Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

UBNT M10 upgrade firmware po bouřce

Problematika Ubiquiti hardware.
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

UBNT M10 upgrade firmware po bouřce

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Zdravím, dnes M10 po bouřce umřela. Na ping odpovídá na default IP 192.168.1.20 1 msec bez výpadků, ale www správa se neotevře. Zkusil jsem reset ze zdroje UBNT, samozřejmě nic, to se dalo čekat. Pak TFTP firmware XM z příkazové řádky, na konci to po delší době napsalo úspěch přenosu, ale po restartu www opět nejede. Ping na 192.168.1.20 jede i teď OK. Má prosím někdo nějaký nápad, co ještě zkusit? Anténa je dost nepřístupná, takže bych rád vyzkoušel všechno co se dá, nejprve na dálku po kabelu. Dík, mpcz, 25.5.2018
p.s. Anténu už mám na stole. Projev stejný jak na dálku, přenos firmware XM (po tftp2.exe) proběhne OK, pak nastane velké blikání všech LEDek a zůstane asi po minutě střídání oranžové a rudé. Link 100 Mbit OK, ping 192.168.1.20 OK. Voda nikde. Stránka spustit nejde. mpcz, 26.5.2018
0 x

lacman
Příspěvky: 142
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod lacman » 6 years ago

mpcz píše:Zdravím, dnes M10 po bouřce umřela. Na ping odpovídá na default IP 192.168.1.20 1 msec bez výpadků, ale www správa se neotevře. Zkusil jsem reset ze zdroje UBNT, samozřejmě nic, to se dalo čekat. Pak TFTP firmware XM z příkazové řádky, na konci to po delší době napsalo úspěch přenosu, ale po restartu www opět nejede. Ping na 192.168.1.20 jede i teď OK. Má prosím někdo nějaký nápad, co ještě zkusit? Anténa je dost nepřístupná, takže bych rád vyzkoušel všechno co se dá, nejprve na dálku po kabelu. Dík, mpcz, 25.5.2018
p.s. Anténu už mám na stole. Projev stejný jak na dálku, přenos firmware XM (po tftp2.exe) proběhne OK, pak nastane velké blikání všech LEDek a zůstane asi po minutě střídání oranžové a rudé. Link 100 Mbit OK, ping 192.168.1.20 OK. Voda nikde. Stránka spustit nejde. mpcz, 26.5.2018

Zřejmě to nenabootuje, poškozený nand, na ping odpovídá bootloader...
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

OK, děkuji, víme, co s tím? Ví se něco o servisu? Nějaké, alespoň blokové schéma? Byla by škoda vyhodit to kvůli součástce za dolar ... Dá se něco vyměnit? Rána přišla ASI vzduchem, ethernet žije, což mě trošku překvapilo s ohledem na těžký kovový odlitek deklu. mpcz, 27.5.2018
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

mpcz píše:OK, děkuji, víme, co s tím? Ví se něco o servisu? Nějaké, alespoň blokové schéma? Byla by škoda vyhodit to kvůli součástce za dolar ... Dá se něco vyměnit? Rána přišla ASI vzduchem, ethernet žije, což mě trošku překvapilo s ohledem na těžký kovový odlitek deklu. mpcz, 27.5.2018

1.) ne
2.) ne
3.)tezko
4.) maximalne bude mit nekdo pouzity.Spis to smeruj to do popelnice a dej tam poradny spoj.
1 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Dík, jen prosím tradiční otázka, která zdánlivě nesouvisí s tématem: těch 10.000,- za nový, MOŽNÁ zbytečně koupený M10 nebo 80.000,- za nový, "pořádný" spoj půjde z kapsy tobě nebo majiteli firmy? A těch 40.000,- při příštím blesku bude platit kdo? Dík, mpcz, 27.5.2018
1 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 6 years ago

mpcz píše:Dík, jen prosím tradiční otázka, která zdánlivě nesouvisí s tématem: těch 10.000,- za nový, MOŽNÁ zbytečně koupený M10 nebo 80.000,- za nový, "pořádný" spoj půjde z kapsy tobě nebo majiteli firmy? A těch 40.000,- při příštím blesku bude platit kdo? Dík, mpcz, 27.5.2018


