Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UBNT M10 upgrade firmware po bouřce

Problematika Ubiquiti hardware.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Re: UBNT M10 upgrade firmware po bouřce

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

KoZLiCeK píše:Ja mam ucetni takze to jde mimo me.ale i tak ho odepisu.je mi jedno jestli 5 nebo 3 roky

No to snad špatně vidím! NIC nejde mimo tebe, údajně majitele. FÚ nepůjde po účetní, na té si nic nevezme. Ta může tak akorát otvírat úředníkům šanony (bez urážky). A protože těch karet HM nemá nikdo tisíce, je velká pravděpodobnost, že si toho všimnou, zvláště proto, že se to dobře a jednoduše kontroluje. Dodanění, pokuta, oprava SP a ZP a co je nejhorší, začnou se pak vrtat i v dalších oblastech, což tě může klidně zdržet a znervózňovat i pár měsíců.
No a když už jsme si vyjasnili, jak to je, ještě k tomu hlavnímu: kolik ušetříš v prvním roce na dani přitom tzv. "odepíši si to z daní". Máš představu? Děkuji. mpcz, 27.5.2018
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

mpcz píše:
KoZLiCeK píše:Ja mam ucetni takze to jde mimo me.ale i tak ho odepisu.je mi jedno jestli 5 nebo 3 roky

No to snad špatně vidím! NIC nejde mimo tebe, údajně majitele. FÚ nepůjde po účetní, na té si nic nevezme. Ta může tak akorát otvírat úředníkům šanony (bez urážky). A protože těch karet HM nemá nikdo tisíce, je velká pravděpodobnost, že si toho všimnou, zvláště proto, že se to dobře a jednoduše kontroluje. Dodanění, pokuta, oprava SP a ZP a co je nejhorší, začnou se pak vrtat i v dalších oblastech, což tě může klidně zdržet a znervózňovat i pár měsíců.
No a když už jsme si vyjasnili, jak to je, ještě k tomu hlavnímu: kolik ušetříš v prvním roce na dani přitom tzv. "odepíši si to z daní". Máš představu? Děkuji. mpcz, 27.5.2018

pochop, ja nepotrebuju hned odepsat cely spoj v 1 roce, ale vzdy ho odepisi cely.to ze neco se odepisuje 1 nebo 3 nebo 5 let je mi sumak.hlavne ze ho dam do nákladu.
treba jako auto.... 1 rok 1/5 ceny auta +DPH odectu. po 5 leteh ho mam odecteny prepisu na manzelku a kupuju dalsi novy.atd. (po 10 letech ho muzu prodat aniz bych musel vracet neco dodanovat).
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

OK, no takový zmatek tedy nechápu, ale to nevadí, moje účetnictví to není. Tak jen pro názornost: v prvním roce dáš do nákladů zhruba 9.000,- Kč, snížení daně za ROK si při 15 proc. sazbě spočítáš už sám. To je ten ekonomický přínos když "nevadí, dám si to do nákladů". Jsem přesvědčen, že sis to představoval trošku jinak. A taky skutečný přínos do rozvahy, jak bude ekonomický spoj za 80k místo M10. mpcz, 27.5.2018
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

KoZLiCeK píše:
mpcz píše:
KoZLiCeK píše:Ja mam ucetni takze to jde mimo me.ale i tak ho odepisu.je mi jedno jestli 5 nebo 3 roky

No to snad špatně vidím! NIC nejde mimo tebe, údajně majitele. FÚ nepůjde po účetní, na té si nic nevezme. Ta může tak akorát otvírat úředníkům šanony (bez urážky). A protože těch karet HM nemá nikdo tisíce, je velká pravděpodobnost, že si toho všimnou, zvláště proto, že se to dobře a jednoduše kontroluje. Dodanění, pokuta, oprava SP a ZP a co je nejhorší, začnou se pak vrtat i v dalších oblastech, což tě může klidně zdržet a znervózňovat i pár měsíců.
No a když už jsme si vyjasnili, jak to je, ještě k tomu hlavnímu: kolik ušetříš v prvním roce na dani přitom tzv. "odepíši si to z daní". Máš představu? Děkuji. mpcz, 27.5.2018

pochop, ja nepotrebuju hned odepsat cely spoj v 1 roce, ale vzdy ho odepisi cely.to ze neco se odepisuje 1 nebo 3 nebo 5 let je mi sumak.hlavne ze ho dam do nákladu.
treba jako auto.... 1 rok 1/5 ceny auta +DPH odectu. po 5 leteh ho mam odecteny prepisu na manzelku a kupuju dalsi novy.atd. (po 10 letech ho muzu prodat aniz bych musel vracet neco dodanovat).


