Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UBNT M10 upgrade firmware po bouřce

Problematika Ubiquiti hardware.
rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Re: UBNT M10 upgrade firmware po bouřce

Příspěvekod rsaf » 6 years ago

Za 100k koupím gigabitový spoj, ten dám na místo kde byla nějaká 360tka, 360tku dám na místo kde byla 155tka a ta 155 mi zbude přesně na takové nasazení. Účetně i morálně je hodnota podobná té M10. Spíše hledám místa kam nasadit ty starší spoje než že bych upgradoval jen proto, abych získal ten starší...
0 x

Uživatelský avatar
cz_ranger
Příspěvky: 180
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cz_ranger » 6 years ago

Ethernet na Pbm10 je 100 ne giga....
1 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

KoZLiCeK píše:
mpcz píše:Bezva, předpokládám, že majitel spoje = firma a všechny její peníze jsou tvoje. V tom případě se doufám dozvím, kolik roků budu provozovat tento spoj řekněme za 80.000,- + DPH se ztrátou, když je na konci připojeno okolo 6 klientů. 5ka není použitelná. Nic dalšího není k dispozici. Děkuji. 27.5.2018

pokud to bude bytovka kde je predpoklad narustu klientu tak proc tam nedat fd spoj i kdyz stoji treba 80kkc.cenu spoje dam jako naklad.take zalezi jake klienty tam mas a jake tarify jim davas.ta m10 je asi u tebe rozumna volba ale pokud nemas nahradni kus tak je to napikacu.

Protože: výměnou spoje ti stávající klienti nepocítí v PRAXI žádnou změnu. Máš představu, jak se změní ekonomická rozvaha tohoto případu, když dám spoj za 80.000,-+DPH do nákladů? Já ano. Odepisovat (účetně) ho budu zhruba tak dlouho, jak budu spoj provozovat ve ztrátě = několik let. Vliv na snížení ztráty minimální. Ve výsledku to znamená, že tam budu jezdit několik let úplně zdarma a to nemluvím i o dalších nákladech i o tom, že se tam pak může objevit ještě někdo jiný a bude to ještě horší.
Nahoře píši, že mám dva náhradní. mpcz, 27.5.2018
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

rsaf píše:Za 100k koupím gigabitový spoj, ten dám na místo kde byla nějaká 360tka, 360tku dám na místo kde byla 155tka a ta 155 mi zbude přesně na takové nasazení. Účetně i morálně je hodnota podobná té M10. Spíše hledám místa kam nasadit ty starší spoje než že bych upgradoval jen proto, abych získal ten starší...

No skoro jako ta o kohoutkovi a slepičce. Jen s tím rozdílem, že to řešení je v tomto případě neprůchodné už na první pohled. Klientům to NIC nevyřeší, žádná takový spoj na posun nemám a navíc budu trnout při bouřce, že mi odejde spoj ne za 10 ale za 50k.
Mimochodem, jaké jsou prosím OVĚŘENÉ zkušenosti s ochotou proplácet spoj po blesku? Podařilo se to někomu? mpcz, 27.5.2018
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

mpcz píše:
KoZLiCeK píše:
mpcz píše:Bezva, předpokládám, že majitel spoje = firma a všechny její peníze jsou tvoje. V tom případě se doufám dozvím, kolik roků budu provozovat tento spoj řekněme za 80.000,- + DPH se ztrátou, když je na konci připojeno okolo 6 klientů. 5ka není použitelná. Nic dalšího není k dispozici. Děkuji. 27.5.2018

pokud to bude bytovka kde je predpoklad narustu klientu tak proc tam nedat fd spoj i kdyz stoji treba 80kkc.cenu spoje dam jako naklad.take zalezi jake klienty tam mas a jake tarify jim davas.ta m10 je asi u tebe rozumna volba ale pokud nemas nahradni kus tak je to napikacu.