Pojišťovna?
1 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

CrazyApe píše:
mpcz píše:Dík, jen prosím tradiční otázka, která zdánlivě nesouvisí s tématem: těch 10.000,- za nový, MOŽNÁ zbytečně koupený M10 nebo 80.000,- za nový, "pořádný" spoj půjde z kapsy tobě nebo majiteli firmy? A těch 40.000,- při příštím blesku bude platit kdo? Dík, mpcz, 27.5.2018


Pojišťovna?

yes!
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

to KoZLiCeK: Děkuji za částečnou odpověď, ochotu pojišťoven proplatit cenu spoje zkusím probrat později, je to samozřejmě důležitá věc.
Těch otázek tam bylo více, zkusíš prosím odpovědět? Děkuji. mpcz, 27.5.2018
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

mpcz píše:Dík, jen prosím tradiční otázka, která zdánlivě nesouvisí s tématem: těch 10.000,- za nový, MOŽNÁ zbytečně koupený M10 nebo 80.000,- za nový, "pořádný" spoj půjde z kapsy tobě nebo majiteli firmy? A těch 40.000,- při příštím blesku bude platit kdo? Dík, mpcz, 27.5.2018

Novy uz nekoupiš už se nevyrabí.10ku už dnes koupiš za míń než 80kkč.Zkus peterku ten ma nejaky hračky kolem 30kkč.Pokud ten spoj je tvuj tak to jde za tebou,že.
Jo a je stli chces tak tu mam jeden spoj. Za 20kkč je tvuj.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Děkuji za nabídku, to by byl jen o 3 Kč levnější, než jsem je nakoupil do zásoby, nové a se zárukou. Chci jej opravit a zkusím, co se dá. To všechno ostatní je mi známo.
Co mi není známo, je to, jestli tu dle mého názoru zbytečnou, v mém případě totálně nerentabilní finanční investici posuzuješ z pozice majitele majetku, neziskovky nebo z pozice řadového mechanika, který přirozeně velice rád namontuje cokoliv, čím dražší, tím lepší. Díky, mpcz, 27.5.2018
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

mpcz píše:Děkuji za nabídku, to by byl jen o 3 Kč levnější, než jsem je nakoupil do zásoby, nové a se zárukou. Chci jej opravit a zkusím, co se dá. To všechno ostatní je mi známo.
Co mi není známo, je to, jestli tu dle mého názoru zbytečnou, v mém případě totálně nerentabilní finanční investici posuzuješ z pozice majitele majetku, neziskovky nebo z pozice řadového mechanika, který přirozeně velice rád namontuje cokoliv, čím dražší, tím lepší. Díky, mpcz, 27.5.2018

Jako majitele spoje.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Bezva, předpokládám, že majitel spoje = firma a všechny její peníze jsou tvoje. V tom případě se doufám dozvím, kolik roků budu provozovat tento spoj řekněme za 80.000,- + DPH se ztrátou, když je na konci připojeno okolo 6 klientů. 5ka není použitelná. Nic dalšího není k dispozici. Děkuji. 27.5.2018
0 x

lacman
Příspěvky: 142
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod lacman » 6 years ago

Ten chip se vyměnit dá, ale... nemá ten Ethernet běžet gigem?
Jestli místo giga jede stovkou nebo deseti, bude toho víc, pak to ztrácí smysl...
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Trošku jsi mě znejistěl, ale řekl bych, že ne. Než nabootuje/netinstal jede 10, pak 100. Další náměty? Díky. mpcz, 27.5.2018
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 6 years ago

mpcz píše:Bezva, předpokládám, že majitel spoje = firma a všechny její peníze jsou tvoje. V tom případě se doufám dozvím, kolik roků budu provozovat tento spoj řekněme za 80.000,- + DPH se ztrátou, když je na konci připojeno okolo 6 klientů. 5ka není použitelná. Nic dalšího není k dispozici. Děkuji. 27.5.2018

pokud to bude bytovka kde je predpoklad narustu klientu tak proc tam nedat fd spoj i kdyz stoji treba 80kkc.cenu spoje dam jako naklad.take zalezi jake klienty tam mas a jake tarify jim davas.ta m10 je asi u tebe rozumna volba ale pokud nemas nahradni kus tak je to napikacu.
0 x