohy
toplogoie.png
toplogoie.png (115.51 KiB) Zobrazeno 4445 x
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 5 years ago

Nápad by ušel.
Řešení blbost.
Nemuzes prez rdp provozovat voip. Na to není rdp.
Zřídit si voip z řecká provozovat eventuelne tady, max vpn do řecká.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 5 years ago

Jak píše Cheprer. Ať si zřídí VoiP ústřednu, může i pronajmout hotové řešení. Všechna čísla která budou registrovaná na ústředně pojedou mezi sebou zadarmo, když už bude volat do zahraničí tak jsou to desetníky. Koruny jsou to jen do mobilních sítí.
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 5 years ago

Nechapu presne o co jde.
Ale kdyz od cervna uz neni roaming a za sluzby v eu se plati tak jako bych byl ve sve zemi, tak nechapu proc neco resit.

Si koupi vodafone s neomezenym tarifem a vola si do cech z recka jako by byl tady preci.

Takze to bude fungovat i obracene. S reckou kartou v z ceska bude volat do recka jaky by byl tam.
0 x

Zsir
Příspěvky: 80
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Zsir » 5 years ago

Nemůže platit koruny za minutu. To by ho pak stálo třeba 5000 měsíčně. Většinou to bude na mobil lidem co má zaregistrovaný, že mají zajem o práci.
Má firmu na brigády, takže jak rozesílá SMS na nabídky práce, tak ho dala velká trojka do blacklistu.
Takže potřebuje mít tarif ideál přímo v Řecku. Do jiné země volat nebude.

Takže jeslti chápu, tak by měl mohlo fungovat řešení:

Mít v ČR telefon/PC a přes VPN se propojím do řecka a tam bude VoIP gateway, která bude nastavena na příslušného poskytovatele. Pokud by to mělo byt komplexnější na více zařízení, tak asi VoIP ústřednu?
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 5 years ago

Tak muze mit reckej neomezenej tarif (pokud maji) a z Cech s tou kartou bude volat zadarmo jako by byl v recku.
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 5 years ago

A co treba pouzit Skype? Ten pokud vim umi volat i na klasicka tel. cisla do ruznych zemi (za nejaky poplatek).
Naposledy upravil(a) DarkLogic dne 18 Nov 2018 21:56, celkem upraveno 1 x.
0 x

Zsir
Příspěvky: 80
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Zsir » 5 years ago

Já si myslim, že by na to operátor zachvilku přišel...Ale proč to nezkusit že, je to nejjednodušší řešení. Když ho bloknou, tak se pak realizuje VoIP přes VPN
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 5 years ago

S tim roamingem to neni tak jednoduche. Pravidla nastavena EU jasne rikaji podminky, za jakych uz operator zakaznikovi nemusi nabizet stejne sluzby jako ve sve zemi, resp. kdy mu muze zacit uctovat vyssi poplatky. Takze pokud tento clovek vola fakt hodne, tak by mohl za chvili koukat, co mu nakonec prijde na uctu od operatora.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

je to tak, je to primárně dělaný pro turisty a dovolený v zahraničí. Ne na nonstop používání.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Dá se koupit SIP/GSM gateway (hotová krabička), dá se něco takového vyrobit s Rapberry a správného USB GPRS modemu, možností je spoousta. Já osobně bych jim volal přes Odorik za cca 1kč/min. Je to 60kč za hodinu hovoru, naprostý zlomek ceny práce toho člověka, který telefonuje, tak mi přijde zbytečné to řešit.
Každé řešení s krabičkou bude stát řádově (deseti)tisíce, bude mít omezenou spolehlivost, bude muset ležet někde v Řecku kde bude potřebovat spolehlivý internet možná s veřejnou adresou... Nic z toho není zadarmo.
1 x

Uživatelský avatar
Fang
Příspěvky: 109
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fang » 5 years ago

Do zemí kam se nejčastěji volá se třeba do pobočky firmy umístní PBX s napojeným místním SIP trunkem. V privátní síti firmy/korporátu se pak routing hovorů nastaví tak aby se pro danou cílovou předvolbu země nejdříve hovor nasměroval na příslušnou PBX v zahraničí a odtamtud jde pak hovor "ven" do veřejné telefonní sítě. Není to žádná magie, otázka jestli při dnešních cenách VoIP hovorů má investice do PBX vůbec nějakou návratnost. U malých firem asi moc ne.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

A nebo prostě najít nějaký levný Řecký VoIP, který bude funkční i z ČR. Našel jsem třeba něco kde je 1500 minut za 13e. Místní zkušení ale určitě budou vědět i o lepších nabídkách.
0 x

tark
Příspěvky: 28
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod tark » 5 years ago

Jak psal Rasf. Odorik.cz, volání na řecký mobil stojí 1 Kč/min, tarifikace 1+1 (platí se jen za sekundy, ne za započatou minutu). Pokud potřebuje, aby se tam zobrazovalo jiné než české číslo, Odorik umí nastavit CLIP cizího čísla (tzn. sám mám nastavené, že když volám z VoIP, odchozí identifikace vypadá jako můj soukromý roaming).

Pokud by chtěl řecké číslo, tuším že jsou schopní to zrealizovat taky. Nejjednodušší, nejrychlejší. Dlouhodobě je mám vyzkoušené, běží mi na firmě už pár let a nevím o nich... http://www.odorik.cz/w/zahranicni_telefonni_cisla
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Před mnoha a mnoha lety jsem známému, co hodně jezdí po světě nastavil Cisco/Sipuru, takový ten mrňavý model, snad menší, než krabička cigaret. Dodnes s ní jezdí po světě a telefonuje. Zdarma. Sestra v LA používá stejný systém již roky. Syn na Slovensku to stejné. V čem je konkrétní problém? mpcz, 1.dec.2018
0 x