Protože: výměnou spoje ti stávající klienti nepocítí v PRAXI žádnou změnu. Máš představu, jak se změní ekonomická rozvaha tohoto případu, když dám spoj za 80.000,-+DPH do nákladů? Já ano. Odepisovat (účetně) ho budu zhruba tak dlouho, jak budu spoj provozovat ve ztrátě = několik let. Vliv na snížení ztráty minimální. Ve výsledku to znamená, že tam budu jezdit několik let úplně zdarma a to nemluvím i o dalších nákladech i o tom, že se tam pak může objevit ještě někdo jiný a bude to ještě horší.
Nahoře píši, že mám dva náhradní. mpcz, 27.5.2018

ok.ale jestli mam odecist z dani 80kkc za koupi spoje nebo dat prijem 80kkc za dane tak mi ten prvni pripad vyjde lip.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Dle mého nemáš ani přibližnou představu, jak málo se to "odepsat z daní" projeví. Jinak není možné, abys to tvrdil. mpcz, 27.5.2018
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

mpcz píše:Dle mého nemáš ani přibližnou představu, jak málo se to "odepsat z daní" projeví. Jinak není možné, abys to tvrdil. mpcz, 27.5.2018

odepisi celou fakturu za koupi spoje a maximalne po dobu 3 let,ale odepisi vse i dph.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Aha, no tak to odepsat můžeš, ale jak říkával můj učitel, nesmí to nikdo vidět. Pokud jsi tedy v CZ. mpcz, 27.5.2018
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

mpcz píše:Aha, no tak to odepsat můžeš, ale jak říkával můj učitel, nesmí to nikdo vidět. Pokud jsi tedy v CZ. mpcz, 27.5.2018

???? to vysvetli....
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Chvíli počkej, on to někdo vysvětlí, mě se tady stejně nevěří. A v tomto případě jde o vážnou věc. Protože jestli takto účtuješ o odpisech, tak to máš problém. mpcz, 27.5.2018
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 6 years ago

mpcz píše:Aha, no tak to odepsat můžeš, ale jak říkával můj učitel, nesmí to nikdo vidět. Pokud jsi tedy v CZ. mpcz, 27.5.2018

Ty jsi fakt slusne mimo ... Uz by jsi to mel prestat brat, ci si zajit na skoleni, protoze to co tu pises, je hooodne mimo :D
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 6 years ago

KoZLiCeK píše:odepisi celou fakturu za koupi spoje a maximalne po dobu 3 let,ale odepisi vse i dph.

No jedine co je na zvazeni, jaka to je odpisova skupina. Dost se to tu dohadovalo kam to vlastne zaradit.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

to ITomB: aha, už to z tebe leze. Tak se podívej na portál Fin. správy a rozdělení majetku do skupin. Osobně jsem to konzultoval s FŘ, sdělení bylo naprosto jasné. A s kým jsi to konzultoval ty?

Třeba:
Z toho je tedy zřejmé, že podle názoru MF ČR se společná televizní anténa z hlediska ZDP považuje za samostatnou movitou věc a nikoliv za součást budovy, což znamená, že bude odepisována samostatně. V souladu s přílohou č. 1 ZDP jsou antény a parabolické antény všeho druhu zařazeny do druhé odpisové skupiny, položka 2-51, a odepisují se tedy 5 let, nikoliv 4 roky. Doba odpisování 4 roky v současné době není stanovena u žádné odpisové skupiny.

nebo Účinnost od: 1. 1. 2018, Příloha č. 1 k zákonu č. 586/1992 Sb., skupina 2:
odpisy antény.jpg
odpisy antény.jpg (71.62 KiB) Zobrazeno 2794 x

Ty máš nějakou vyjímku? Já ji chci taky! mpcz, 27.5.2018
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

Ja mam ucetni takze to jde mimo me.ale i tak ho odepisu.je mi jedno jestli 5 nebo 3 roky
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Za par drobnych kupis pouzitu jednotku PBM10 a si zasa zahojeny. S takymto stavom musis ako ISP predsa pocitat. Nic nieje vecne. Podla toho co tu vsak na fore pises tak som si vsimol, ze si asi dost lowcost a je ti luto kazdej koruny...na to ti nemam co povedat :D Tebe odisla jedna strana PBM10, co potom ked ti odide profi spoj ? Akoze zavres kram ?
1 x