No to teda nevím, nevím, jak s tím prodejem staršího auta v majetku firmy bez zdanění. Ještě se poraď s kolegou ITomB, ať nenarazíš. mpcz, 27.5.2018
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 6 years ago

Navíc když ti bouřka sundá PBM10 tak ho hod do šrotu, polovina ISP zajásá že je další z éteru pryč, máš z toho celodenní výpadek než s tím něco vymyslíš (pokud nemáš servisní PBM10).
Když takhle shoří třeba Summit tak jsem za 2 hodiny zpátky na střeše se servisní jednotkou ze servisního místa, upálenou posílám na servis a velmi pravděpodobně mi ji do 10k opraví.

Když zůstanu u Summitu tak mám např. kolegu, který staré 100MBit QAM10, které vykazují horší parametry a chtěly by výlet do servisu už ani neopravuje, protože pro ně nemá využití...
1 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Zdá se, že tu lidi neumí číst, stále titíž, tak po třetí: kompletní jednotky jsem si nakoupil do zásoby a MÁM jich dostatek. Jsem na místě za pár minut. Co takhle něco, co by řešilo téma, pro jistotu připomínám: UBNT M10 upgrade firmware po bouřce? Děkuji, mpcz, 27.5.2018
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 6 years ago

mpcz píše:to ITomB: aha, už to z tebe leze. Tak se podívej na portál Fin. správy a rozdělení majetku do skupin. Osobně jsem to konzultoval s FŘ, sdělení bylo naprosto jasné. A s kým jsi to konzultoval ty?

Třeba:
Z toho je tedy zřejmé, že podle názoru MF ČR se společná televizní anténa z hlediska ZDP považuje za samostatnou movitou věc a nikoliv za součást budovy, což znamená, že bude odepisována samostatně. V souladu s přílohou č. 1 ZDP jsou antény a parabolické antény všeho druhu zařazeny do druhé odpisové skupiny, položka 2-51, a odepisují se tedy 5 let, nikoliv 4 roky. Doba odpisování 4 roky v současné době není stanovena u žádné odpisové skupiny.

nebo Účinnost od: 1. 1. 2018, Příloha č. 1 k zákonu č. 586/1992 Sb., skupina 2:
odpisy antény.jpg
Ty máš nějakou vyjímku? Já ji chci taky! mpcz, 27.5.2018

Hele maj v tom zmatek ... Drive to bylo zarazeno do 32.20.11 prvni odpisova skupina, jenze to meni jak ponozky ...
Dneska by to mohlo byt:
(1-20) 26.40.44 Přijímací přístroje pro radiotelefonii nebo radiotelegrafii j. n.
Dost mi to nesedi sem:
(2-20) 26.30.40 Antény a parabolické antény všech druhů, jejich díly; díly vysílacích přístrojů rozhlasových nebo televizních a televizních kamer

1. majoritni cena je radiova jednotka. Drive byla primo zminena.
2. jeste v roce 2013
(1-22) 32.20.11 Jen:
- studiová provozní a ovládací zařízení
- přístroje pro bezdrátové přenosy (včetně mobilních telefonů)
Vse ma vychazet z dokumentu KN04 celni spravy. V ZDP je jen maly vycet.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 6 years ago

mpcz píše:Zdá se, že tu lidi neumí číst, stále titíž, tak po třetí: kompletní jednotky jsem si nakoupil do zásoby a MÁM jich dostatek. Jsem na místě za pár minut. Co takhle něco, co by řešilo téma, pro jistotu připomínám: UBNT M10 upgrade firmware po bouřce? Děkuji, mpcz, 27.5.2018


