Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nanostation Loco M2 - pomalý internet přes něj

Problematika Ubiquiti hardware.
the_miracle
Příspěvky: 11
Registrován: 5 years ago

Nanostation Loco M2 - pomalý internet přes něj

Příspěvekod the_miracle » 5 years ago

Mám Nanostation Loco M2 s aktuálním firmware jako AP v bridge módu (připojeno ethernetem přímo na port modemu, ve stejné síti, jako je modem s pevnou IP adresou). Na něj mám jako klienta připojené to samé Loco M2 (taktéž v rámci jedné sítě), za kterým je přes wan port připojen router za kterým jsem s počítačem (signál mezi AP je velmi dobrý, přímá viditelnost cca 100 m). Stává se, že internet je šíleně pomalý. Pokud testuji, zjišťuji, že pingy jsou přes 500 ms s občasným výpadkem a to jak na koncovém PC, tak pokud dělám ping diagnostiku z jednoho i druhého AP (testováno na 8.8.8.8). Přitom pingy na modem (bránu) jsou zcela bez problémů. Pokud AP restartuji, tak to chvíli běží normálně (pingy v řádech 10 ms na 8.8.8.8, ale pak se to zase zhorší). Netuší někdo, čím by to mohlo být? Paměť na AP je pod 40 % a CPU v průměru okolo 10 - 20 %. Díky.
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 5 years ago

Rušení co jiného. Vyhoď to a dej si tam 5Ghz
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 5 years ago

the_miracle píše:Mám Nanostation Loco M2 s aktuálním firmware jako AP v bridge módu (připojeno ethernetem přímo na port modemu, ve stejné síti, jako je modem s pevnou IP adresou). Na něj mám jako klienta připojené to samé Loco M2 (taktéž v rámci jedné sítě), za kterým je přes wan port připojen router za kterým jsem s počítačem (signál mezi AP je velmi dobrý, přímá viditelnost cca 100 m). Stává se, že internet je šíleně pomalý. Pokud testuji, zjišťuji, že pingy jsou přes 500 ms s občasným výpadkem a to jak na koncovém PC, tak pokud dělám ping diagnostiku z jednoho i druhého AP (testováno na 8.8.8.8). Přitom pingy na modem (bránu) jsou zcela bez problémů. Pokud AP restartuji, tak to chvíli běží normálně (pingy v řádech 10 ms na 8.8.8.8, ale pak se to zase zhorší). Netuší někdo, čím by to mohlo být? Paměť na AP je pod 40 % a CPU v průměru okolo 10 - 20 %. Díky.

Definuj "velmi dobrý signál" a jak moc rušení chytáš. Znám lidi, kteří tvrdí, že v centru města je -73 dobrý a pak hodiny laborujou proč jim to nejde.
Nemáš domácí wifi na stejném kanále?
0 x

the_miracle
Příspěvky: 11
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod the_miracle » 5 years ago

Není to ve městě, ale v osadě, kde je celkem asi 15 domů. RX/TX signál -43/41.
Naposledy upravil(a) the_miracle dne 22 Jul 2018 22:15, celkem upraveno 1 x.
0 x

the_miracle
Příspěvky: 11
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod the_miracle » 5 years ago

Spíše je divné, že dokud pingám po LAN, tak je to ok... proto tomu rušení nějak nevěřím. Dopingám na ten modem v pohodě, z klientského AP, počítače i hlavního AP, ale net je špatný.

Pokud pingám z diagnostiky na AP, bere to skutečně ten stav, co jde z AP, nebo do toho nějak mluví můj komp?

Díky
0 x

hlavva
Příspěvky: 115
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod hlavva » 5 years ago

Nastav si ten druhý router jako ap nebo tam dej switch, pravděpodobně budeš mít dva stejné routované ip rozsahy tak se ti to kope...
0 x

the_miracle
Příspěvky: 11
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod the_miracle » 5 years ago

To si nemyslím. Mám modem v podstatě ve výchozím nastavení. Jedním LAN portem je propojen na AP Loco M2. modem má IP 10.0.0.31, AP 10.0.0.1. DHCP na modemu je zapnuté od 10.0.0.200, pokud bych se připojoval přímo na něj kabelem - jinak se nevyužívá. Klientské AP taky Loco M2 má IP 10.0.0.11 a kabelem je k němu připojen router do WAN portu s WAN IP 10.0.0.101. Ten pak funguje jako klasický router a vnitřní IP je 192.168.1.1 s tím, že má standardně puštěné DHCP. Jsem za tímto routerem. Otevřu si webové rozhraní AP 10.0.0.1 a z diagnostiky pingám modem 10.0.0.31. Vše OK. Aby ne, teče to po kabelu. Totéž je v pořádku, pokud pingám modem z klientského AP 10.0.0.11. Pingyjsou logicky o něco vyšší, ale v řádu jednotek. Pokud ale pingám internet 8.8.8.8, je to tragédie. A to i s AP, které je k modemu připojeno kabelem. Vypadá to tedy na problém s konektivitou, ale když se napíchnu přímo na modem, tak to jede normálně. Moc díky.
0 x

Bartolomej89
Příspěvky: 14
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Bartolomej89 » 5 years ago

Ako zisťuješ rušenie? Je potrebné merať na obidvoch stranách spoja. Na každej strane to môže byť zarušené inak a nepravidelne.
0 x

the_miracle
Příspěvky: 11
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod the_miracle » 5 years ago

Rušení je podle mě fakt nesmysl. Říkám, že body po lance pingají v pohodě. Navíc je to úplně mimo. V okolí je pár wifi. Problém je, když jdu na net.
0 x

Bartolomej89
Příspěvky: 14
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Bartolomej89 » 5 years ago

Ak to resetneš, tak to chodí chvílu normálne. To sa mi nezdá na problém s konektivitou. Skôr na niečo na tvojej sieti. Nastavenie, alebo hardware. Tipoval by som na router za klientským AP, ale môže to robiť aj samotný OS pripojený na ten router. Vyskúšaj to isté z normálneho OS na ktorý je možné sa spolahnúť (Linux).
0 x

the_miracle
Příspěvky: 11
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod the_miracle » 5 years ago

Nebudeme v IT diskuzi na úrovni řešit, že za tohle můžou windows, že ne?
Tady to je vidět graficky. 10.0.0.31 je vnitřní adresa modemu.
ping.jpg
ping.jpg (155.87 KiB) Zobrazeno 3977 x
0 x

Bartolomej89
Příspěvky: 14
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Bartolomej89 » 5 years ago

To je na na tvojom rozhodnutí čo a ako chceš riešiť. My ti nič prikazovať nebudeme. U nás sa osvedčilo chodiť k zákazníkom s diegnostickým notebookom, na ktorom beží Linux.
0 x

the_miracle
Příspěvky: 11
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod the_miracle » 5 years ago

Co běží na těch Nanostationech? Ty pingy se projevjí i tam, jak výše píšu. Hele, neříkám, že jsem nějaký expert, ale dělám v IT od malička. Nejsem si jist, jestli nemám někde botu v konfiguraci těch AP, ale operačním systémem to není na 100 %. Zkoušeno na více noteboocích.
0 x

the_miracle
Příspěvky: 11
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod the_miracle » 5 years ago

jinak teď jsem udělal default reset modemu a jedu celkem v pohodě. Zlepšení veliké. Pingy okolo 30 ms.
0 x

Bartolomej89
Příspěvky: 14
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Bartolomej89 » 5 years ago

Vyskúšaj pingovať prvý hop za bránou, len tak cvične, že či to bude rovnaké ako na 8.8.8.8
0 x