Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nefunkční spoje

Problematika Ubiquiti hardware.
vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Nefunkční spoje

Příspěvekod vojtasan » 5 years ago

Zdravím,začli se mi sr*t UBNT spoje.Mam Spoj PowerBeam M5 300.Vzdálenost cca 200m.Druhý je AirGrid 23 na cca 400m.Každý v jiné lokalitě..Začli zlobit.Přes Wifi jsou spojené,ale data neprojdou.Je jedno,na jaké frekvenci,nebo jaký má firmware.Pomuže jen reboot.Co s tím zas je?Naštěstí jsou to moje poslední UBNT a do konce roku půjdou smykem,ale i tak..Co s tím?
Dík za případné reakce.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Mě tohle i ty nejstarší UBNT zařízení dělají tehdy, pokud jsou na obou stranách různé verze AirOS, nebo pokud jedno z těch zařízení začíná jít do p*dele.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

nechtej
Příspěvky: 129
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod nechtej » 5 years ago

na pár místech jsem to taky pozoroval, všechno zařízení s uptimem více než 60 dní a jen M5 zařízení. Normálně taková situace nenastane (aktualizace FW je častější a tím i restart). Možná problém s pamětí.
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

Vojto v jaky je mas konfiguraci?
0 x

vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod vojtasan » 5 years ago

Dík za poznatky.Vše co říkáte odpovídá..Tome,konfig asi klasika.Do bridge,Airmax zapnutý,výkon regulovaný,FW poslední..
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

bridge a klienta mas jak?
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 5 years ago

občas se spoje v bridgi rozhodnou, že chtějí ještě zapnout WDS, byť předtím bez této volby jely.
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 5 years ago

A nepomuze nastavit ping watchdog?
0 x

vojtasan
Příspěvky: 96
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod vojtasan » 5 years ago

Jo,watchdog to řeší,ale příčina stále neznámá.
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 5 years ago

Pricina muze byt cokoliv, muzes pokud chces a mas dost casu a sily, zacit diagnostikou (vymenovat postupne kabely, zdroje, instalovat upsku, nasledne vymenit jednu krabicku, pak druhou)...
0 x