Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Powerbeam M2 400 a napajeni

Problematika Ubiquiti hardware.
joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Powerbeam M2 400 a napajeni

Příspěvekod joker » 5 years ago

Chci se zeptat, mam v UTP 56V a to se obavam ze Powerbeam M2 400 asi nezvladne (casem shori regulator tipuju)...

Slo by nejak snizit napeti (rezistorem nebo jak byste to udelali) abych nemusel pridavat dalsi 230VAC/24VDC?

Diky za tipy.
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 5 years ago

Ubnt prodávalo přímo mezikus na snížení napájení z 48V na 24v. Pohledej, je to origo venkovní kousek
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 5 years ago

Tak jsem hledal a primo od UBNT jsem to nenasel.

Nasel jsem jen na eBay Step down na 12V https://tinyurl.com/StepDown12V co myslite?

Btw na druhe strane to budu krmit solarem, meril nekdo prikon PB M2 400, kolik si cucne (odhaduju 2-3W) a jak bych mel dimenzovat solar? Bude stacit 40Watt? Nebo i 20 W by stacil?
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

joker píše:Tak jsem hledal a primo od UBNT jsem to nenasel.

A hledal jsi NA UBNT? https://www.ubnt.com/accessories/instan ... -adapters/
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 5 years ago

Ktery z nich?

Myslel jsem ze M2 400 nema 802.11af, kdyz ma jenom 10/100 Mbit LAN.
0 x

puchnar
Příspěvky: 134
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod puchnar » 5 years ago

no však na výstupu je 18/24V ne? vstup je 802.11.... A který z nich? vyber si :) outdoor jsou jen dva a jeden z nich je gigabitový :D
Jinak varianta výstupu 18V nebo 24V je ti jedno fungovat bude oboje :)
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 5 years ago

Jo tak, ja mam 56V DC, plus a minus a nemam 802.11af switch a potrebuji tim nakrmit Powerbeam M2 400

Pokud to chapu dobre, tak tyhle konvertory vyzaduji 802.11af napajeni 48V
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

802.11af je limitováno na 57 V.
802.11af napájené zařízení má zjednodušeně v sobě jen "odpůrky", co zdroji napoví, že je lze napájet.
Čili pokud napájecí zdroj dodrží polaritu a voltáž, nemusí dodržovat normu 802.11af. Prostě to tam pustí a nic nezjišťuje.

Obráceně to nefunguje. Switch který umí pouštět napájení podle 802.11af se nezapne, pokud napájené zařízení tuto normu nepodporuje.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

puchnar
Příspěvky: 134
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod puchnar » 5 years ago

přes konvertor od UBNT to bude fungovat protože to 802.11af ti pouze říká že v tom konvertoru je "elektronika" která řekne switchi která 802.11 tké podporuje, že může zapnout napájení na tom portu. v tvém případě je napětí natvrdo tudíž se norma nevyužije ake bude to fungovat :)
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 5 years ago

Diky a kolik ten ubnt konvertor stoji? Aby nevyslo levnji pripojit druhy zdroj?

Puvodne jsem zvazoval neco za par korun jako Step down z Vyssiho napeti na 12V https://tinyurl.com/StepDown12V na ebay to stoji koruny i s postovnym a pisou o nekolika amperach, ten PB M2 400 bere dle datasheetu max. 6W (realne kolik, 3W?)
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

třiceti korunám se konkuruje dost špatně ... dělej jak myslíš, možností je víc.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

puchnar
Příspěvky: 134
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod puchnar » 5 years ago

přesně tk, dělej jak myslíš. Podotýkám, že si klidně vyzkoušej step down z Číny ale bacha na lazení občas se to rozkmitá a napětí pak vyletí klidně výš než je napájecí :D
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 5 years ago

Tak od toho je diskuse, nahlednout vsechny aspekty... ten obycejny usmernovat se asi bude dost zahrivat, chtelo by to asi civku...

Primarnim ucelem bylo usetrit trochu kabelaze a elektriky (dva zdroje je podle me vice odberu nez jeden kvalitni zdroj s vyssi ucinnosti), ale s levnym usmernovacem anebo drahym UBNT (zatim nevim kolik stoji?) to asi postrada smysl ;-( diky za kazdy nazor
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 5 years ago

Cena toho levnejsiho poe originalniho injektoru je: https://www.google.com/search?q=INS-8023AF-I+cena

Ehm tedy asi kvuli uspore spotreby elektriny to nema cenu - co myslite? Efektivnejsi bude vrazit tam dalsi zdroj, bude to na pude tak uz je to jedno, riziko poruchy bude vicemene stejne...
0 x