Dobrý, jednotku jsi vyměnil, takže vše běží, klientům vše funguje a ty máš čas řešit, co s "mrtvou" PBM10. V první řadě zkus nahrát firmware pomocí TFTP. Návod lze najít velmi snadno, například tady: https://help.ubnt.com/hc/en-us/articles/204911324-airMAX-How-to-Reset-Your-Device-with-TFTP-Firmware-Recovery. Pokud to nepomůže, tak jednotku reklamuj (je-li v záruce). Není-li v záruce, tak ji otevři. Po mechanické stránce je velmi jednoduchá, prostě odšroubuješ všechny ty šroubky na straně co normálně míří k anténě a sundáš víko, na rozebrání plošňáků z druhé strany šasi taktéž není nic složitého. Jeden plošňák obsahuje CPU, ethernet, napájecí zdroj a tak, vlastní rádio je ten druhý. Pak už jen zkontrolovat, jestli v šasi není nějaký bordel (vlhkost, případně bordel vzniknutý oxidací hliníkového šasi či čehokoliv jiného) a samotné plošňáky, jestli něco není viditelně spálené. Ručně se to nevyrábělo, co není pěkně strojově udělané, stalo se nejspíše až za provozu.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Děkuji, toto všechno už bylo uděláno a zde popsáno. Včetně toho, že jsem slyšel blesk a v tu ránu přišla SMSka o výpadku. Dle mého to vypadá na poškozený chip, jde o to, který. Něco by mohlo napovědět to blikání LEDek na panelu, ale bohužel UBNT neposkytuje ani ty základní informace o HW nebo se ke mě nedostaly. Servis zdá se není žádný. mpcz, 28.5.2018
0 x

zdenekr
Příspěvky: 218
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod zdenekr » 6 years ago

Pokud máš pojistku na přepětí a blesk. Tak to můžeš na ni dát. Ale ono záleží kolik máš spoluúčast. Já mám Allianz a mám 1000Kc spoluúčast. Měl sem Kooperativu na na Racom a tam byla spoluúčast 15000Kc. Dělá se to tak že se zařízení pošle. Na servis a ten pošle zprávy ze je to poškozené přepětím a ještě doklad o koupi a ty potom nahlásís škodu. Pošle zprávu ze servisu a fotky zařízení a potom jen čekáš na peníze na účet u Allianz cca 14 dnů. Zdenekr
1 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Dík, a výše roční pojistky je asi kolik? To musí být uzavřeno na jedno konkrétní zařízení? Nestane se, že po první pojistné události pojistku vypoví? mpcz, 28.5.2018
0 x

zdenekr
Příspěvky: 218
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod zdenekr » 6 years ago

Já mám v té pojistné vše krádež a vandalizmus. Pojistka na blbost a podpeti a přepětí a také blesky. A ročně 4000kc a nemusí být na konkrétní zařízení. A smlouvu neruší při škodě tedy aspoň Allianz.
1 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 6 years ago

mpcz píše:Děkuji, toto všechno už bylo uděláno a zde popsáno. Včetně toho, že jsem slyšel blesk a v tu ránu přišla SMSka o výpadku. Dle mého to vypadá na poškozený chip, jde o to, který. Něco by mohlo napovědět to blikání LEDek na panelu, ale bohužel UBNT neposkytuje ani ty základní informace o HW nebo se ke mě nedostaly. Servis zdá se není žádný. mpcz, 28.5.2018


V tom případě pojišťovna, viz. zdenekr. Pokud pojišťovnu nemáš, je vymalováno. Můžeš zkusit tu jednotku rozebrat a podívat se, jestli není některý z těch čipů poškozený viditelně. Pokud jen nějak problikávají LEDky, může být prostě v hajzlu flash čip (obdélník s nožičkami na obou kratších stranách) nebo CPU/SoC. To leda sehnat na E-bay, osobně bych to celé zabalil a poslal někomu, kdo se zabývá opravami moderní elektroniky (=má vybavení na BGA a umí s ním pracovat), ideálně kdo už v ruce nějakou PBM10 měl. Kdosi takový se relativně nedávno nabízel tady na fóru.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

zdenekr píše:Já mám v té pojistné vše krádež a vandalizmus. Pojistka na blbost a podpeti a přepětí a také blesky. A ročně 4000kc a nemusí být na konkrétní zařízení. A smlouvu neruší při škodě tedy aspoň Allianz.

Dík, ano, to zní dobře. Z doslechu vím, že Al. je na toto dobrá. A co ta spoluúčast? Zkusím se poptat. mpcz, 28.5.2018
0 x

zdenekr
Příspěvky: 218
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod zdenekr » 6 years ago

Spoluúčast funguje tak že podle smlouvy ti pošlou peníze o poníženou částku která je ve smlouvě. Zdenekr
0 x